От коремчето на мама,мартенче засмяно се задава!

  • 21 730
  • 265
  •   1
Отговори
# 75
Добро утро ShockedАз спах ли.......не спах ли.........вече и аз не знам newsm78 Shocked

# 76
  • Мнения: 39
Zdraveite Mami,
Cheta vi ot izvesno vreme i reshih da se zapisha. (NOVAK v forum)
Termin 31.03 i veche nqmam nikakvo turpenie.  Rolling Eyes
Za kurmeshtite- Ne trqbva se se ude zele,bob i drugi poduvashti korema variva.Shokolada i kafeto v minimalni kolichestva(po-dobre nikakvi) za da sa spokoini bebetata.

Последна редакция: ср, 26 мар 2008, 01:10 от sunny_nes

# 77
  • София
  • Мнения: 565
Добре дошла, sunny_nes! Пожелавам ти скорошно леко раждане и едно сладко, здраво бебче!
Само, моля те, пиши на кирилица, ако е възможно. Hug
Рали, не си сама. И аз съм като сомнамбул. Пък сега на всичкото отгоре, ме боли ухо, сърбят ме очите (конюктивит), бебка ме подпира лошо в ребрата и сънят е мираж Rolling Eyes
Ех, ще стана банална с моите болежки, но на никой не го пожелавам този вирус- навсякъде удря! Дано антибиотикът бързо да подейства, че доки каза, че може да си инфектирам бебето Sad. Поне бъдещият батко вече е по- добре и днес няма температура. Simple Smile
 
Ей, майчета с бебоци, много ви се радвам. Спомням си, че и аз имах същите вълнения преди- акита, уригване, фонтанчета, пръцкане Crazy... И сега пак очаквам включване на същата вълна. Прегръдки и целувки на всички!  bouquet

# 78
 Rolling Eyes
добре дошла на sunny_nes  в отбора на чакащите мартенки....вкл.се в подходящ момент защото съвсем оредяхме Laughing
какво ли става с Пепе....?Дали е още 2 в 1 newsm78

# 79
  • Мнения: 48
Добро утро!
Минавам само да съобщя, че заминавам на преглед.
Дано доки да ме задържи там  Rolling Eyes
За Пепе - обеща, че ще се обади като има нещо. А иначе точно мислех днес да и звъня.
След прегледа ако не ме оставят в болницата отивам на хепънинг на Еврофутбол - "Масова гимнастика за бременни" - дано да помогне

# 80
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Добро утро, красавици  bouquet
Били, стискам палци за прегледа Praynig
Ането, аз на Виктор инфакола му го слагам в млякото. Обикновено 1 капкомер, но ако не действа се слагат 2 капкомера. Така пише в упътването.
Добре дошла, sunny_nes!

# 81
  • Лондон
  • Мнения: 449
Здравейте от нас с Аннабел, четем ви редовно и сега се включваме да поздравим всички нови мами и да им пожелаем да са живи и здрави те и бебета им и да са с много късмет! На чакащите мами бихме казали - наслаждавайте се на тези последни мигове заедно, после май никога няма да бъдете толкова близо до детето си. На мен въпреки дискомфорта от последните няколко седмици на бремеността, много ми липсва това чувство на близост...Иначе качихме няколко снимки да се представим, засега Аннабел е много спокойно дете, хапва под час, аз имам малко кърма и поне 4 от 7те хранения са ни с АМ. На консултацията ни похвалиха, наддали сме 640г за 2 седмици.  Иначе се гледаме сами, бабите много ни нервят, затова засега се справяме с помощта на тати, който дава дежурства по няколко нощи в седмицата, храни с шише и вече сменя памперси. Аннабел задължително се напикава по време на смяната при него...голям смях пада... Допреди да се развали времето излизахме всеки ден, много добре ни се отразяваха разходките, спим непробудно и дори се храниме навън. Чакаме с нетърпение да се вдигнат температурите и да не духа ураганен вятър, разбира се...
Исках да питам мамите как са с формата, психически и физически? Аз съм безкрайно доволна от възстановяването от секциото, нямам болки от 3-4-ти ден, белегът ми е просто като косъм, имам само една ивица на корема, която е като изтръпнала. Иначе още в болницата оставих 12 кг (бях качила общо 22), но оттогава няма мърдане надолу. Вчера пробвах дънки отпреди да забременея, много мазохистично от моя стрна, и наистина съм на светлинни години...Психически също съм много нестабилна, в един момент си казвам, че се справям супер и съм много доволна, в следващия плача, без да съм наясно защо и се упреквам, че въобще не ставам за майка и само мъча бебето си и нас. След това ме е срам, че съм мислила така...На следващия ден всичко се повтаря.
Извиняваме се за дългия разказ, но се беше събрало доста, ще гледаме да сме по-редовни занапред. Желаем приятен ден на всички

# 82
  • Мнения: 308
   Добро утро и от нас с Лилиан.

   Добре дошла на новата мама.

