Трудно ли е да си хвърлим фаса в кошче за буклук?

  • 7 678
  • 146
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 388
Трудно е май. Днес една персона направо ме шашна. Shocked Беше точно на един метър от кошчето за боклук, но си пусна хартийката от закуската на земята. Аз нещо не можах да се сдържа и и казах.
"Извинете, изпуснахте си нещо на земята"
Изчерви се, наведе се, взе хартийката и си я хвърли в кошчето.

# 91
  • София
  • Мнения: 1 176
Ако не е трудно, явно е сложно.
Поне със сестра ми учим децата да си хвърлят боклуците в предназначените за това места.
Не че не питат защо този батко замерва този врабец с цигара?  Crazy

# 92
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
Не говорете глупости!!! Кошчета има, ама няма кой да хвърля.
Пресен пример: бяхме преди седмица на Перперикон!!!
През 5 м по цялата пътечка има кошчета, а боклуците вече
заплашват да станат като бунище, бутилки от минерална вода има
навсякъде между камъните в разкопките!!!!
Не минава ден, през който някоя лъскавка кола ме изпревари и
от прозореца се хвърля я фас, я бутилка от вода или чашка
от кафе!!! #2gunfire #2gunfire #2gunfire #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Честно ви казвам иска ми се в такива моменти да действам какво в един филм...
Да го настигна оня тъпак и да го блъсна!!!
Мързели, тъпаци и че.....джии ще си останем и това!

# 93
  • Мнения: 476
Този проблем може би ще бъде по-малкък едва след няколко поколения. Трябва много вода да изтече, за да се научи българина да е добросъвестен. (за жалост)

# 94
  • Мнения: 17 416
Пише се бОклук, авторката да си оправи грешката.

# 95
  • Мнения: 983
Пише се бОклук, авторката да си оправи грешката.

Ако се върнеш малко по-нагоре, ще видиш, че вече се засрамих  ooooh!

# 96
  • Мнения: 17 416
ИЗвинявай! НЕ четох темата, признавам си, само си пльоснах отговора( напираше просто) Peace

# 97
# 98
  • Мнения: 2 099
Трудно е да,трудно е да си хвърлиш торбата в контейнера,трудно е да чистиш след кучето си.Много неща са трудни,затова у нас е кочина.Без здрави глоби няма да стане.
Днес ужасно ме е яд отново,защото съседката отгоре за пореден път си изтупа чаршафа на който спят върху бебешките дрехи на простора.Всеки ден мия главови и полови космарлаци от терасата,нямат прахосмукачка и всички пътеки,килими и килимченца се изтупват през терасата върху нас.От килимите изпадат опаковки от снакс,вафли дори и коледния късмет  с все тестото беше на нашата тераса.Дефакто тя ме принуждава да сложа ролетни щори и да затворя терасата си така!
Лошото е,че повечето хора са такива мизерници и освен да им бръкнеш в джоба друго няма какво да направиш,на думи не реагират,трябват глоби.

# 99
  • Мнения: 14 133
За съжаление за някои хора е непосилно трудно да си хвърлят фаса или друг боклук в кошчето.  ooooh! Всичко е въпрос на възпитание.  Crossing Arms На нашите площадки има няколко кошчета и контейнери наблизо и пак се намират родители, които хвърлят какво ли не по земята. Нали там играят и техните деца.  #Crazy  newsm78

# 100
  • София
  • Мнения: 410
От 4 месеца всяка сутрин първо почиствах кварталната площадка и после пусках детето ми да си играе. Носех си ръкавици и чували, изпразвах кошчетата (7 на брой), събирах боклуците от тревата. Правех това всеки ден, но преди 5 дена спрях. Писна ми, губех си близо 20 минути всяка сутрин, за да почистя на пияниците, които си купуваха бири и водки от близкото магазинче за алкохол, на майките, които си пиеха ментите и кафетата и на кучетата на любезните ми комшии. Всички ме смятаха за нещо ненормална, дори собственика на заведението за алкохол ми налетя на бой, защото му направих забележка за кучето му (дворно), което непрекъснато е навън и носи пликове с боклуци, че да си ги яде на тревата в градинката. В този момент ми преля чашата и реших, че аз чистачка на прасета няма да бъда. Престанах да ходя там, защото аз в кочина не мога да стъпвам, а за 5 дни вече е настанала подобаваща мръсотия. Проблемът при нас е, че тази площадка е единствената в района и вечер се събират над 60 деца и родители, пияници и т.н.
Мъчно ми е като гледам как тревата вече почти не се вижда от пликчета, но разбрах, че с тези хора оправия няма. Все си мислех, че ще се преборя, че ще почнат да пазят и да оценят усилията ми, но уви...

# 101
  • Мнения: 14 133
dutci, за съжаление подобни хора не се впечатляват от такива неша и няма да си променят навиците.  ooooh!

# 102
  • Мнения: 2 467
Друг е въпросът, че запалена цигара няма място на детската площадка. Не е кафене там, място за игра е.

# 103
  • Мнения: 592
За съжаление за някои хора е непосилно трудно да си хвърлят фаса или друг боклук в кошчето.  ooooh! Всичко е въпрос на възпитание.  Crossing Arms На нашите площадки има няколко кошчета и контейнери наблизо и пак се намират родители, които хвърлят какво ли не по земята. Нали там играят и техните деца.  #Crazy  newsm78
и при нас е така. От време на време правя забележка, но уви глас в пустиня..... често ползвам варианта "удари самара да се сети магарето", като поучавам малката на висок глас  как боклука не се хвърля по земята. От време на време има ефект.

# 104
  • София
  • Мнения: 410
dutci, за съжаление подобни хора не се впечатляват от такива неша и няма да си променят навиците.  ooooh!
Имах някаква минимална надежда, че с примера си ще запаля и други хора да поддържаме заедно площадката или поне да не цапат така. Един дядо само се включи като пребоядиса люлките и къщичката с пързалка за децата - друг не. Бях решила да платя от собствения си джоб и да сложа ограда на градинката, но случката с простака от заведението ме разколеба.
Най-лошото е, че площадката е под прозореца ми и непрекъснато е пред очите ми мръсотията, която ме кара да я почистя. В момента се боря със себе си да не започвам пак да се боря с вятърни мелници.
А най-тъжно ми е, когато 3 годишния ми син каже: Мама чисти утре гадинка (градинката). Мамо, има бук (боклук).
Не знам какво да му отговоря защо мама се е отказала да чисти Cry

Общи условия

Активация на акаунт