Кои комарници предпочитате?

  • 10 160
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 211
Имам и от двата типа. Отваряемите се почистват по - лесно и ако се наложи, мрежата можеш да си смениш сам за минутки. Ролетната има разни улейчета, четки и др., които колкото и да чистя, все са си мръсни. Все пак всичко зависи от това с какво пространство разполагаш.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 268
ролетни на прозорците от 4г, не се разваля механизма, но няма как да се почистват доста са мръсни, на панти на вратите обаче на есен ги изхвърлихме, че съвсем се разпадха.
Аха! Peace Като знам калко са паянтови тези на пантите, никога не бих си поръчала. Произвеждахме, докато бях на работа и от двата вида и имам наблюдения как се държат.
И двата си имат предимства и недостатъци. За вратата малко по- добрия варинат е ролетен. Той все пак на се вдига нагоре, а се дърпа настрани. Но понякога досадно запира в лайсните. Обаче пък на панти за балконска врата е безумие. Много нестабилно нещо е.
За прозорец са приемливи и двата варианта и предвид разликата в цената аз бих избрала на панти.
А бе.... според мен избираш между две злини, ама.... Simple Smile

Ред. За механизмите на ролетните не се кахърете, сменят се и не са скъпи. Иска се само малко техническа грамотност и умения. Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Мисля, че в крайна сметка ще се спра на такива с панти, защото около нас има строежи и нямате си представа колко е мръсно Sad Ролетните явно си имат своите предимства, но...наистина имам нужда от нещо, което се мие!

# 18
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Обаче пък на панти за балконска врата е безумие. Много нестабилно нещо е.

Не е вярно.Може би си мислиш за турския профил.Има ги вариант на  Хънтър дъглас  с напрегнати панти.Усилието на натягане се регулира според нуждата и са доста стабилни.
За прозорци на панти е ок,с оглед по-ниската цена,но там
 вече трябва да се има пред размера.Ако са доста големи профила е много вероятно да се поизметне и да не приляга перфектно.В такъв случай-ролетни!  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 4 493
Мисля, че в крайна сметка ще се спра на такива с панти, защото около нас има строежи и нямате си представа колко е мръсно Sad Ролетните явно си имат своите предимства, но...наистина имам нужда от нещо, което се мие!
Ами имам ролетни комарници от няколко години - 1 годишно ми ги свалят и ги къпя в банята - няма проблем Peace а не говорим че са сто пъти по удобни за прозорци, а тези на пантите съм ги сложила на балконските врати

# 20
  • Мнения: 98
Извинявайте за невежеството,ама някой може ли да ги покаже тези ролетни комарници,защото  за първи път чувам. Може би защото не ми се е налагало да поставям.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 011
Ние навсякъде сме с такива с панти. Доволна съм, когато мия прозорците ги свалям и измивам в банята и тях.
Комарника на вратата може да се подсили с допълнителен плофил посредата.

# 22
  • Мнения: 409
Ролетни, само на балкона е с панти Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 4 397
Ролетни.Като не ти трябва прибираш и не ти пречи.

И аз съм на това мнение, имаме ги вече 2г. не са мръднали  Peace

# 24
  • Мнения: 3 360
Хубавото на ролетните е ,че лесно  и бързо се прибират,а тези на пантите пък лесно се почистват и са доста по-ефтини WinkВъпрос на избор!

# 25
  • Мнения: 649
Ами на панти, а и са по-безопасни. Една позната си разби зъбите от ролетния комарник, бутнала с носле мрежата да клюкари какво става навън и комарника така я праснал,че нямаше отпред зъби.

# 26
  • София
  • Мнения: 4 493
Ами на панти, а и са по-безопасни. Една позната си разби зъбите от ролетния комарник, бутнала с носле мрежата да клюкари какво става навън и комарника така я праснал,че нямаше отпред зъби.
Тази твоя позната може да си разбие зъбите и в стъклопакета - за да изклюкарства - не мисля че комарникът й е виновен, а и явно не е бил съмвсем в ред щом толкова лесно се е отворил

# 27
  • София
  • Мнения: 6 011
Ами на панти, а и са по-безопасни. Една позната си разби зъбите от ролетния комарник, бутнала с носле мрежата да клюкари какво става навън и комарника така я праснал,че нямаше отпред зъби.
Това ми напомни още един такъв случай - една мама от градинката има белег на веждата от такъв комарник, случая е аналогичен с описания от теб.
Но според мен и двата вида са еднакво опасни/безопасни, всичко е въпрос на внимание от наша страна все пак.

# 28
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Имайте предвид, че всички комарници са опасни за малки деца. Говоря за тези на прозорците. Създават илюзия за безопасност и детето инстинктивно се обляга на тях, а знаете колко са несигурни. Моя близка така си хвана детето секунда преди полет от 6-тия етаж!  Rolling Eyes

# 29
  • София
  • Мнения: 6 106
Извинявайте за невежеството,ама някой може ли да ги покаже тези ролетни комарници,защото  за първи път чувам. Може би защото не ми се е налагало да поставям.
Ето тук и тук има картинки...

Общи условия

Активация на акаунт