Ваксини.Полза или Вреда? Ваксинационни Програми. - втора тема

  • 96 583
  • 1 419
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: 1 559
Добре дошъл на Александър Коток и от мен!   bouquet


sisapisa, съветвам те да се обърнеш към хомеопат (класически). Едно адекватно хомеопатично лечение е в състояние да промени възприемчивостта на организма към стафилококите.

# 841
  • Мнения: 2 176
Пуснах това в темата за ваксина срещу рак на шийката на матката, но искам да го копна и тук, в случай че има въпроси. Wink


В доклада на NaturalNews се твърди, че:

1. HPV инфекциите не причиняват рак на матката. Това се потвърждава и от FDA /организацията, която издава разрешение и лиценз за ваксината/, има препратка към техния сайт. Така че ваксината не предпазва от рак на матката, а само от някои HPV вируси.

2. HPV са самоограничаващи се и преминават от самосебе си без лекарства или ваксина.

3. Ваксината увеличава риска от рак с 44,6% при жени, които вече са били носители на някой от видовете папилома. С други думи ако се ваксинира жена, която е имала HPV, инфекцията се активира и усложнява. Това води до предракови лезии.

Не е за пренебрегване факта, че досега са познати 40 HPV, а ваксините са – едната срещу 2, а другата срещи 4 вируса. Т.е. жени, които водят полов живот няма как да са сигурни, че не са имали никога HPV.

Интересното е, че в чужбина поне правят предварително тест за HPV, а у нас без да изяснят този факт препоръчват ваксиниране.

4. Ваксинирането на малки момичета, които не са имали полов контакт, не замества половото възпитание. Напротив – оказва негативен ефект.  Повече от полово-активните млади хора биха сккрили от родителите си и лекаря, което увеличава многократно техния риск.

5. Има неоспорими факти, които говорят колко вредна може да бъде ваксината, особено за малки момичета, които са основния контингент. Както при всички ваксини съществува риск от сериозни заболявания, дори смърт.

6. Ефектът от ваксината не е доказан, за това ще са нужни дългогодишни изследвания и водене на статистика какво се случва с ваксинираните жени в дългосрочен план. 

7. Големите фармацефтични индустрии използват страха на хората за да си продават продукта.

Източник: http://www.naturalnews.com/report_HPV_Vaccine_0.html

# 842
  • София
  • Мнения: 1 715
Все пак ме гложди въпросът какво ще правим с яслите и детските градини. Как мислите да се справяте? Не е ли време да се организираме и да се обърнем към адвокат, който да ни консултира по въпроса дали имаме право да изпратим децата си на ясла и градина и ако не можем, то е време да се опитаме да осъдим държавата за дискриминация. Все пак нали в повечето европейски страни ваксините са по желание, а не задължителни. Там как е решен въпросът с детските заведения?
И аз да се запиша в темата Hug Досега само съм чела.
На мен големият ми страх е някой в градината или училище да не вземе да ми ваксинира детето. Понеже по документи нещата ми са изрядни, ама само ние си знаем какво е (не е) бито Wink
Може би наистина добър адвокат трябва да каже...

# 843
  • Мнения: 1 065

На мен големият ми страх е някой в градината или училище да не вземе да ми ваксинира детето.
И на мен. Свекърва ми ме гледа с насмешка като уча каката как да реагира на подобни опити, но никак не мисля че е излишно да знае, че без нас нищо не бива да дава да и правят.

# 844
  • Мнения: 661
Sisapisa ,

Ваксината е подходяща и за деца под една годинка .Откъде изолираха  на детето Стафилококус ауреус ?

# 845
  • Мнения: 2 761
Поне 4 хиляди са децата, които всяка година стават жертва на различни лекарски грешки и остават инвалиди за цял живот, смятат учени от БАН в свой доклад. Точна статистика за броя на всички увредени от лекарски грешки хора в страната няма. Около 30 хиляди общо са известните деца и младежи от 4 до 21 години, които са придобили парализи, парези или аутизъм заради неправилно лечение. Причините са недостатъчна квалификация на специалистите, небрежност или липса на отношение към пациента. Голям е делът на ваксините, които предизвикват инвалидизиращи инциденти при някои от хлапетата.

http://www.lechitel.bg/newspaper.php?s=1&b=127

# 846
  • Мнения: 661
Ами да - всеки си прави бизнеса - фармацевтичните компании с  лекарствата , билкарите - с билките .
ЗАмисляйте се какво четете и защо е написана тази или онази статия . Аз съм ваксинирана по правилата и досега не съм карала нито една шарка ,което е и смисълът на ваксинирането .Вариолата , една смъртосна болест,  е изкоренена ( доколкото знам се среща в някои  слабо развити страни )  .Друг е въпросът за несъвършенствата на някои лекарства и ваксини и това ,че много богати хора злоупотербяват с предназначението им .
Не одобрявам противогрипната ваксина .
Ваксината срещу човешкия папиломен вирус - не е приключил последният етап от изпитването й , а той е именно прилагането й върху хора ,но осведомени за ползите и вредите й  .
Полиомиелитната ваксина , която причиняваше много сериозни усложнения , бе сменена с убита и да се надяваме ,че новата ще бъде по - щадяща .
Не одобрявам и масовото използване на антибиотици - така резистентните микроорганизми се множат , а антибиотиците не действат . Трябва да се измислят нови и нови  такива , за да изпълнят терапевтичната си цел .

