Водихте ли бебчетата си на ортопед

  • 12 159
  • 273
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 090
Не Embarassed,защото късно разбрах(от други майчета) че е хубаво още първите месеци да се направи такъв преглед.Педиатъра ни явно не сметна за нужно да ни уведоми Confused,слава Богу всичко е наред,но по принцип ако има луксация трябва да се вземат мерки още в началото и като разбрах за това известно време имах притеснения и тревоги че сме ''прескочили'' този преглед.Ако бях наясно в началото задължително щях да заведа бебето на ортопед Peace

# 16
  • Мнения: 169
Да в началото на 2-рия месец! А доктора каза , че няма смисъл да го водя пак на 4 месеца към годинката ако искам. А тя не може да е против и е длъжна да ти даде направление! Ако откаже може да отдеш да се оплачеш мисля ,че в касата

# 17
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Да малко след като навърши 1 месец, педиатърката сама ми даде направление, без да повдигам въпроса.

Гледаха бебка и на ехограф.По програма "Детско здравеопазване"на НЗОК педиатърката е длъжна да ви даде направление за ортопед. Peace

# 18
  • Мнения: 640
да...на около 6 месеца

# 19
  • София
  • Мнения: 1 555
Да, когато София беше на 45 дена я заведох. Сега преди да проходи ще я заведа профилактично отново.  Peace

П.С. А на твоята педиатърка и кажи да погледне програма "Детско здавеопазване" на НЗОК - http://www.nhif.bg/bg/default.phtml?w=1280&h=770 и след това да говори кое било глупости. Направо съм възмутена - според мен или тя не иска да ти даде направление или говори тези неща от невежество. Може ли такова нещо от детски лекар??

# 20
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз все още не съм го водила, но след като прочетох всичко ще поискам направление за ортопед. Ама то в нашия град има едни ортопедииииии.

# 21
  • Мнения: 3 500
Да, водили сме я на ортопед два пъти на профилактични прегледи - когато беше на 1м. и половина /около 40 дни/ и когато проходи - на 11 м. Ако не си водила детето, по-добре го заведи.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Водих на 1м и на 6м.Как пък ще се обиди,че се грижиш за здравето на бебето си.Всъщност не съм чак толкова учудена.И при нас се е случвало.Заведи го.Нашият ортопед ни успокои че пукането било нормално  Rolling Eyes

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 907
Водих го без препоръка и направление от педиатъра - на 1.5 месеца и след 6 - тия месец.

# 24
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Водила съм я, когато беше на 3 месеца. Прегледа беше задължителен, защото се роди седалищно.

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Имаш право на направление през 1-я и 4-я месец.
На мен личната ми каза и я заведох. Наложи се да носим ортопедични гащи 3 месеца.

# 26
  • София
  • Мнения: 928
Водих го на около 4 месеца.
А за пукането - не се притеснявай, абсолютно нормално е Peace

# 27
  • Мнения: 4 668
Водила съм го , разбира се . Това е задължително .
Аман от обидчиви и некомпетентни докторя  Confused

# 28
  • Мнения: 4 753
Ще го заведа, но си мислех, че педиатърката ще ми даде направление или поне ще спомене, че трябва да идем... newsm78 Може би ще изчака да стане поне на 3 месеца за да каже, знам ли, аз се информирам от форума, че трябва да го прегледат, а не от нея....

# 29
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Не съм ги водила !!!

Общи условия

Активация на акаунт