Водихте ли бебчетата си на ортопед

  • 12 219
  • 273
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 3 524
момичета да ви попитам ако знаете- понеже детенце проходи самичко преди месец, д-р драганов ни беше казал да идем пак като проходи. въпроса е дали скоро някоя е ходила и знае дали приема с направления или само платено? Peace

ще си напиша "сама" отговор тук- ходихме на преглед при д-р масларов от клиника вита и го попитах за преглед от ортопед. той ми каза че е хубаво да походи 3-4 месеца итогава да се отиде отново на ортопед.  Peace

# 241
  • Мнения: 1 195
Още в първата седмица сима ми мина през ортопед - включваше се в пакета от услуги предлаган в Токуда, след това към 5-ия месец пак го водихме, като проходи пак ще го заведем Peace

Нашата педиатърка не ми е отказвала направление до сега Thinking
най-добре си смени педиатърката

# 242
  • Мнения: 30
Аз не съм водила още Крис на ортопед.Вчера бяхме при педито и ни даде направление.Обаче незнам къде да го заведа Embarassed ooooh!.Бихте ли ми препоръчали някой и да ми дадете някакви координати.Преварително ви благодаря.  smile3525

# 243
  • Мнения: 30
Аз не съм водила още Крис на ортопед.Вчера бяхме при педито и ни даде направление.Обаче незнам къде да го заведа  ooooh!.Бихте ли ми препоръчали някой и да ми дадете някакви координати.Преварително ви благодаря.  smile3525

# 244
  • Мнения: 263
Да водихме го на няма и 2 месеца беше. При д-р Драганов във ВМА. Не го препоръчвам. Много е словоохотлив , но нищо съществено не казва. Хората мерят някакви градуси и т.н. Той само гледа за 1 мин на ехографа , изприказва един тон глупости , взе 20 лв и каза довиждане, пак да дойдете като проходи.

# 245
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509
Да, водих дъщеря си преди да навърши един месец в Горна баня, имаше смисъл да се види на ехограф, защото кривеше главичката на една страна. Оказа се, че източника на светлина ( прозореца) при нас беше от дясната и страна и така тя гледа повече към него и изкривява главичката.Препоръчаха да сменям положението и в леглото и се оправи.

# 246
  • България
  • Мнения: 457
Да,водихме го.Беше на 3-4 месеца.

# 247
  • Мнения: 822
Да ходихме на ортопед като беше на 2 месеца и половина при д-р Хайвазов.

# 248
  • Мнения: 666
Не съм го водила, но при нас такава практика няма, освен ако няма изрични показания и необходимост от такъв специалист.

# 249
  • Мнения: 117
Ние го водихме при Драганов във ВМА,когато беше на един месец и после като проходи и съм много доволна от прегледа.

# 250
  • Мнения: 2 803
Не съм водила. Но ако имах и искрица съмнение за проблем, нямаше да се поколебая.

# 251
  • Бургас
  • Мнения: 129
Заведохме го тази седмица. Няма още 2 месеца. Като проходи пак ще го заведем.

# 252
  • Мнения: 112
Да, като беше на 2 месеца. И то не по направление от педиатърката, тя искаше като проходи, ама май би било късно, ако не дай си Боже има проблем.
Та ортопедът каза, че най-добре е до 40-тия ден, после около 6-тия месец заради сядането и около годинката заради прохождането. А след това-ако забележим нещо-тогава, иначе не било нужно...

# 253
  • Мнения: 559
Всички мои приятелки майки са водили своите бебчета на ортопед по препоръчване на педиатрите-профилактичен преглед от гледна точка на това,че ако им има нещо сега е момента да се лекува докато костите са по меки.Аз си записах час при ортопед(едното краче на сина ми постоянно пука),но като казах вчера на нашта педиатърка тя реагира доста остро попита ме кой ми ги казал тези глупости и тя била против(обиди ли се какво).Вие водили ли сте вашите бебчета на тази възраст на ортопед.Бихте ли ми дали съвет какво да правя.

Аман от обидени "професионалисти"!  #2gunfire Много е чувствителна  Sick
Аз го водих. Въпрос на личен избор.

# 254
  • Мнения: 518
Все още не съм я водила, а и педи и дума не е обелила за това #Cussing out #Cussing out! Още през следващата седмица, обаче ще я заведа!

Общи условия

Активация на акаунт