страхова невроза

  • 31 555
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Здравейте,и аз имам същия проблец но от подълго.От 2002 г.Сега съм на 27г.Вече имам син на 5г.Незнам с какво се лекува този страх.Опитвала към всичко .На моменти изчезва.От извесно време пак ме е обхванал.Страх ме е да ходя до работата и да излизам с малкия да не би да не ми стане лошо.Но странното е че в къщи и когато съм в колата не ми става нищо.Само като съм пеша.Дори и като слезна пред блока ми няма нищо.Сега пия Мента, валерян и глог и се надявам да отмине.Имам чувството че никога няма да се оправя.Ако знае някой нещо моля да пише
Предварително благодаря.

Тeq26, този страх се лекува с психотерапия преди всичко. Лекарствата имат преди всичко подпомагащо действие, но те сами по себе си не "преборват" паническото разстройство. Моят съвет е да потърсиш психотерапевт - за предпочитане психолог. С него ще обсъдите далеч по-конкретно кога е започнал проблемът, с какво е лекуван (ако е лекуван), какви варианти има оттук нататък. Психотерапията не е бързото решение, но е единственото дълбинно, истинско такова.

Успех!

правилния път е това - лекарствата подпомагат основното лечение - на психолога!
пиенето на хапове само по себе си няма да оправи повредата в ума, която причинява страха
само ще я замаже за момента
хомеопатията е алтернативното лечение, защото също уж /казвам уж щото не съм се сблъсквала и не знам дали да вярвам/ се базира на разбиране на човеките проблеми.....освен самото лекарстов хомеопата изслушва житейските перипети на болния...
но аз съм за психолог

# 31
И аз съм за психолог но до момента не съм намерила подходящия ако знаете такъв пишете ми.



Lu-lq :да ходих при няколко и хомеопати и психолози тези за който имам препоръки а и съм чела тук,но за съжаление нищо,все още търся доктор.

# 32
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
megito82 на мен лично ми помогна хомеопат и силна воля. Волята е най-важното  Peace

Дано намериш своя лекар, стискам палци.

# 33
  • Мнения: 9 052
Стархът лекува ли се иzобщо или е до храктер и въzпитание на човека? Може ли човек, който иzпитва страх в дадени моменти , иzпада в невероzи и криzисни състояния , но се оправя (повтарят се преz около 2 или 4 години в zависимост от ежедневието в момента)  иzобщо да не иzпада в такива състояния или си е до човек и е важно, че иzлиzа?
Какво в същност се лекува, дадения криzисен период или иzобщо човек се променя и никога повече няма такива периоди?

# 34
  • Мнения: 1 699
Цитат
Но мен ако питаш-трябва да си помогнеш сама.
Трябва да се научиш да си овладяваш мисълта...

Напълно съм съгласна newsm10
Аз изживях този кошмар преди време.Никой не ми каза в прав текст че е това но аз се усещах.Ще копирам един мой отговор на една друга тема и ще ти го пратя на лични за да не занимавам останалите че е дългичко а и да не се повтарям.Но до ти кажа още и още не съм се оттърсила изцяло от страховете си но продължавам да се боря с лошите мисли.Успех  bouquet

# 35
 Az sashto imam strahova nevroza no moia strah e da ne se zarazia ot neshto i da prenesa na moite deca a sega i na moeto vnuche.Izpitvam panicheski strah dori i dt nai beglite kontakti s hora nositeli na HIV Hepatit i drugi takiva.Tova me kara da vodia dosta ogranichen nacin na jivot koeto e v protivorechie s moia harakter tai kato az sam obsgtitelna lichnos.Tova iziskvam i ot blizkite mi hdra kato po tozi nachin izmachvam i tiah.

# 36
  • Мнения: 0
Zdraveite, kazvam se Radostin ot grad Burgas. ZanimavaH se aktivno sas sport, no stana sashtoto kato povecheto koito pisahte. Strah me e da ne mi stane losho, nemoga da otida na daleche, nemoga da otida na diskoteka pochva da mi se povrashta. Da probval]m li naistina  homeopatiq da vida kakvo shte stane tukovij stana predishniq chovek, kakvo pak nishto ne gubq Simple Smile Znaeh si che ima hora sas sashtiq problem kato moq, no chak tolkoz mn ujas. Daite savet

# 37
  • Мнения: 1 893
Страховата невроза е т. нар, Паническо разстройство. Влез в темата" Паническо разстройство" и ще видиш колко много хора са с този проблем, Предимно се лекува с лекарства и от психиатър, а не от невролог. Според мен с хомеопатия и билки няма да стане. Аз съм с тази диагноза от 1996 г. и съм пробвала всичко. Единствено АД ми помогнаха.

Общи условия

Активация на акаунт