Кафето- факти и легенди

  • 8 334
  • 80
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 386
Сигурно съм единствената, на която не и понася кафе.
Никога не съм пила цяло - на 2-3 глътка се удрям в тавана от адреналин..
Дори не помня какъв вкус има и, честно казано, мисля, че ползите на кафето са измислени да оправдаят милионите кафеманиаци.

# 61
  • Мнения: 14 654
Дори не помня какъв вкус има и, честно казано, мисля, че ползите на кафето са измислени да оправдаят милионите кафеманиаци.
Нищо чудно да си права  Mr. Green Аз лично пия кафе, защото съм пристрастена, а не защото вярвам, че няма да ми се появят бръчки.

# 62
  • Мнения: 5 370
Да попитам-еспресото или шварцът е по-вреден? Аз почвам сутринта с шварц с мляко и кафява захар, по някое време на деня гаврътвам още един-и толкоз.

# 63
  • Мнения: 2 631
Дори не помня какъв вкус има и, честно казано, мисля, че ползите на кафето са измислени да оправдаят милионите кафеманиаци.
Нищо чудно да си права  Mr. Green Аз лично пия кафе, защото съм пристрастена, а не защото вярвам, че няма да ми се появят бръчки.

ТЦ!  Naughty
Пристрастеността няма нищо общо с полезните или вредни ползи от кафето.

# 64
  • Мнения: 1 679
Ето нещо в подкрепа на безкофеиновото кафе /като негов горещ почитател/:

В един от учебниците по маркетинг на Клод Хопкинс, прочетох следната информация:
Стимулиращото действие на кофеина започва 2 часа след изпиване на кафето. Така, че незабавният ободрителен ефект, който хората търсят в кафето не идва от кофеина. Отстраняването на кофеина не премахва въздействието. Това не променя вкусовите качества на кафето, тъй като кофеинът е без вкус и без мирис.

Тези факти са били използвани в рекламната кампания за популяризиране на безкофеиновото кафе.

# 65
  • София
  • Мнения: 708
Ето нещо в подкрепа на безкофеиновото кафе /като негов горещ почитател/:

В един от учебниците по маркетинг на Клод Хопкинс, прочетох следната информация:
Стимулиращото действие на кофеина започва 2 часа след изпиване на кафето. Така, че незабавният ободрителен ефект, който хората търсят в кафето не идва от кофеина. Отстраняването на кофеина не премахва въздействието. Това не променя вкусовите качества на кафето, тъй като кофеинът е без вкус и без мирис.

Тези факти са били използвани в рекламната кампания за популяризиране на безкофеиновото кафе.

аз доколкото знам (а и май го бяха писали по-напред в трмата) безкофеоновото кафе е по-вредно заради начините, по които се извлича кофеина (не знам точно какви са де).

# 66
  • Мнения: 2 448
Избягвам да чета за неща, които обичам, че току виж ми се развалил кефа като разбера, че е вредно.  Laughing Не, че ще го откажа, но като си имаш едни наум удоволствието не е същото.

# 67
  • Мнения: 1 171
аddrianna, аз като бях бременна, исках да пия само безкофеиново кафе, но моя гинеколог ми препоръча да пия по 1 нормално, прясно сварено кафе (аз съм с ниско кръвно), така бебето ще се чувства по-добре, а безкофеиново ми каза: "Не го пий, това е чиста химия, поне докато си бременна" Peace

# 68
  • София
  • Мнения: 3 099
аз доколкото знам (а и май го бяха писали по-напред в трмата) безкофеоновото кафе е по-вредно заради начините, по които се извлича кофеина (не знам точно какви са де).

Кисне се в химикали.

# 69
  • Мнения: 3 827
има и безвредни начини за премахване на кофеина - чрез технология с вода .

# 70
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Не прочетох всичко, но знаете ли нещо за вредата от студеното кафе?

# 71
  • София
  • Мнения: 3 099
има и безвредни начини за премахване на кофеина - чрез технология с вода .

Която не се употребява от индустриалните производства.

# 72
  • Мнения: 2 631
Не прочетох всичко, но знаете ли нещо за вредата от студеното кафе?

Да!  Peace Няма такава!  Mr. Green

# 73
  • Мнения: 1 171
Не прочетох всичко, но знаете ли нещо за вредата от студеното кафе?

Мисля, че е полезно, изглаждало бръчките.

# 74
  • Мнения: 24
Ето още малко интересни факти за кафенцето!!! Mr. Green

Кафето е най-популярната напитка в света – на година се изпиват над 400 милиарда чаши кафе

Холандците са първите, които пренасят кафето в Европа, култивират го и започват да го продават

Мъжете пият повече кафе от жените (1.7 чаши на ден срещу 1.5 чаши при жените)

57% от кафето се пие на закуска; 34% - без връзка с хранене; 13% - след обяд и вечеря

Първото кафе в Европа се е продавало в аптеките през 1615 г. като лекарство

Първоначално кафето е било известно в Европа като „Арабското вино”

До X век кафето е било считано за храна. Етиопските племена са забърквали зърна кафе в животинска мазнина, правели са топчета от тях, с които са се хранели на дълъг път

В Африка суровите зърна кафе се накисват във вода с подправки и след това се дъвчат като бонбони

В Гърция и Турция кафето се сервира първо на най-възрастния в стаята

Френският философ Волтер изпивал по 50 чаши кафе на ден

В древния арабски свят кафето е играло такава важна роля в семейния живот, че една от разрешените причини за развод, която е записана в закона, е отказ на съпруга да сервира кафе на жена си

Според изследване на Харвард сред 20 000 души, при редовните консуматори на кафе 1/3 по-рядко се появяват симптоми на астма в сравнение с хората, които не пият кафе

За по-хубава кожа и премахване на бръчки японците обичат да се къпят в смес от кафе и ананас

Общи условия

Активация на акаунт