Кърмене, наддаване и изхождане

  • 4 514
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 82
Детето ми е на 56 дни. До преди 2 седмици се развиваше съвсем нормално. После , без някаква промяна на режима спря да се изхожда и рязко намали наддаването си. Обиколихме половината болници в София. Единственото, което ни казаха е да му даваме добавка Фризовом за подобряване перисталтиката на червата. Изака се чак на десетия ден! #Crazy Явно проблемът е в храненето. Досега е само на кърма - 100-110 мл. шест пъти дневно, което по някои таблици, които съм гледала, е повече от достатъчно. По правило отказва да поеме повече, дори водичка не иска, а добавката Фризовом пищи и я плюе. Sad. Въпроса ми е как да събудя апетита му при условие, че не иска по- големи количества /с кърмата нямам проблем/ , а не наддава достатъчно. От 28.02. до днес е наддал само 400 гр. Cry

# 1
  • Мнения: 177
Ангелче,
едно от нещата за които се сещам веднага е да опиташ да направиш кърмата си по-калорична, по-маслена. Аз го правя като закусвам всяка сутрин с овесени ядки /мюсли/ с прясно мляко. При мен ефекта е дебел каймак и естествено чудесно наддаване и изхождане. Може пък кърмата ти да е достатъчно количество, но да е рядка  newsm78

Според мен не бързай с АМ. Моят син също не го признава.

Ако се сетя още нещо ще пиша.  Peace

# 2
  • Мнения: 378
Бебето ви е много малко - би трябвало да яде по-често.  Децата ми имаха около 10 кърмения... Добре е да знаете, че тричасовият режим е създаден за бебета на изкуствено хранене.  
Давате му 100 мл - стомахчето е мъничко, не може и да поеме повече. Но кърмата се усвоява много бързо и пълноценно. И може би по-рано огладнява...
По-лесно ще разрешите проблема със запека на детето, ако вие ядете разхлабващи храни - сливи, круши, овесени ядки...   Simple Smile
 

Последна редакция: вт, 25 мар 2008, 11:55 от Милли

# 3
  • Мнения: 728

По-лесно ще е да разрешите проблема със запека на детето, ако вие ядете разхлабващи храни - сливи, круши, овесени ядки...   Simple Smile
 
  Peace Да това е вярно!
Пробва ли да го кърмиш по на често? Ревне ли давай да суче. Дебни го тъкмо когато се пробужда и веднага му давай да хапва още преди да се е разсънило на пълно, моя когато е сънен яде по добре, не мрънка и не се дърпа. Друго което превим ние когато много реве и не иска да папка, взимам го на ръце като в люлка и леко полеко като се успокой му давам да суче, но не спирам да го люлея, и той без да се осети почва да си хапва и така докато заспи в ръцете ми. Е вярно може да ти е нужно малко повече време за кърменето, но пробвай Hug. Не се притеснявай да го кърмиш и през 1-2 часа ако иска, от кърмата не може да затлъстее.
И най вече трябва да си спокойна, защото то усеща настроението ти. Налагай си да си търпелива. Повярвай ми това е много важно. Hug

# 4
  • Мнения: 2 837
По отношение на изхождането - много често след втория месец кърмачетата престават да се изхождат често, защото обработват цялата кърма. Така беше и със сина ми - редовно акаше на няколко дни. В началото и аз се притесних, но зълва ми, която беше минала по този път, ме успокои. Във форума много майчета са описали подобен проблем, така че това нека не те притеснява.
Иначе наддаването е нещо индивидуално - ако даваш на детето да яде по-честичко, не би трябвало да има проблем.  Успех!

# 5
  • Мнения: 753
Здравей!
Бих искала да изкажа мнение. За "рядката кърма" съм възмутена и даже не искам да го коментирам /тук много е изписано, че такава просто НЯМА/...
За кравето мляко - бъди внимателна може да алергизира малко бебе като твоето. При мен беше така - все беше с пъпки докато не се осведомих, та се наложи и да спра всички млечни за известно време.
Нощем кърмиш ли? А спазваш ли режим през деня?
Залъгалка даваш ли? Ограничаваш ли сукането по минути?
Отговорите на тези въпроси са ключ към отговора на твоята тревога и не само те, разбира се.
Пиши пак и успех!
Тук имаш пълна подкрепа!!!