# 847
  • Мнения: 4 753
Май си в неправилната тема...  Peace

# 848
  • Мнения: 5 500
Що не го оставиш момичето да си вярва?
Ако няма такива като нея, лекарите как ще ходят на екскурзии, от къде ще получават комисионните?
Както беше казал Кристиян, ако искаш да знаеш на коя фарм. фирма е дистрибутор лекаря ти, виж му кочана с рецепти  Mr. Green

# 849
  • Мнения: 4 753
Сигурно сте я видели вече тая тема, но аз ще я копна и тук... може да стане интересна...  Mr. Green
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=306689.0

# 850
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Здравейте,
синът ми е ваксиниран с всички ваксини и слава Богу не сме имали проблеми засега.Още като бременеех с малката започнах да чета темата и "прогледнах".Убеждавах таткото да откажем ваксините още от родилния дом но беше категоричен, че трябва да ваксинираме и щерката.До нашата стая имаше 2 бебчета които след ваксинацията се скъсаха да ревът миличките , 2 дена само рев.Аз продължавах да мрънкам за ваксините и лека полека предизвиках интерес и у него.Днес явно на работа му е доскучало и е прочел това онова, понеже вчера беше втората ваксина на малката и аз цял ден се притеснявах ужасно и той забеляза, а и негов приятел е бил при него и му е казал, че брат му има детенце с говорни проблеми след имунизация.И така днес по едно време направо ми писа в скайпа, че приключваме с ваксините  Grinning Падна ми камък от сърцето.Синът ми не посещава ДГ , най- вероятно ако мога и Йоана ще си я  гледам у дома така, че това засега не ме притеснява.Сега се подготвям за сблъсъкът с педиатърката тъй като тя е от старата школа и вечра след като споделих с нея страховете си говореше много убедително и каза, че за 25 години практика  не е имала нито едно детенце с проблеми от ваксини, че живак няма и никога не е имало и т.н.
Предполагам много сте писали по въпроса ( но съм едва на 43 страница от старата тема) но моля кажете ми какво да очаквам от нея и какво би следвало аз да отговарям на нейните аргументи.Може ли също примерно да ми каже да си търся друг лекар или нещо такова?Не ме притеснява евентуална смяна де, но ние току що се записахме при нея цялото семейство понеже сменихме жилището и ни е наблизо.ЛЛ ползваме само за изследвания (понякога и за тях ходя в частни лаборатории) , при нужда винаги ходим на частно.
Благодаря предварително за отговорите и за трудът и времето които влагате за да могат и незнаещите да разберът истината  bouquet

# 851
  • Мнения: 4 753
Alabala всеки с нелекарска диплома има проблем при убеждаването на педиатрите... Въпроса не е да ги убеждаваш, пък не е и полезно да убедиш лекаря си, че разбира по-малко от теб...  Wink  Най-добре е да не я убеждаваш, че ваксините са вредни или да й казваш, че те е страх и за това не искаш да ваксинираш... Казваш си й, че няма повече да ваксинираш, няма смисъл от тях и това е... И мен много ме убеждават, че ваксините са полезни и винаги ми върши работа изречението... "И въпреки това няма да ваксинирам, защото така искам"...
 

# 852
  • Мнения: 2 652
Alabala, трябва да вземеш решението сама за себе си - става въпрос за твойто дете и за неговото здраве. Не навлизай в безсмислени и безконечни дебати с педиатър. Просто му съобщи твоето решение на родител и искай да се съобразяват с него. Ако не си сигурна в това, което правиш, отложи ваксините и си дай време за още проучване и информация, но не искай съвети от педиатър, който е за ваксините, защото не забравяй, че за всяка поставена ваксина те получават пари. А и са убедени в това, което правят, естествено.

Не ми се вярва да те прати при друг лекар, но не е невъзможно.

# 853
  • Мнения: 5 500
...И мен много ме убеждават, че ваксините са полезни и винаги ми върши работа изречението... "И въпреки това няма да ваксинирам, защото така искам"...
PeaceТочно така! Няма никакъв смисъл, защото няма да я убедиш! Ще си блъскате рогата като две козлета на мост.
Заявяваш, че НЯМА ДА ВАКСИНИРАШ, защото така си решила! Твърда трябва да си и да не допускаш разговора да отива в посока вреди и ползи...
Трябва също да си наясно, че не могат да те заплашват с глоби, полиции и прочие!
ТИ ИМАШ ПРАВА!!! Решенията вземаш ти, отговорността носиш ти, а не лекаря! Детето е твое, а не на лекаря! Да си чула за осъден лекар досега поради лекарска грешка?

Последна редакция: сб, 21 юни 2008, 20:18 от AFRODDITA

# 854
  • Мнения: 661
" Момичето "е лекар , благодаря  Laughing
Ваше право е да си се разпореждате с живота на децата си . В България всички са много компетентни , започват да се лекуват и после пак тичат при лекаря . МИ защо ни търсите ?! Лекувайте се в къщи  Laughing Каквото прочетете го прилагате на практика и готово

Общи условия

Активация на акаунт