Роднини и пари

  • 6 472
  • 96
  •   1
Отговори
# 60
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Ръка, която дава, не осиромашава!
Няма нищо лошо в това да дадеш, ако го правиш от сърце, то ти се връща хилядократно!
PeaceМного точно казано.

# 61
  • Мнения: 1 008
Ръка, която дава, не осиромашава!
Няма нищо лошо в това да дадеш, ако го правиш от сърце, то ти се връща хилядократно!
И на мен много ми хареса това изказване. В този ред на мисли казвам: Като хвърлиш през рамо, ще намериш пред теб.

# 62
  • Мнения: 1 558
На заем - ДА, когато имаш възможност - защо не?
А на родителите - то е по задължение.
Макар, че има една поговорка - къде сте видели крава да суче от телето?

# 63
  • Мнения: 11 747
мда..., ако го обърнем на поговорки, ще намерим много в подкрепа и на единият и на другият модел.
Аз искам да погледна на нещата по-практично. Все пак става дума не за големи богатства, които човек не дава защото му се свиди. Става дума, че ако отделиш да дадеш на другото семейство (макар и близки роднини), това означава да лишиш своето. Разбира се няма да го лишиш от храна и вода и най-първи нужди, но от неща за които мечтаеш, които планираш, за които събираш пари. Всеки има свои амбиции, които преследва с години, а едно такова редовно подпомагане би могло да му върже ръцете. Пак казвам, не става дума за временна криза, а за дългогодишно положение.
Визирам хора в работоспособна възраст.

# 64
  • София
  • Мнения: 903
Визирам хора в работоспособна възраст.

Както казах и по-напред в темата не бих подпомагала финансово, редовно  и безвъзмездно хора в работоспособна възраст, независимо колко са ми близки. Бих им помогнала да започнат по-доходоносна работа, но не и да им бутам пари всеки месец.

# 65
  • Мнения: 576
Да , помагам с пари на майка ми след като татко почина. Ще и помагам винаги и бих помогнала на всеки роднина , ако разбира се имам възможност. Иначе често правя подаръци на близките си в зависимост кой от какво има нужда.

# 66
  • Мнения: 4 965
Визирам хора в работоспособна възраст.

Както казах и по-напред в темата не бих подпомагала финансово, редовно  и безвъзмездно хора в работоспособна възраст, независимо колко са ми близки. Бих им помогнала да започнат по-доходоносна работа, но не и да им бутам пари всеки месец.

Това е и моето мнение.
Щом имат 2 ръце и глава на раменете - да се оправят.

# 67
  • Мнения: 679
Всеки да се простира според чергата си  Naughty
Който има нужда работи. Не си стои в къщи да мързелува и да търси оправдание за бездействието си.
В момента и двамата със съпруга ми работим, нямаме време да нищо, вечер едва успяваме да обърнем внимание на детето, като то пак не е достатъчно, но такъв е живота, трябва да се работи. Преди да започна пак работа дохода ни беше значително по-малък, справяхме се по-трудно, но никога не съм разчитала на безвъзмездна помощ от който и да било  Naughty
А такива дето не им стигат парите са ми ясни, да си намерят по-добре платена работа, да работят нещо допълнително, с помощи и баба знае ...
Извинявам се за тона ...

# 68
  • Мнения: 160
 На здрави и прави хора  Naughty да им подкрепям мързела,в никакъв случай.Дори съм против помощта на родителите към децата до безкрай.
Иначе помагам на приятели и роднини,които имат наистина нужда и няма как да се справят.

# 69
  • Мнения: 197
Ако помощта е желана и роднините желаят да помагат-защо не? Но ако не желаят помощ или пък роднините не желаят да помагат, тогава няма как да стане. Не смятам , че е задължение да помагаш на някого - или ти идва отвътре или просто не го прави. А има и една поговорка, която харесвам "Не прави непоискано добро!". Колкото до мързелът-често най-трудещите се се оказват най-ниско платени. А има родители и роднини, които подпомагат повече тези с по-голям доход, просто защото са им по-симпатични. И когато става въпрос за родителска помощ, об. го правят, защото очакват след години помощта да се върне.

# 70
  • Мнения: 2 723
Смятам, че нокой на никого не е длъжен.
Никой не е длъжен да е издържа, както и аз не съм длъжна да издържам когото и да било.
Подаръци - да.
Но ежемесечно пари в брой - не Naughty

# 71
  • Germany
  • Мнения: 2 041
Не мисля, че е нужна подобна помощ. Аз имам брат, който е доста напред в бизнеса си и е доста влиятелна личност в града ни. Аз и мъжът ми тепърва започваме нашия път Wink Не смятам, че е длъжен да ми помага материално, а и не е нужно. Млада съм, здрава, пълна с идеи...Да, той е големият ми батко и винаги би ми подал ръка, но да ми дава пари, защото той изкарва в пъти повече от мен е глупаво. Обичам ги (него, жена му и детето му), но никога не съм гледала по този начин на роднинството ни.

# 72
  • Мнения: 24 467
Не е желателно, нещо повече- намирам го за вредно да се помага безвъзмездно от когото и да било на възрастни хора, които са здрави. Стандартът им на живот си зависи от самите тях.

# 73
  • Мнения: 4 668
Оооо , болна тема ...  Confused
Смятам , че е редно да се помогне еднократно , в труден момент и то ако наистина се налага , за нещо сериозно  Sad
Но да давам пари всеки месец - никога няма да стане  Naughty
Първо защото това би им дало спокойствието пак да лежат и да се помотват и второ - защото никой не ме пита мен как си изкарвам парите .

Дразня се , защото на мъжа ми брат му и неговата бъдеща съпруга , не работят . живеят в къщата на свеки - тя готви , чисти , пазарува - те нищо  Shocked Хора на по 28 г.  Rolling Eyes

Но въпреки всичко , всеки път като се видим със свеки и тя почва - ама вие сте много добре , уредихте се , много пари изкарвате  Close т.е. другите - горките ...

Не ме интересува - всеки да се оправя както може  Confused

Ще помагам на баба ми и дядо ми ако се наложи и то с желание  Heart Eyes
Но на здрави прави мързели - никога .

# 74
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
ще цитирам една писанка от преди  повече от 2000 г
Цитат
"Богаташ, среща след дълга раздяла беден приятел. Той го взима при себе си в дома си, храни го, пои го, облича го, грижи се за него ден след ден. Един път, мислейки да направи още нещо за другаря си, той го попитал, с какво още може да му услужи. И получил отговор: "Аз бих искал само едно, онова, което получавам сега от състрадание, да го постигна със собствен труд. Ти си в състояние да удовлетвориш всички мои желания с изключение на това !"

И действително не е в състояние даващият да избави вземащият от чувството на срам, независимо от количеството и големината на услугите, които той получава.

ако се налага за нещо инцидентно отговора е задължително  иначе е не.

Общи условия

Активация на акаунт