# 6
  • Мнения: 82
Здравей!
Бих искала да изкажа мнение. За "рядката кърма" съм възмутена и даже не искам да го коментирам /тук много е изписано, че такава просто НЯМА/...
За кравето мляко - бъди внимателна може да алергизира малко бебе като твоето. При мен беше така - все беше с пъпки докато не се осведомих, та се наложи и да спра всички млечни за известно време.
Нощем кърмиш ли? А спазваш ли режим през деня?
Залъгалка даваш ли? Ограничаваш ли сукането по минути?
Отговорите на тези въпроси са ключ към отговора на твоята тревога и не само те, разбира се.
Пиши пак и успех!
Тук имаш пълна подкрепа!!!

За кърмата и аз съм чувала, че няма нехранителна. Simple Smile Допреди три дни го хранех изцяло на повикване - ден и нощ, когато и колкото пожелае. Обаче напоследък  сам започна да пропуска нощното хранене, а и показа склонност да яде по - рядко и през деня. Затова го мъча на тричасов режим с променлив успех. А и този Фризовом... Confused Въпроса е , че наддава по- малко отколкото се предполага за количеството, което консумира Sad Мерси за подкрепата! Hug

# 7
  • Мнения: 502
Бебето ви е много малко - би трябвало да яде по-често.  Децата ми имаха около 10 кърмения... Добре е да знаете, че тричасовият режим е създаден за бебета на изкуствено хранене.  
Давате му 100 мл - стомахчето е мъничко, не може и да поеме повече. Но кърмата се усвоява много бързо и пълноценно. И може би по-рано огладнява...
По-лесно ще разрешите проблема със запека на детето, ако вие ядете разхлабващи храни - сливи, круши, овесени ядки...   Simple Smile
 
Шест пъти дневно хранене за двумесечно бебе е повече от недостатъчно.То не ака,защото е гладно!Кърмене по 10-12 пъти в денонощие(нощем задължително),вода и други течности не се дават изобщо,майката яде плодове и зеленчуци и пие сок от круши,сини сливи,праскови,яде по една-две супени лъжици овесени ядки(не повече,защото могат да предизвикат колики)Това е,болници не са нужни! Peace

# 8
  • Мнения: 502
Да кърмиш на три часа означава,че след един-два месеца кърмата ще намалее драстично и кърменето ще приключи.Режим при кърменето няма,това го пише почти във всички теми.Щом заплаче,гушваш и кърмиш! Laughing Peace  bouquet

# 9
  • Мнения: 378
Да добавя - добре е да не давате залъгалка.  Simple Smile
Първото ми дете беше сънливо в началото. Останахме в родилното над 20 дни, наддаваше бавно...
Като се прибрахме, започнах да го кърмя през два часа, в продължение на час - денем. Например - ако е сукало от 7 ч до 8 ч, после предлагах в 9 ч... Половината от времето минаваше в кърмене. Нощем - когато се събуди, около 3 пъти... Започна да наддава добре...  Simple Smile

Вижте и статията в Библиотеката "Събуждане на сънливо бебе".  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 82
Ако го храня на повикване, яде на 4-5 часа веднъж Sad и не изсуква достатъчно. А не е и от поспаливите, защото почти по цял ден будува. Така че с храненето на 3 часа, всъщност го храня по- често newsm78.

# 11
  • Мнения: 502
А защо на три часа?Храни го на два часа!Ако си чела достатъчно,тричасовия режим отдавна е отречен при кърмените бебета.

# 12
  • Мнения: 728
Казваш, че си пробвала да храниш на повикване и то пропуска.. ми като видиш че се е минало много време и не е хапвал разбуди го лекичко ( не до рев) и му дай да суче. Трябва да си много търпелива Hug. Не се отказвай и ще видиш че до няколко дена ще има резултат Hug.
Ако ти е трудно да го будиш виж тук http://www.bg-mamma.com/site/content/view/994/76/

# 13
  • София
  • Мнения: 2 847
Аз пък никога не съм хранила на повикване, за мен режимът на 3-4 часа е идеален и пак имам кърма! Първото си дете съм кърмила 10 месеца, засега второто е само на кърма. Не знам какво е будене нощем, и двете сами се отказаха и си спят по 8-9 часа на нощ най-спокойно. Така и бебетата ми се чувстват добре, и аз мога да си планирам деня, както ми е удобно и съм отпочинала и отспала! Peace

# 14
  • Мнения: 378
Аз пък никога не съм хранила на повикване, за мен режимът на 3-4 часа е идеален и пак имам кърма!   

Дете, което не наддава добре не е редно да се кърми през 3 - 4 часа.  Simple Smile
Имам приятелка - тя чакаше бебето да се събуди, беше сънливо... За един месец наддаде само 50 грама. Препоръчаха да дохранва и се стигна до отбиване...
Затова мнението ми е да се предлага често.  Simple Smile

