Махнахме памперса ... ама нещо не ми е ясно ?

  • 1 579
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 932
Изобщо не ми допада идеята с парковете и изобщо сваляне на гащите на публично място, било то и в  най-гъстите храсти, извратеняци всякакви! Идеалният вариант е най-близкото заведение, голям магазин, бензиностанция или на прибежки вкъщи. Според мен детето не трябва изобщо да е запознато с тази алтернатива...

# 16
  • Мнения: 523
И ние търсим заведение , магазин или някаква сграда с тоалетна. Но и на нас ни се е случвало Дамяна да каже : " Мамо , ще пишам " , събувам я и тя започва да ака . Така че всичко се случва . Затова никога не излизам без раницата с мокрите кърпички и найлоновите пликчета .

# 17
  • Мнения: 4 668
На мен също не ми допада акането и пишкането в градинките  ...  Rolling Eyes
Явно има ситуации обаче в които оставаш неподготвен .  И точно за такива търся решение  Simple Smile
Сего , когато сме в "рисков" период се старая да излизаме на места където винаги има WC , а и за сега , слава Богу не ми се е случвало да му се приходи навън ... докога ли , обаче ....

# 18
  • Мнения: 351
А каква е разликата дали се е изакало куче или дете?  newsm78 Thinking
Извинявайте, ама мен повече ме дразнят кучешките лайна по улицата и котешките в пясъчника. А това, че детето не устискало до WCто.....голяма работа!
За протокола - случвало ни се е и да ака, и да пишка на вън! (акото съм го изхвърлила в кофата)

# 19
  • Мнения: 2 757
Какво лошо има в това да натори някое дръвче  Simple Smile Толкова кучета го правят. Не виждам защо да го събираш в пликче и да го хвърляш в боклука. Това прави само когато се изака насред пътя, и пак се хвърля някъде в почва, а не в боклука. Верно, че са органични отпадъци ама все пак си е лайно, мястото му е в тоалетната или в почвата

# 20
  • Мнения: 958
Аз не виждам нищо странно детето да пишка в градинката, нито е отрова, нито са токсини.
Освен това, никой не е казал че кучетата не може да акат в градинките, нали за това ги извеждат, проблема е стопаните да им събират след това акотата. Същото е с децата. По скришно място където не си играят децата и после се изчиства. Не знам защо толкова се раздува този въпрос, на никой от вас ли не е се е случвало да му се приходи много и да няма къде  Twisted Evil
Мисля че е по неприятно някой подпийнал младеж да ми припикава балкона от колкото детето да пишка или ака в градинката.
А децата са деца. Мойто и без това е с запек, ако му се приака хич няма да го карам да стиска, да ака пък после ще го прибера  Peace
Само незнам ако детето има разстройство, как се опакова в салфетка  hahaha

# 21
  • Мнения: 3 500
И аз съм си задавала тоя въпрос, въпреки че все още не съм махнала изцяло памперса на Мони. Руми, наистина звучи тъжно историята. Права си, важното е на детенцето да му е добре и да не се чувства по този начин.

# 22
  • Мнения: 668
Откакто малката почна да ходи без памперс навън винаги носех найлонови пликчета и салфетки у себе си. Никога не съм била сигурна дали ще ни се "приходи по нужда" навън. В крайна сметка за мен не е срамно защото това са деца. Стига да си почистя след това. Дори като беше бебе си прибирахме мръсния памперс в торбичка и го изхвърляхме като се приберем в нашия варел. А с извинение ама в половината заведения покрай които минаваме се мръщят ако ги помолиш да влезнеш и да ползваш тоалетната, или най-редовно казват че "не работи". А в градската градина където я водя да си играе понякога имаше навремето обществена тоалетна, която сега се заобикаля от хората на почетно разстояние  Sick сещате се защо!?! Ама на общината няма да й хрумне да я даде под аренда, а ще е от голяма полза за множеството майки, татковци, баби и дядовци които щом пукне слънце извеждат децата там на разходка и игра. Има всичко на всичко едно заведение и редовно се случва тоалетната да е заета, а малките деца не могат да стискат дълго! Въобще - българска работа. Дано скоро влезем в Европа и по отношение на хигиената на публичните места.

# 23
  • Мнения: 2 498
Случвало се е да има ако, когато сме навън....след това си почиствам и го хвърлям в контейнер.....

# 24
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Избягвам да си вкарвам детето в обществени тоалетни. Ползваме, само ако сме в съответното заведение.

И какво му е деликатното на проблема?

Доакало му се на детето.

Ами ще се изака до някое дърво, после ще изхвърлиш акото в кошче.

Какво толкова?

# 25
  • София
  • Мнения: 7 038
Миналото лято, когато махнах памперса на Мартин сме имали такива случки - дръвче, храстче... бърша,взимам, хвърлям  Confused Сега вече уж се контролира и когато се налага стиска, но аз винаги съм подготвена със кърпички, пликче и т.н.

# 26
  • Мнения: 472
Ами детето си е дете! Смятам за по-вредно да стиска или да се вкарва в обществени тоалетни. Какво толкова лошо има в това да се облекчи в някоя градинка? Аз проблеми с акото нямам, защото Маги я върши тази работа предимно сутрин в къщи. Един - два пъти ми се е случило навън. Събрах го в салфетка и го изхвърлих в кофата. Няма нищо срамно и грозно в това  Wink. Относно пишкането, правим го където и когато и се допишка. Наскоро докато пътувахме с колата и се допишка, ама чак се разплака. Спрях колата и я изпишках до нея  Hug

# 27
  • Мнения: 4 753
За да не се взима после акото със салфетка... или там въпроса, ами ако има разстройство как ще го взема.... удачен вариант е да се разпъне едно пликче на земята и после само да се сгъне пликчето и в кофата...  Peace

# 28
  • Мнения: 8 999
В този преходен период винаги бях въоръжена с: найлонови прикчета, вестник, мокри и сухи салфетки. Първо подлагам пликчето, върху него вестника - след като си свърши работата детето, увивам вестника, а после в пликчето, за да не се вижда съдържанието, в пликчето напъхвам и мръсните салфетки. Всичко това се върши в някой храсталак, далеч от хорските погледи. Производството хвърлям в контейнера за смет.
Ако наблизо има читава тоалетна, първо забърсвам дъската с мокра кърпа, после постилам тоалетна хартия, придържам детето, след това бърша с мокри кърпички.
Не е много удобно, но като се случи, трябва да се реагира по някакъв начин, нали.

# 29
  • Мнения: 5 393
Ако сме близо до заведение, го водя в тоалетната.Ако сме в парка или в някоя градинка- взимам акото със салфетка, слагам го в пликче и после в кофата. Но рядко се случва да не си свърши работата вкъщи.С разстройство навън също не съм се сблъсквала досега.
Като порасне и се научи да стиска ще остане варианта само в тоалетната, но сега.....

Общи условия

Активация на акаунт