къде перете олекотените завивки

  • 3 478
  • 84
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 533
Единичните завивки ,възглавниците - в пералнята.Завивките за спалнята на химическо.

# 46
  • Мнения: 2 211
В пералнята.

# 47
  • Мнения: 649
В паралнята!

# 48
  • Мнения: 1 632
Всичко ръгам в пералнята.

# 49
  • Мнения: 8 999
И аз ги пера в пералнята. Тази зима купих нов-с пух и него обаче не смея да го пусна в пералнята. Май ще го нося на химическо
В този случай химическото е по-добрия вариант. Някой се оплакваше, че след като си намокрил пухената завивка ли беше, яке ли бешееее newsm78, не се сещам, но така се размирисал тоя пух, че нещото било направо за боклука. По-добре не рискувай. Peace
[/quote]

И пухените ги пера в пералнята - НО: 1. допълнително плакна 2-3 пъти, защото пухът много задържа препарата и ако не е добре изплакнато, при съхненето се появяват жълтеникави петна. 2. Допълнително пускам поне още две центрофуги, а после суша над радиатора - пухът съхне бавно и затова е важно да е максимално добре извлечена влагата /ако се суши в сушилня няма проблем/ и да изсъхне бързо, за да не издава после една гадна миризма на спарена перушина.
Имам два вида пухени завивки - по-тънките се събират в пералнята, но по-дебелите - не. Просто са по-обемни, а освен тежестта и обемът има значение за доброто изпиране. Затова тях ги давам на химическо чистене.
Измерих си теглото на завивките: единична ватена - 3 кг., единична пухена - 3.400 кг., единична пухена дебела - 4.100 кг.

# 50
  • София
  • Мнения: 6 011
Всичко в пералната.

# 51
  • Мнения: 274
И аз ги пера в пералната.   Simple Smile

# 52
  • Мнения: 1 733
Ами и аз в пералнята! Пера ги по една само, за да не е тежко и не за 1 ден. Ако ми се откачи барабана ще викна човек от сервиза да я оправят и пак там ще ги пера. Изобщо не бих се хванала да ги кисна във ваната и да пера на ръка  Naughty
И аз така.

# 53
  • Мнения: 1 483
В пералнята на 30 градуса

# 54
  • Мнения: 327
всичко пера в пералнята включително и маратонки

# 55
  • София
  • Мнения: 4 294
В пералнята, само по една олекотена завивка

# 56
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
В пералнята на по-дълга програма,която е за по-голямо количество дрехи,иначе се откача барабана наистина,случвало ми се е.Мъжа ми го оправя и пак там си пера. Mr. Green

# 57
  • Мнения: 743
В пералнята, не съм имала проблеми до момента. Перат се на 40-50 градуса.

# 58
  • Мнения: 9 487
Тъкмо пуснах тема за пухените юргани и видях че в тази също разисквате и този въпрос...

baibibi нямам сушилня, нямам и радиатор Confused /с климатик сме/ май, май ще ги нося на химическо...

Иначе преди като бяхме с олекотени и аз съм ги прала в пералнята Peace

# 59
  • Мнения: 1 925
3 от завивките ги пера в пералнята и нямам проблем, но имам една, която е бая обемна и се пробвах да пера 2-3 пъти, освен че едвам я вкарвам в пералнята, после като я извадя цялата е в петна от неразтворен прах за пране  Close Та си я давам на химическо  Peace

Общи условия

Активация на акаунт