   Да ви се оплача - вчера с помпата събрах едва 40мл. от двете гърди и като си представите, че това се е събирало 12 часа. За последно я бях кърмила в 10.30 сутринта, а се изцедих в 22.30 вечерта. Днес ще се наливам с още течности, ям овесени ядки и дано да има ефект.

   Може ли някоя мама да обясни защо не трябва да се ядат фастъци. Какви са последствията? Доста се притесних, защото аз на няколко пъти вече ям по доста.

  Били, дано днес да се отчетеш 1+1. Стига с това 2 в 1.

   Аз да питам сменяте ли памперсите през ноща. Аз отначало го правих, но спрях, защото малката много се разсънва и заспива по-трудно.

  И още един въпрос за АМ - колко време може да стои приготвеното мляко на стайна температура.

# 83
  • Мнения: 69
Къдричка, на снимката малката с гащиризонче ли е. Много е хубава. Пу-пу.
 
Суичер Laughing
сестрите ми са изнамерили едни мънинки дрешки, които са й съвсем точно на нашата мъничка принцеса, , която май вече мина 3кг. ... вчерашното мерене показа 3020гр. Sunglasses

да ви кажа, вече отказвам да чета за кърмене, за гледане на бебе и пр. ... колкото различни статии отворих, толкова различни мнения ... каквото и да съм направила все е неправилно ooooh! Ние утре сме на преглед в токуда, мисля там да поразпитам, д-р Масларска ми направи много добро впечатление.

Били, стискаме палци вече да се видиш с бебчо Hug

# 84
  • Мнения: 955
Добро утро и от нас.
Аз да ви питам,вашите бебчовци спят ли нощно време по повече,защото ние упорито се будим през 2,5ч.-3ч а си ядем.
Кога ще започне да проупска нощното хранене ,много ми се иска да поспя повече.
Иначе Саб симплекса го спрях и сме по-добре.Само на анасон караме.
Може би аз си втълпявам,но е така.
Много повръща моя малчо,но и много лакомо яде,от биберон е по-спокоен,но от гърдите направо едва гълта.
Аз искам да си намаля кърмата,то на всяко хранене изцеждам по 100-130гр.допълнително,отделно това което той е изял.
Много ми е зор.Ако е колкото му трябва на него и да не изцеждам ще е по-добре,но .........
И да ви питам,знаете ли нещо за това че бебе не се отбива лятно време.Ами ако ти спре кърмата лятото какво се прави.
Понеже големия сука до 6-тия месец,а с малкия 6-тия се пада август ,и се чудя.
Ако си спре сама като при баткото ,и е лято какво да го правя.
За храните,ами че то не остана нещо дето да мога да го ям.
Аз почти не се храня,ям ориз и картофи направени по различен начин.
Много стана,после пак ще пиша.

# 85
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
 

   Може ли някоя мама да обясни защо не трябва да се ядат фастъци. Какви са последствията? Доста се притесних, защото аз на няколко пъти вече ям по доста.

  Били, дано днес да се отчетеш 1+1. Стига с това 2 в 1.

   Аз да питам сменяте ли памперсите през ноща. Аз отначало го правих, но спрях, защото малката много се разсънва и заспива по-трудно.

  И още един въпрос за АМ - колко време може да стои приготвеното мляко на стайна температура.
Фъстъците предизвикват алергии.
Не сменям памперси през нощта по същата причина, само ако е пропуснал памперса.
АМ до 1 час на стайна температура, поне така пише по книгите. Аз съм давала и АМ престоял 2 часа, но не знаех, че не трябва.
В хладилник може до 8 часа май.

# 86
  • Мнения: 52
Добро утро и от нас
ЧЕСТИТИ БЕБОШОЦИ НА LARA И SNR
Добре дошла и на новата мама 2в1
На всички нетърпеливо чакащи и днес ви стискаме палци.Късмет

# 87
  • Мнения: 575
Лелеее, аз знам че може 8 часа на стайна температура и 24 часа в хладилник. И си складирам в хладилника от единия ден за другия Confused Сега кое е вярното...

# 88
  • Мнения: 219
Здравейте от Пораснало бебе Борис - вече на цял месец!
  bigdance2 newsm38
Много послушен и надявам се утрешната консултация да покаже че е пораснал, защото имам някои притеснения.
Миличкия има много пъпчици, не че ме тревожат, но все там гледам....
Ама това да са ни проблемите.

Много са сладки бебенцата с малката кака ги разглеждахме и им се радвахме, пу пу...

Прочетох, че не трябва да се прекалява с течностите newsm78!!!! около 2л било нормално.
Къдричка е права, че много разнопосочна информация има.....
Аз малко на инстикти го карам Wink

# 89
  • Мнения: 219
Ането, и в мойте книги така пише, 24ч в хладилник.....Аз така правя! и на опаковката на Авент контйнерите пише така!  дано е вярно Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт