Машина за хляб - 9 част

  • 58 692
  • 664
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 125
За силиконовите форми от Ла редут : много ме кефят и смятам пак да поръчвам, ако искате ще направим обща поръчка.Пишете ми на лични. Не са скъпи, защото има намаление винаги, освен това такива тука няма да намериш, така че си заслужават.

# 16
  • Мнения: 163
Lennie, няма проблем да правиш и по-малък хляб, просто може да стане малко по-безформен, ама вкуса си е ок! и ако те притеснява прясното мляко, мога да ти дам рецептата по която аз правя обикновения хляб в къщи (230 мл вода, 1 ч.л. сол, 430 гр брашно, 3/4 с.л. захар, 1 и 1/2 ч.л. суха мая, 1 с.л. олио) - това е рецепта за 750 грама. иначе в БГ сухата мая е обикновено в опаковки по 10-11 гарама. Успех!

# 17
  • Мнения: 6 167
Lennie, няма проблем да правиш и по-малък хляб, просто може да стане малко по-безформен, ама вкуса си е ок! и ако те притеснява прясното мляко, мога да ти дам рецептата по която аз правя обикновения хляб в къщи (230 мл вода, 1 ч.л. сол, 430 гр брашно, 3/4 с.л. захар, 1 и 1/2 ч.л. суха мая, 1 с.л. олио) - това е рецепта за 750 грама. иначе в БГ сухата мая е обикновено в опаковки по 10-11 гарама. Успех!


чудесно! много благодаря.  Hug
понеже сме нетърпеливи сега сложих един хляб на Амарена с Ементал, който е за 750 гр, но следващия ще е този!
 Hug ох... пак  Hug Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 160
къде в София има суха мая в по големи опаковки от тези на д-рЙоткер newsm 78
моля някой ако знае да сподели.  bouquet

# 19
  • Мнения: 984
здравейте, заинтригувахте ме и мен с тези машини и бих искала съвет. Мъжа ми пътува до Италия и може да ми вземе от там такава машина, може ли да ми кажете, каква марка е добра и ако може и модел.

Последна редакция: вт, 25 мар 2008, 14:14 от kiki77

# 20
  • Мнения: 6 167
здравейте, заинтригувахте ме и мен с тези машини и бих искала съвет. Мъжа ми пътува до Италия и може да ми вземе от там такава машина, може ли да ми кажете, каква марка е добра и ако може и модел.

Аз не съм специалист по машините, но мога да ти кажа какво се предлага като машини в Италия , които огледах през последните седмици. Няма смисъл да мъкнеш машина от Италия - тук има малко модели ( 1-2 модела в магазин) -  Мулинекс, Принцес, Кенуоод и са представени с по 1-2 модела. Много по-голям избор ( и малко по-евтино) е да вземеш от България.

# 21
  • Мнения: 6 167



голям провал с моя хляб с ементал. нищо не стана. извадих недопечена тухличка, невтасла...
сега ще го допека във фурната и ако не става за ядене ще го изхвърлим.
явно не е толкова лесно, колкото си мислех.... Cry

# 22
  • Мнения: 6 029
Лени, не се отчайвай!

Аз правя най-често следния хляб:
300мл. прясно мляко/вода
2суп.лъжици олио/разтопено масло
1 чаена лъжичка сол
2 ч. лъжички захар
500гр. брашно (това са около 4 чаени чаши - 200мл.)
2 чаени лъжички суха мая.

Никога не ми се е провалял този хлябSimple Smile Пускам го на програма с продължителност 2 часа. Не може да не стане.

Как мериш брашното? Тестото става ли на топка като се меси? Не трябва да маже под бъркалките!

# 23
  • Мнения: 6 167
Julie, на везна го меря брашното...

# 24
  • Мнения: 832
Сега след като решихме да купуваме и ние машина за хляб искам да попитам от къде купувате брашно и има ли да се продава и друг вид брашно освен бяло? Ние искаме да правим предимно черен,типов,пълнозърнест хляб,т.е. здравословен хляб и сега се чудя от къде да намеря такива брашна.Има ли ги в търговската мрежа?

# 25
  • Мнения: 6 029
Браво:) Значи е вярно. Че често стават фалове заради това.

Значи следи месенето. Поне в началото. Трябва да е на топка и да не маже под бъркалките. На каква програма пусна машината? Каква мая ползваш? Някъде има грешка и трябва да я открием  Grinning След като спре месенето и почне втасването не отваряй капака.

# 26
  • Мнения: 6 167
сега сложих твоята рецепта)))
видимо има разлика, тестото става на топка.
пуснах по-дългата програма ( 2 часа и нещо), преди го бях сложила на нормална ( час и половина), тестото беше по-скоро като за кекс. мисля, че е от това.
използвам суха мая, която е на гранулки.. меря с мерилката на машината.
сега чакам))) благодаря!

# 27
  • Мнения: 6 029
О, ако е изглеждало като кексово, значи това е грешката. Тестото за хляб става на топка. Мисля че трябва да стане  Grinning

# 28
  • Мнения: 4 358
Още нямам машинка #Cussing out, защото мебели се купуват, къща се подрежда #Crazy Sick, но не ми пречи да се запиша.
И един въпрос - четох в предната тема, че стоите и чакате машинката при втасването #Crazy. Тази процедура при всички машинки ли е newsm78.
За Мулинекс има много добри отзиви - май и аз такава ще си взема.
Така ми се иска вече да чета темата с рецептите за машинка но не би още Crossing Arms

# 29
  • Мнения: 6 167
Julie  Heart Eyes  Машината работи!!!


Общи условия

Активация на акаунт