Кафето- факти и легенди

  • 8 307
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 708
Аз попаднах на тези статии за зеления чай, затова и в темата питах за него:

http://hanlin.hit.bg/green_tea_bul.htm

http://www.fema-bg.com/index.php?m=758&lang=1

а някой да каже нещо за теорията че нес-кафето е по-вредно от обикновеното?  newsm78

# 16
  • Мнения: 4 111
Нес-кафето не вреди на стомаха за разлика от кафето на зърна. Може би е по-силно, не знам да е вредно.

# 17
  • Мнения: 936
По въпроса за събуждането  - скоро четох, че аромата на чаша горещо кафе е напълно достатъчен да ни разсъни. Не съм пробвала още, не мога да остана само с аромата.

# 18
  • Мнения: 2 388
palavata monahinq, за какво е полезен според теб?
Аз ще ти кажа ползите, които усещам след като го пия вече два месеца, говоря за видимите, за невидимите незнам. Simple Smile
1. Отслабнала съм 1-2 кг.
2. Състоянието на кожата ми се е подобрило.
3. Чувствам се "свежарка".
По принцип пия всяка сутрин по една конска доза кафе, но въпреки това понякога съм скапана през деня, откакто си пия чайчето го нямам този проблем. Simple Smile
Говоря за обикновен зелен чай от 75-80 стотинки, а не тези, които са отслабващи или някакви други, задължително с лимон и без захар.
Просто е отвратителен.

# 19
  • София
  • Мнения: 708

Говоря за обикновен зелен чай от 75-80 стотинки, а не тези, които са отслабващи или някакви други, задължително с лимон и без захар.
Просто е отвратителен.

Звучи гадно  Sick
не може ли без лимон и с много захар?  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 2 388
Лимонът го прави поносим за мен. А и така ми е казано да го пия, така го пия. Simple Smile
Като цяло на мен ми е много гаден.
Колкото до захарта незнам дали ще влияе на ползата от зеления чай.

# 21
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Лимонът го прави поносим за мен. А и така ми е казано да го пия, така го пия. Simple Smile
Като цяло на мен ми е много гаден.
Колкото до захарта незнам дали ще влияе на ползата от зеления чай.

смени си зеления чай който пиеш.
и аз съм попадала на зелен чай, който е като отрова...
обаче си намерих един дето ми е вкусен, пия си го без нищо, даже и студен.

дори имам солети с шоколад със зелен чай  Sunglasses

# 22
  • Мнения: 2 388
Лимонът го прави поносим за мен. А и така ми е казано да го пия, така го пия. Simple Smile
Като цяло на мен ми е много гаден.
Колкото до захарта незнам дали ще влияе на ползата от зеления чай.

смени си зеления чай който пиеш.
и аз съм попадала на зелен чай, който е като отрова...
обаче си намерих един дето ми е вкусен, пия си го без нищо, даже и студен.

дори имам солети с шоколад със зелен чай  Sunglasses
Благодаря ти за съвета. Simple SmileНо от този ми е казано, от него пия. Simple Smile Гаден, не гаден това е положението. Simple Smile Simple Smile Твоя какъв е? Simple Smile

# 23
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Благодаря ти за съвета. Simple SmileНо от този ми е казано, от него пия. Simple Smile Гаден, не гаден това е положението. Simple Smile Simple Smile Твоя какъв е? Simple Smile
а кой ти е казал да пиеш него?  newsm78
нали говорим за нормалния зелен чай, не за онзи дето раздвижда чревното съдържание  Thinking

аз не съм в Бг, марката е westcliff, незнам дали я има...25 пакетчета са и не е скъп  Peace

# 24
  • Мнения: 2 388

Благодаря ти за съвета. Simple SmileНо от този ми е казано, от него пия. Simple Smile Гаден, не гаден това е положението. Simple Smile Simple Smile Твоя какъв е? Simple Smile
а кой ти е казал да пиеш него?  newsm78
нали говорим за нормалния зелен чай, не за онзи дето раздвижда чревното съдържание  Thinking

аз не съм в Бг, марката е westcliff, незнам дали я има...25 пакетчета са и не е скъп  Peace

Каза ми го човек, на който бих се доверила, по принцип е фитнес-инструктор и се занимава и със здравословно хранене. Simple Smile
Незнам дали има значение марката по отношение на качеството. Simple Smile newsm78 Но все пак ще погледна и за твоя, ако го има тук, а пък и щом казваш, че не е  гаден, звучи ми изкушаващо. Simple Smile
И да за най-обиковен зелен чай си говорим. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 679
аз пия безкофеиново кафе Nescafe Gold, а любимия ми зелен чай е на Twinings - Jasmin Green Tee - препоръчвам и двете напитки

# 26
  • Варна
  • Мнения: 428
Жасминовия зелен чай е страхотен, вярно. Кафе -  червена Лаваца.
От Нес кафе получавам ужасно сърцебиене - изобщо не мога да пия такова.

# 27
  • Мнения: 1 242
Мит е също, че пиенето на чаша-две кафе на ден по време на бременността вредят на плода.


# 28
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Жасминовия зелен чай е страхотен

днес и с такъв се сдобих.... Sunglasses
белият чай също е много хубав. това е зелен чай, който е изсушен по друг начин и има много деликатен аромат...

днес се чудех жасминов или с магнолия да си купя newsm78
някой да е пробвал втория?

# 29
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Сега съм си взела жасминов зелен чай на Ahmad tea - харесва ми, но повече ми харесваше един зелен чай с аромат на манго.

Общи условия

Активация на акаунт