Как да се гримираме?-1

  • 31 692
  • 280
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Не харесвам силния грим.
В ежедневието си използвам пудра, руж, спирала и някакъв гланц.
Харесва ми да акцентирам на очите. Но го правя при вечерен грим. Т.е. с черен молив. Сенки нямам и не ползвам.
Мн. искам да се науча да правя тип "опушени очи", засега не съм постигнала резултат.
Това е моят тип грим.

http://beattrend.com/wp-content/uploads/2007/07/jennifer-lopez2.jpg


# 16
  • Мнения: 2 172
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=195977&photo=83

Ето един пресен пример от вчера за въпросното "котешко"....тук има бледо зелено,розово-керемидено,керемидено,тъмно зелено,и накрая черно.Използвани са пестеливо,затова не се открояват много.
много ми харесва как се гримираш,прави6 го  Crazy-..просто нямам думи
 а каква спирала ползва6-тази е супер 4ерна....
 знае6 ли ,т.к. ти разгледах снимките в албума да те питам-
1 как преценяваш когато слагаш бели сенки под окото и към нослето ..отгоре колко е добре да слагаш според тебе!??белите сенки
2 телесните сенки,когато слагаш примерно 2 цвята от тях,..с какъв на цвят ФДТ отиват най-много
3 понеже оби4ам тъмната кожа и все се потъмнявам,на много тъмен ФДТ какви сенки на цвят пове4е пасват...знам ли трудно ми е и просто си слагам само спирала при много тъмно лице много обилно
 въпросите ми са малко до мнение,нали-въпрос на вкус,но ме интересува ти какво мисли6,тъй като просто мисля,4е го прави6 перфектно  bouquet
 

Мерси за милите думи  Hug
1.Не винаги става едно и също.един път загребвам повече бели сенки(аз ползвам или бледо седефено розови или бледо седефено жълти) друг път по-малко.Ами топвам си с четката и слагам в кладенчето,след коетолеко размазвам надолу и настрани до средата на долния клепач.Поглеждам се и ако преценя,че е в повече ги обърсвам леко с пръст  Mr. Green ,ако е добре,продължавам с по-тъмни от средата към края на окото.Мнгоо са важни сенките отдолу ,защото те фиксират молива и фон дьо тена и правят така грима по-траен,иначе се събират молив и ФДТ и се размазват след определени часове и става гадно  Crazy Просто с "потупващи" движения на четката разнасяш бялото нагоре,надолу,настрани в малък диаметър и дооправяш с пръст.
2.За телесните сенки:първо си избираш Фон дьо тена и вече според него си определяш нюанса.Ако е по-тъмен ФДТ-на както е в твоя случай ти трябват по-тъмни  сенки зада стоят като "телесни".То няма такъв цвят телесни сенки,просто ефекта от тях трябва да е телесен,коетп пък се определя от тена ти в случая ФДН-а.Например ако едни сенки за мен стоят телесно(с по-бяла кожа съм) на теб ще ти стоят като бели  Mr. Green ,а твоите "телесни" на мен ще са ми кафеви примерно,защото кожата ми ще е мнгоо по-светла.Аз ползвам ФДТ Ревлон Colour stay за мазна кожа цвят Sand beige.От сравнително светлите е,третият по светлина  Joy Ама пак ми тъмнее нещо на мен...тук съм с него http://www.snimka.bg/album.php?album_id=195977&photo=69 Но на мен самото лице ми е по-светло от врата например и трябва да си взимам по-тъмен ФДТ като шията ми,но на самото лице ще ми е доста по-тъмен,много тъпо  Thinking На другите снимки съм с дуг по-лош ФДТ и мнгоо по-тъмен.
3. Спиралката ми е Мейбълин светло синята,наистина е страхотна-9.90 лв е,прави миглите огромни само с два пласта и не ги прави на топчета и както забеляза ти е мнгоо черна и лъскава  bowuu

Последна редакция: пн, 24 мар 2008, 23:02 от elfi4ka

# 17
  • Мнения: 779
   bouquetмерси много за отговора,..то просто ти се отдава
 желая ти да си все така красива и супер 4аровна
 и ще питаме занапред,та дано нещо приложим оттук и на нас да се отдава така Blush

  Peace

# 18
  • Мнения: 2 172
   bouquetмерси много за отговора,..то просто ти се отдава
 желая ти да си все така красива и супер 4аровна
 и ще питаме занапред,та дано нещо приложим оттук и на нас да се отдава така Blush

  Peace
Hug
 Hug

Подкрепяйте със снимки творенията,за да ги коментираме.Когато направя нещо хубаво ще го пускам   bouquet

# 19
  • Мнения: 1 259
Ами ето мои снимки! Съжалявам че не са оригиналните, ама те ми изчезнаха някъде!
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=230912

# 20
  • Мнения: 146
аз дори не се гримирам всеки ден Peace

# 21
  • Варна
  • Мнения: 563
а аз пък се гримирам почти всеки ден Simple Smile ето и една снимка (съжалявам,че не е мн мн близо,ама друга не намирам засега..)
http://img526.imageshack.us/img526/4218/pc310464ac3.jpg

