Ваксини.Полза или Вреда? Ваксинационни Програми. - втора тема

  • 96 759
  • 1 419
  •   1
Отговори
# 1 245
  • Мнения: 5 713
Ама и ти си голям чешит. Каквото ти се даде като информация, ти не го приемаш. Бил неофициален сайт регистриран срещу 50 кинта не нам къде си на еди кой си параноик. Само това повтаряш. Пък това за сектите, свикнали сме. Всеки инакомислещ бива определен като сектант.
Какво искаш, някой производител на ваксина да излезне с официална информация не ползвайте ваксината ли?

Пиши си, кефиш ме.

# 1 246
  • Мнения: 85
Ама и ти си голям чешит. Каквото ти се даде като информация, ти не го приемаш. Бил неофициален сайт регистриран срещу 50 кинта не нам къде си на еди кой си параноик. Само това повтаряш. Пък това за сектите, свикнали сме. Всеки инакомислещ бива определен като сектант.
Какво искаш, някой производител на ваксина да излезне с официална информация не ползвайте ваксината ли?

Вери, а ти какво предлагаш - да вярвам на всичко написано някъде, единствено защото някой от вас всезнаещите е казал да чета там и да вярвам на всичко написано. И не съм лепнал етикет сектант на всеки инакомислещ, а правя паралел между писаниците на сектантите, които нямат нищо общо с реалността и имагинерно предстоящия край на света и тези сайтове които вие ми давате да чета. Обяснявам отново - всеки сектант срещу 50 кинта може да си регистрира сайт и да си напише вътре каквото му е кеф, аналогично всеки параноик може да си направи сайт с пропаганда в него против каквото си иска, включително против ваксините, но със същия успех можеше да е против пиенето на ябълков сок примерно. И точно толкова насериозно ще го взема аз.

А за определянето на инакомислещите като сектанти отново повтарям че не съм го направил а съм направил аналогия. За сметка на това някои от "правилно-мислещите" определят всички медици като некомпетентни или корумпирани или и двете едновременно.

И да. Точно това искам. Може и да не е от производител на ваксини а да е от световната здравна организация или центъра за контрол на заболяванията и профилактика. И на някое сериозно медицинско издание ще се радвам, стига да не пише "изследваме еди каква си ваксина във връзка с еди какво си но още нищо не е ясно - засега само събираме данни". Дайте поне един факт да му се не види, стига с тези слухове и апокрифни сайтове.




Бедна ти е фантазията колко пък се забавлявам аз да оборвам подобни недомислени аргументи. Всъщност като се замислих за втори път - кажи ми защо наспами темата или просто прочете че не приемам за достоверен сайт държан от някой(я) си С. Готщайн с адрес в Аляска. Даде ли си труд да прочетеш останалото от мен както аз чета всичко което ми пишете и подробно отговарям или побърза най-фанатично да защитиш каузата? Отговори ми на това? Прочете ли останалото? Разбра ли какво искам и ЗАЩО този сайт за мен няма абсолютно никаква тежест и каквито и щуротии да пише вътре няма да ги взема на сериозно колкото и да ми се пениш че е истина - те и свидетелите на йехова са готови също толкова фанатично да се пенят защитавайки техните разбирания... но това не ги прави верни!



С последните си няколко поста продължавате да доказвате колко грешна е тезата която защитавате. Продължавайте да се излагате в същия дух.

Последна редакция: сб, 16 авг 2008, 18:47 от djadomraz

# 1 247
  • Мнения: 5 713
Нищо не ти предлагам и в нищо не те карам да вярваш.
Убеден си, че има полза от ваксините. Ок, хубаво, ваксинирай се.

Дам, и пиенето на ябълков сок за мен не е от най- полезните неща.  Wink Но това е друга тема. Ето виждаш ли колко сме различни.

През тези 2-3 дена, в които се забавляваш да оборваш недомислени аргументи, не прочетох нищо смислено от теб.

А това, което искаш, няма как да стане. Поне на този етап.

Ох, моля ти се. Аз спамя, а ти не. Така ли?
Да, всичко чета. Изгубих си времето да вникна в проблема ти. Във всеки твой пост повтаряш едно и също: параноици, фанатици, сектанти, неофициални сайтове...
Не, не знам какво искаш.
И ок, фанатично ти се пеня. Доволен ли си?!

Последна редакция: сб, 16 авг 2008, 19:05 от Вери

# 1 248
  • Мнения: 4 150
Дядо Мраz,
Досега преброих над 20 пьти иzполzването на думата "конспирация" в постингите те....сьмнителен ставаШ вече.
И толкова банален,че вьобЩе не ми се комуницира с теб.

