Ползвали ли сте колан за бременни?

  • 5 300
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Не съм носила такъв колан. Аз също имах проблеми към края на бременността с шийката на матката. Просто си почивах повече и това е. Според мен този колан ще облекчи повече теб, отколкото шийката.

# 16
  • Мнения: 3 034
да носих, тук ни изпратиха от курса за бременни да си купим  Peace

коланът изобщо не се използва само за болки в гърба. неговото основно предназначение е да подкрепя мускулите, ставите и връзките (които омекват по време на бременността) и съответно да намали риска от евентуални свличания, разтягания и разкъсвания (на връзки, а не от раждане). цялата система, която се състои от матката, влагалището, пикочния мехур, уретрата и перинеума (тук се нарича pelvic floor) получава подкрепа от колана и разликата в усещането, особено при по-голям корем е осезателна. облекчените болки в кръста са още една екстра, както и по-лесното и по-рядко пишкане, тъй като коланът поддържа корема малко по-високо и съответно в пикочния мехур има повече място. има много картинки как действат коланите, тъй че ако се интересуваш можеш да потърсиш и ще видиш кои мускули и връзки облекчава колана  Peace

# 17
  • Мнения: 814
Не, никога не съм носила

# 18
  • София
  • Мнения: 1 522
Не, носих само колан за след раждане.


# 19
  • Мнения: 11 004
Не съм носила никакви колани - нито като бременна, нито след това.

# 20
  • Мнения: 2 677
Не.
Нито преди, нито след.

# 21
  • Мнения: 122
ползвала съм,на мен ми изписа лекарката ми по време на бременността,защото много ме болеше кръста.помагаше малко ,но не особенно...

# 22
  • Мнения: 750
Не знам дали ще ти помогне за твоя проблем,но със сигурност ще полу4иш облек4ение.Аз ли4но носих през цялата бременност и много добре ми действаше.Свалях го само като се къпех с две думи Laughing

# 23
  • Мнения: 415
Носих такъв, лекарката ми го препоръча когато имах болки в корема в 6-ия месец, след това преминаха и спрях да го нося.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 884
Мерси момичета Heart Eyes
Идеята ми е да намалянапрежението към шийката. Защото като излиам на ЖК и пак е ходене, а бебчето расте . Дано да ми помага. Иначе трябва все повече да лежа и ще го нося малко Peace

# 25
  • Мнения: 2 068
ще стискаме палци   newsm53 дано има полза от колана в твоя случай
леко бременеене  Hug

# 26
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Още в 7я месец бях със скъсена шийка, но гинеколога не ми е препоръчвал да слагам колан. Аз също никога не съм чувала да помага при такива проблеми - енинствено знам за облекчение при болките в кръста.

# 27
  • Мнения: 1 674
Не никога не съм ползвала-и с 2 бременности

# 28
  • Мнения: 1 951
Имам колан от приятелка, която е много доволна от него, но още не съм започнала да го нося. Не знам дали ще помогне в твоя случай...

# 29
  • Мнения: 6 274
Не съм носила никакви колани - нито като бременна, нито след това.
И аз така . Не мисля , че ще ти помогне за проблема , който имаш , но нищо не пречи да опиташ .  Peace

Общи условия

Активация на акаунт