# 22
  • Мнения: 2 172
а аз пък се гримирам почти всеки ден Simple Smile ето и една снимка (съжалявам,че не е мн мн близо,ама друга не намирам засега..)
http://img526.imageshack.us/img526/4218/pc310464ac3.jpg

Прекрасен грим  Heart Eyes
За протокола: и аз се гримирам всеки ден по 20-30 минути,някой път и повече  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 681
Аз пък бих искала да помоля елфичка,пък и които друг има желание,да даде идеи за грим. Вече съм писала по този въпрос,но още събирам мнения и препоръки - аз по принцип се гримирам всеки ден и мисля че се справям горе долу,но в случея ми липсват идеи. Та на въпроса - какъв грим бихте ми препоръчали за рокля цвят шампанско /с тъмни очи и коса съм,матова кожа/ Чудех се за нещо златисто към кафяво...ама знам ли! Може и нещо малко по-екстравагантно,но не много /традиционалистче съм си хехехе/

# 24
  • Варна
  • Мнения: 563
elfi4ka много ти благодаря  Hug
Raulista, на твое място бих заложила определено на кафяв или златист грим- мисля,че мн добре си се насочила  Peace друг цвят някакси не ми се връзва с цвят шампанско (това естествено си е мое лично мнение)  Peace

# 25
  • Мнения: 2 172
Аз пък бих искала да помоля елфичка,пък и които друг има желание,да даде идеи за грим. Вече съм писала по този въпрос,но още събирам мнения и препоръки - аз по принцип се гримирам всеки ден и мисля че се справям горе долу,но в случея ми липсват идеи. Та на въпроса - какъв грим бихте ми препоръчали за рокля цвят шампанско /с тъмни очи и коса съм,матова кожа/ Чудех се за нещо златисто към кафяво...ама знам ли! Може и нещо малко по-екстравагантно,но не много /традиционалистче съм си хехехе/

Ами ,да златисто,но от по-студеното златисто(по-към бежаво),а не от керемиденото златисто(по-медно).Седефени(с блясък)шампанско на целия клепач,бели под веждите и в основата на окото ,а в края тъмен шоколад(пак студен нюанс и пак с блясък).Черна спирала черен молив,руж златна роза,червило,телесен цвят-кремообразно с гланц отгоре в средата на устните,разбира се съответния ФДТ и пудра.Незнам защо реших,че е вечерна рокля  Thinking та този вариант е за вечерен грим  bowuu ,ако е дневен,трябва да е по-семпъл с не толкова наситени тонове и по-матови сенки  Peace
  Аз поне така виждам грима,ако някой друг има различни идеи да каже на момичето   bouquet

# 26
  • Мнения: 681
Аз пък бих искала да помоля елфичка,пък и които друг има желание,да даде идеи за грим. Вече съм писала по този въпрос,но още събирам мнения и препоръки - аз по принцип се гримирам всеки ден и мисля че се справям горе долу,но в случея ми липсват идеи. Та на въпроса - какъв грим бихте ми препоръчали за рокля цвят шампанско /с тъмни очи и коса съм,матова кожа/ Чудех се за нещо златисто към кафяво...ама знам ли! Може и нещо малко по-екстравагантно,но не много /традиционалистче съм си хехехе/

Ами ,да златисто,но от по-студеното златисто(по-към бежаво),а не от керемиденото златисто(по-медно).Седефени(с блясък)шампанско на целия клепач,бели под веждите и в основата на окото ,а в края тъмен шоколад(пак студен нюанс и пак с блясък).Черна спирала черен молив,руж златна роза,червило,телесен цвят-кремообразно с гланц отгоре в средата на устните,разбира се съответния ФДТ и пудра.Незнам защо реших,че е вечерна рокля  Thinking та този вариант е за вечерен грим  bowuu ,ако е дневен,трябва да е по-семпъл с не толкова наситени тонове и по-матови сенки  Peace
  Аз поне така виждам грима,ако някой друг има различни идеи да каже на момичето   bouquet

Благодаря за дългия отговор - а колкото до роклята,по голямата част от празненството ще е вечерта,но ще има и по обяд... Освен да се гримирам 2 пъти?? newsm78

едит - Тези дни мернах златиста очна линия /макар че това никога не съм могла да го слагам/ Дали е добра идея или ще е кич? Thinking

Последна редакция: вт, 25 мар 2008, 01:33 от Raulista

# 27
  • Мнения: 494
Винаги съм харесвала гримът, но аз съм от типа" Две леви ръце". Записвам се, дано да науча нещо от вас.

# 28
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 170
Здравейте,
аз отскоро се гримирам всеки ден - лек грим за през работното време - фон дьо тен, руж и гланц, но искам да попитам със смесена кожа съм и в Т-зоната ми "лъсва" след няколко часа, да ползвам ли и пудра и ще ми препоръчате ли подходяща пудра за смесена кожа (на 30 г.).
Вечер си слагам и сенки, харесвам се със спирала, но не обичам да я свалям, та ако може да ми споделите мнение относно трайно боядисване на миглите (моите са дълги и извити и според една приятелка ще изглеждат добре).
Предварително ви благодаря.
Темата ми е много интересна.
Невероятни гримове сте показали и то при използване на продукти с разумни цени  bouquet  bouquet

# 29
  • Мнения: 1 929
записвам се на курс по гримиране тук Hug

Общи условия

Активация на акаунт