Намери си един вирус в някое научно списание и си го раzгледай.
Иzбери си един,който искаШ.От теzи zа които има ваксини.
И ако си така добьр дай официалното иzдание,брой,година, да го  видим и ние.
Научно списание не е Pubmed или други онлайн подобни.Надявам се zнаеШ кои са научните списания по вирология и микробиология...Ако не,питай някой. Peace
Закона е,при иzолиране и докаzване на даден вирус се публикува в научно медицинско списание по вирология.

Ще очаквам с нетьрпение да го копираШ и да го пейстнеШ тук.Докато не го видя,няма да давам коментари на постингите ти,които толкова трудно се четат,че вече ги прескачам.Ако има начин да се "скьсяваШ" някак си,би било по лесно zа четене. Peace

Успех  bouquet

ПП
Цитат
а съм направил аналогия
Не може да се направи аналогия ,ако не си zапоzнат добре с материята.Аналогията я правиШ само в полzа на едната страна поради липсваЩи ти zнания в основни "предмети" като напр.биология и микробиология.
Кажи какво си учил?Не се крий повече.
 
Цитат
Може и да не е от производител на ваксини а да е от световната здравна организация или центъра за контрол на заболяванията и профилактика. И на някое сериозно медицинско издание ще се радвам, стига да не пише "изследваме еди каква си ваксина във връзка с еди какво си но още нищо не е ясно - засега само събираме данни".

Има достатьчно бе човек...това покаzва,че не си чел ниЩо. Peace

Ако виzираШ мен с това
Цитат
За сметка на това някои от "правилно-мислещите" определят всички медици като некомпетентни или корумпирани или и двете едновременно.
Това е твоята субективна интерпретация на това,което сьм иzраzил.Никога не сьм отрекьл традиц.медицина,нито сьм нарекьл всички лекари корумпирани или некомпетентни.НИКЬДЕ в тоzи форум или кьдето и да било.

Цитат
Обяснявам отново - всеки сектант срещу 50 кинта може да си регистрира сайт и да си напише вътре каквото му е кеф, аналогично всеки параноик може да си направи сайт с пропаганда в него против каквото си иска, включително против ваксините, но със същия успех можеше да е против пиенето на ябълков сок примерно. И точно толкова насериозно ще го взема аз

Това е точно така.Затова официалните сайтове се поддьржат на дьржавно/политическо ниво и там се влагат милиарди,zа да може такива като теб да "вярват" в тях.И ефекта е наистина пораzителен както виждаШ.Масово хората искат всичко да им е официално.Искат маркови и диzайнерски дрехи zаЩото са по скьпи (не дали са по качествени) и тн и тн...
Хората са лесни zа вьzпитаване.Аz сьЩо сьм един от тях.Колко ли неЩа имам оЩе да откривам,които си мисля,че са правилни,а не са.

И друго не раzбрах...
Коя е теzата,която zаЩитаваме? Отговори ако обичаШ,zа втори пьт те питам. Peace

# 1 249
  • Мнения: 85
Нищо не ти предлагам и в нищо не те карам да вярваш.
Убеден си, че има полза от ваксините. Ок, хубаво, ваксинирай се.

Дам, и пиенето на ябълков сок за мен не е от най- полезните неща.  Wink Но това е друга тема. Ето виждаш ли колко сме различни.

През тези 2-3 дена, в които се забавляваш да оборваш недомислени аргументи, не прочетох нищо смислено от теб.

А това, което искаш, няма как да стане. Поне на този етап.

Още 1 въпрос: нужен ли беше този спам? Какво доказа? Изрази много сериозно тежащото твое мнение и решение, разбира се най-ирационално и без възможност да го докажеш.

Това че сме различни също нищо не доказва и не виждам с какво помогна на хората четящи въпросната тема ако случайно се интересуват от "Ваксини и каква е ползата или вредата от тях и ваксинационните програми". Опитваме се да спорим рационално... аз поне.

Ако така ще я караме без да доказваме нищо дай да почнем да играем покер - някой ще забогатее изведнъж Simple Smile  Или нека преименуваме темата на нещо друго както примерно предложих "Световната здравна конспирация" или да я затворим примерно. Ако нямаш какво полезно да кажеш не се чувствай длъжна да ми отговориш.




Christian, видях току-що отговора ти но се налага да излизам, ще отговоря подробно след няколко часа като се върна.

Последна редакция: сб, 16 авг 2008, 19:05 от djadomraz

# 1 250
  • Мнения: 5 713
А ти какво доказа и с какво помогна? И защо си мислиш, че не спамиш?
Длъжна на никого и за нищо не се чувствам.
Безсмислено е...