# 15
  • Мнения: 1 691
Здравей, ще ти кажа как беше при нас и дано с това по някакъв начин ти бъда полезна.
През първия и втория месец детето ми акаше по няколко пъти дневно, сучеше начесто (на час - час и половина) и по много и все пак наддаваше по 500-600 гр на месец. Отгоре на всичкото, когато стана на 2 месеца, изведнъж започна да ака веднъж на 3-4 дни, а рекордът беше 8 дни. Естествено и на мен веднага ми казаха да давам АМ. Само че и моят човек не го щеше - искаше си мама и това си е.
Да си кажа - за мен правилният вариант е по-честото кърмене. При слабо наддаване е добре да бъде поне веднъж на 2 - 2,5 часа. А изхождането на много бебета е такова (веднъж на няколко дни) и се оправя някъде около петия месец от само себе си.

# 16
  • Мнения: 28
Ние имахме сходен поблем преди 3 месеца. Много държах дъщея ми да е на изключотелно кърмене и винаги съм й давала когато и колкото поиска. Но през деня правеше огромни паузи от 6-7ч., защото спеше веднъж на ден на двумесечна възраст #Crazy. Естествено резулатата беше ненаддаване. Мислех, че следкато си спи сладко, не е гладна. Но истината не е била такава. Детето не се е насищало и поради тази причина не може да има здрав сън след всяко ядене, както е при повечето бебета. Направихме дори кръвни изследвания, за да се изключи евентуален друг проблем. Купих си кантар, за да следя седмичното наддаване, давах цица на 2ч. но резултат според кантарите нямаше. Така се стихна до гадната добавка. Следкато я въведох, разбрах, че детето е било наистина гладно. Първите три дни спа непрекъснато, стана весела и усмихната и въпреки това не те съветвам да дохранвеш преди да си опитала методите, които са описали по-горе момичетата. Кърменето е най-доброто, а освен това АМ запича допълнително.
След време разбрах, че кантара на педито мери с 600гр. по-малко Twisted Evil (това самите те установили наскоро), а моят вкъщи с 300гр. - така че ...
Относно акането - явно е нормално, следкато при повечето деца е така и според мен не трябва да се притесняваш.
А колко тежи Малчо сега?

# 17
  • Мнения: 82
Ние имахме сходен поблем преди 3 месеца. Много държах дъщея ми да е на изключотелно кърмене и винаги съм й давала когато и колкото поиска. Но през деня правеше огромни паузи от 6-7ч., защото спеше веднъж на ден на двумесечна възраст #Crazy. Естествено резулатата беше ненаддаване. Мислех, че следкато си спи сладко, не е гладна. Но истината не е била такава. Детето не се е насищало и поради тази причина не може да има здрав сън след всяко ядене, както е при повечето бебета. Направихме дори кръвни изследвания, за да се изключи евентуален друг проблем. Купих си кантар, за да следя седмичното наддаване, давах цица на 2ч. но резултат според кантарите нямаше. Така се стихна до гадната добавка. Следкато я въведох, разбрах, че детето е било наистина гладно. Първите три дни спа непрекъснато, стана весела и усмихната и въпреки това не те съветвам да дохранвеш преди да си опитала методите, които са описали по-горе момичетата. Кърменето е най-доброто, а освен това АМ запича допълнително.
След време разбрах, че кантара на педито мери с 600гр. по-малко Twisted Evil (това самите те установили наскоро), а моят вкъщи с 300гр. - така че ...
Относно акането - явно е нормално, следкато при повечето деца е така и според мен не трябва да се притесняваш.
А колко тежи Малчо сега?
  Схванала си същината на проблема Simple Smile Изглежда нахранен, доволен, сам си пропуска храненията, ако го оставя и НЕ ИСКА да яде повече отколкото той си реши, независимо по какъв начин му поднасям храната, или добавката. И аз взех електронна везна и следя по време на всяко хранене да поема поне по 130мл. кърма+добавка. Често, когато си реши, изяжда по 90-100 и нищо не може да го накара да погълне повече. Sad Днес прави два месеца и е 4,500 кг., което значи, че за месец е наддал 600гр. Лошото е, че започна леко да отдава предпочитание на храненето с биберона, а с помпата,колкото и да се мъча не мога да изкарам толкова, колкото доскоро сам си изсукваше Sad

# 18
  • Мнения: 28
Относно предпочитанията към биберона ти препоръчвам да подбереш внимателно марките биберони (колкото е по-малък отворът, толкова по-нелюбимо е шишето). Аз си накупих няколко на различни марки, разбира се размер №1, но установих, че са с различна големина. Най-малка е дупчицата на Brown`s в сравнение с Аvent и Chicco.

Не го карай да яде повече от това което иска. Нали знаеш, че децата не изяждат еднакво количество при всяко ядене - всеки път нуждата му е различна. Ние започнахме да изяждаме такова количество (130мл) след 4-тия месец. Освен това 4500гр. за двумесечно бебе си е съвсем в нормата. А за помпата - няма такава, която да цеди повече от едно бебе.

След като започна да дохранваш, спи ли по-добре през деня?

# 19
  • Мнения: 82
Напротив, спи сравнително малко през деня, освен когато го разхождам. Тогава не отлепва въобще Simple Smile През нощта ме вдига не повече от веднъж, между 3 и 5 иначе добре си поспива. С бибероните още от началото съм само на avent най-малкия номер, така че белята вече е сторена, още повече, че АМ, който му добавям е ужасно гъст /Фризовом Close/ и се налага да го разреждам с повече течност, за да минава въобще. Лошото е, че с цеденето, откакто го  дохранваме вече трудно докарвам 80-90мл., докато допреди няколко дни с лекота  изпомпвах 120мл. Страх ме е дали ще мога да възстановя количеството кърма, или съм преминала някаква граница и дялът на захранването ще нараства от ден на ден

# 20
И аз имам голям проблем с изхождането.Моето бебече изобщо бече не иска да ака.Няма запек но на 3 дни й правя клизма и дори това не помогна последният път,та я водих при лекарката.Иначе я дохранвам но с новото мляко на нестле за деца склонни към запек.Пие отвара от овесени ядки  правя масай на корема но не иска и това е.Ние сме на 2м и 12дни.Как да я накарам да ака редовно Sad.Не искам да свиква с клизми иначе е спокоина коремчето й е меко и не плаче,а в началото ходеше по няколко пъти на ден.Сега не знам какво й става.Даите ми съвет Sad

# 21
  • Мнения: 2 837
И аз имам голям проблем с изхождането.Моето бебече изобщо бече не иска да ака.Няма запек но на 3 дни й правя клизма и дори това не помогна последният път,та я водих при лекарката.Иначе я дохранвам но с новото мляко на нестле за деца склонни към запек.Пие отвара от овесени ядки  правя масай на корема но не иска и това е.Ние сме на 2м и 12дни.Как да я накарам да ака редовно Sad.Не искам да свиква с клизми иначе е спокоина коремчето й е меко и не плаче,а в началото ходеше по няколко пъти на ден.Сега не знам какво й става.Даите ми съвет Sad

Водата от овесени ядки не е никак добра идея - съдържа глутен.
По принцип липсата на аки при кърмено бебе е нормално явление след първия месец. И на мен ми се случи, и на зълва ми, и на много деца покрай нас - просто децата обработват цялата кърма.Никога не съм предприемала нищо срещу него точно заради това.
 Това, което знам, е, че към клизмите се привиква и така от страх всъщност ти не си си направила услуга. Можеш да правиш масаж на коремчето - по посока на часовниковата стрелка, да го оставяш по корем и т.н. Ако детето е спокойно, пълни си памперсите с пишкане, не виждам защо се притесняваш. Просто се успокой. Това е нормален период. Прочети из форума -  има доста писано за т.нар. "запек" при кърмените незахранени бебета и ще видиш, че това е нормално.

# 22
  • Мнения: 450
I na mene ne mi se viarva6e, no e fakt!

Bebetata imat periodi v koito prerabotvat cialoto koli4estvo hrana-karma /ne AM/ i zatova e normalno da ne se izhozdat.

Samo ako se napavat i im e tvard korema ima problem. Na niakolko dni az im pomagam s malko masaj i zehtin na anusa,
no vinagi e riadko, zatova ne e istinski zapek.

# 23
  • Мнения: 1
бебчо е на 50 дни почти и от 1 седмицасе дохранваме изяждам по 2 или 3 кисели млека дневно пия лактогонен чай хапвам 3 пъти дневно, а между храненията ям ядки. пробвам да не давам добавка понякога, но той си търси да яде и това е.

# 24
  • Мнения: 2 837
бебчо е на 50 дни почти и от 1 седмицасе дохранваме изяждам по 2 или 3 кисели млека дневно пия лактогонен чай хапвам 3 пъти дневно, а между храненията ям ядки. пробвам да не давам добавка понякога, но той си търси да яде и това е.
На колко време кърмиш - на поискване или под час? В какъв смисъл си търси добавката - цока ли ефективно преди това? Моля те, опиши случая по-подробо.
Няма нужда да ядеш толкова много КМ. Течности, овесени ядки, сурови ядки и най-вече увереност са нужни. Ако искаш, погледни някои материали от Библиотеката: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0

Общи условия

Активация на акаунт