# 1 251
  • Мнения: 4 150
Намерих едно старо филмче zа живака.

http://commons.ucalgary.ca/mercury/
http://www.youtube.com/watch?v=VImCpWzXJ_w

# 1 252
  • София
  • Мнения: 12 285
  Наскоро се замислих, всички гледат и държат децата задължително да са имунизирани с ваксините по задължителния имунизационен календар. Въпроса ми е обаче колко от вас възрастните сте отишли да ви поставят реимунизацията против тетанус и дифтерия която е през 10 години според бг имунизационния календар? И ако не сте отишли например както много от възрастните, които просто не са разбрали, защото въпреки че джи-питата мисля са длъжни да се обадят както за профилактичен преглед така и за имунизация и да предупредят пациентите си малцина го правят, някои от РИОКОЗ ви е потърсил и е изисквал да ви бъде поставена. Това не са ли отново дупки в държавната имунизационна политика, които не са никак за пренебрегване, но тъй като липсва натиска които може да се окаже чрез прием в детска градина или училище, никои не предприема мерки. Говоря от личен опит, защото тъй като кърмех когато беше времето за реимунизацията ми я отложих и оттогава не съм се сетила за нея и никой не ме е потърсил. Почти съм сигурна, че и родителите ми и мъжът ми не са реимунизирани през десет години и дълбоко се съмнявам да сме изключение.

# 1 253
  • Мнения: 3 988
Въпроса ми е обаче колко от вас възрастните сте отишли да ви поставят реимунизацията против тетанус и дифтерия която е през 10 години според бг имунизационния календар?

Аз ходя редовно. Мъжът ми, родителите ми, неговите, близки приятели имам, които също ходят.

# 1 254
  • Мнения: 5 713
Моят мъж не е ходил. Той по принцип и на лекар не ходи, защото е здрав, да чукам на дърво.
Аз последно 2002-2003 или по- рано, не помня.

# 1 255
  • Мнения: 3 988
Аз казах, че ходим редовно на ваксинации, не на лекар. Да уточня само.

# 1 256
  • Мнения: 2 652
Хахахах, djadomraz, не четеш и много смешен ставаш вече. Само си плещиш празни работи и едно и също до побъркване. Да беше проверил кой е Дан Бъртън и кой е Committee on Government Reform, преди да твърдиш, че са измислени имена. Излагаш се тотално. Ей ти го нета, това са официални информации и могат да бъдат проверени. Имат си официална страница, пише си го човека и всички изявления и разследвания, свързани с ваксините. И не само с тази, за която дадох пример.

И за нищо не се жалвам, май нещо не можеш да разбереш за какво иде реч. Не четеш. Става въпрос за хванати членове и председатели на комисии, одобряващи ваксина на производител, чиито акции притежават. Не за колко време се лицензират и бля-бля. Айде, върни се и прочети какво съм написала и линковете също.

Да, както и сама казах, патологоанатомията служи на живите. Но, когато купуваш човешки умрели бебета, защото е по-евтино и бързо, отколкото да ловиш маймуни по Африка, е противна работа.

А това официално предупреждение на FDA към Merck за неспазване на стандартите на производство, стерилност и съхранение на ваксини?

Ами това предупреждение към Новартис?

Отново Merck

A това анулиране на PedvaxHib на Merck - "These lots of PedvaxHIB and COMVAX are being recalled due to lack of assurance of product sterility."

И още и още и още.

Повече няма да си правя труда с теб. То само да лаеш, нищо друго не можеш.


cubbit, а твоя случай не мога да го разбера. Или ти си само срещу Гардазил, всички други са ОК?


# 1 257
  • София
  • Мнения: 1 715
Въпроса ми е обаче колко от вас възрастните сте отишли да ви поставят реимунизацията против тетанус и дифтерия която е през 10 години според бг имунизационния календар?
Въпросът е много уместен Peace
Нито аз, нито някой от обкръжението ми е ходил.
Затова пък, когато се съмняваха, че баба ми е с туберкулоза, цялото семейство правихме манту. Аз и брат ми сме с отрицателно, макар че имаме ваксините. Значи ли това, че може да се разболеем? newsm78 Та тогава видях колко хора са диспансеризирани, вкл. деца. И не само циганчета. Казаха, че било бум. Та ако ваксина може да увреди, че и не пази, за какво ми е? Знам, знам - може и да пази (хипотетично) и може и да не увреди Stop

# 1 258
  • Мнения: 22 523
djadomraz, след поредните ти чаршафи стигам до заключението, че определено не си добре, намерил си си публика тук, която да ти чете простотиите и урааа, колко съм умен. Аман от такива като теб, които 2смислени приказки не могат да вържат, нито да разсъждават, а използват за това чужди.
Никой не ти пречи лично на теб да си ваксинираш детето, кучето, теб самият или когото друг искаш. Както и на никой друг.

Относно задължителните реимунизации - естествено, че не ходя, няма и да отида. Нямам нужда да ме тъпчат с поредният боклук и да си водят статистиката с мен. Нито съпругът ми ходи, нито родителите ми. Аз и единствено аз решавам за своето здраве, така че не може да ми каже някой си (напр. държавата как да се грижа за него и по какъв начин да постъпвам).

# 1 259
  • Мнения: 85
Ето ме отново, почвам да отговарям първо на играчите лека категория за загрявка, на Christian ще отговоря последен:

Хахахах, djadomraz, не четеш и много смешен ставаш вече. Само си плещиш празни работи и едно и също до побъркване.

Поправи ме ако бъркам но аз просто отговарям на глупостите които главни ти, stelt77 и multimodal пишете. И не виждам в последните 10 страници вие да сте изразили някакво различно мнение. А след като вече е ясно какво мислете обяснете ми защо продължавате да намилате същото?

И тъй като искам конкретни факти които ти,драга, не можеш да ми дадеш и ме препращаш към сайтове с апокрифна литература които за твой ужас аз разконспирирам за по-кратко време отколкото на теб ти е отнело с гугъл да ги търсиш, и хоп - плещя празни работи и те побърквам. Казах вече как бихте могли да ме накарате да млъкна и за ваше съжаление не съм нито твоя мъж нито комшийката ти на които като покрещиш достатъчно дълго и силно се отказват да спорят с теб.


Да беше проверил кой е Дан Бъртън и кой е Committee on Government Reform, преди да твърдиш, че са измислени имена. Излагаш се тотално. Ей ти го нета, това са официални информации и могат да бъдат проверени.

Ето там е въпроса - КОЛКО ОФИЦИАЛНИ са. Аз също мога да регистрирам фондация или някаква организация с идеална цел. Всеки може. Това не прави автоматично каузата вярна или особено смислена.


Имат си официална страница, пише си го човека и всички изявления и разследвания, свързани с ваксините. И не само с тази, за която дадох пример.

Добре де като е "не само тази която си дала" защо не дадеш наистина официална страница поддържана от държавна агенция примерно а не от Сульо и Пульо с адрес Пощенска Кутия 18, намираща се вдън гори тилилейски. Хайде обясни ми ти защо адреса на собственика на въпросния сайт е пощенска кутия в аляска? Нали е особено официална организация?


И за нищо не се жалвам, май нещо не можеш да разбереш за какво иде реч. Не четеш.

Ами да, след като човека не се съгласява с мен следователно не разбира за какво иде реч и не чете каквото сме му казали да чете, а трябва да чете и да "верва" най-вече. Логиката ти е бетон!



Става въпрос за хванати членове и председатели на комисии, одобряващи ваксина на производител, чиито акции притежават. Не за колко време се лицензират и бля-бля. Айде, върни се и прочети какво съм написала и линковете също.

Само че го пише на сайта на Иванчо Плочкин а не в полицейските хроники или NY Times примерно.


Да, както и сама казах, патологоанатомията служи на живите. Но, когато купуваш човешки умрели бебета, защото е по-евтино и бързо, отколкото да ловиш маймуни по Африка, е противна работа.

Дай да уточним останалите неща и после да се занимаваме с моралния аспект става ли? Ти също ядеш умрели прасета и пилета а не си ги хващаш сама ... или си вегитарианка? Да не би да си?


А това официално предупреждение на FDA към Merck за неспазване на стандартите на производство, стерилност и съхранение на ваксини?

Ами това предупреждение към Новартис?

Отново Merck

A това анулиране на PedvaxHib на Merck - "These lots of PedvaxHIB and COMVAX are being recalled due to lack of assurance of product sterility."

И още и още и още.

Браво, най-сетне сериозна информация, това обаче уличава конкретна фармацевтична компания за конкретно нещо. Как успяваш да заключиш че ВСИЧКИ фармацевтични компании са "маскари" и да заклеймиш ваксинирането като цяло?



Повече няма да си правя труда с теб. То само да лаеш, нищо друго не можеш.

Може да продължаваш - аргументите за скандалите в 2те Мерк и Новартис са сериозни доводи, ето с такива можеш и да постигнеш нещо. Другите глупости които ръсиш обаче много ме забавляват Simple Smile


Общи условия

Активация на акаунт