За това суеверие....

  • 1 764
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 190
Пазарувай докато имаш време, че като се появи малкото ще е по-трудно

# 16
  • Мнения: 522
АЗ започнах с покупките за бебока още от началото на седмия месец. Просто не ми се мислеше за негативни неща, а самото избиране на дрешки и другите пособия е истинско удоволствие и те изпърлва с много приятни емоции. След като родиш ще искаш повече да си почиваш и надали ще ти е до обикаляне на магазините и пазаруване.

# 17
  • Мнения: 5 228
Цитат на: PoliaSp
Всичко беше купено предварително. Изпрано, наредено и изгладено.
Бях си приготвила до последния детайл, с такъв мерак. Grinning

Както се казва - взе ми го от устата  Grinning .
Пазаруването и подготовката на всичко вкъши беше едно от най-приятните неща през бременността ми, не се лишавай от това преживяване.

# 18
  • Мнения: 46 518
Аз не съм суеверна, но ме беше страх, че ако нещо се обърка няма да имам сили да гледам всички бебшки неща, щях да се побъркам  Neutral Face  затова си обиколихме магазините, набелязахме нещата, оставихме 10 лв. капаро и като родих таткото имаше 4 дена да ги докара  Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 2 958
Ние преид да родя си купихме количката, дрехи за изписването, едно шише и козметиката! Аз не исках да купувам други дрешки, защото очаквах да ми подарят! Креватче си имахме! Аз малко се ошашках като си купихме количката за да не се случи нещо, но после я скрих и я забравих! Аз също мисля, че пазаруването след раждането е излишен стрес и в повечето случаи се правят грешки! Леко бременеене и още по-леко раждане! Наслаждавай се сега на бременността, че после няма да имаш време за нищо!

# 20
  • Мнения: 1 327
първите си покупки направих в края на 5ти месец... просто не можах да се стърпя и взех едни дънкови гащеризончета. после взех количка, люлеещ се шезлонг, дъска за повиване. след това направо се "отприщих" да пазарувам - гардероба е готов, даже вчера и днес прах, сега ще гладя и подреждам. взела съм и ваничка, 1 шише с биберон, даже купих и зимно одеалце, че ми останаха очите в него! багажа за болницата ми е готов също...
може би и ако имаш кой да ти пазарува може спокойно да се отдадеш на суеверията. на мене лично ми е доста неудобно да карам майка ми (ние сме без тати)  да пазарува след като родя,  пере и тн....  така и така сега не работя и мога да си уплътня времето, после ще взимаме само най-необходимите неща, които не съм купила.
но за суеверията - не съм си пипала косата, откакто разбрах, че съм бременна, и спрях да плета (щяло да се оплете около пъпната връв казват старите хора)... така че - действай както ти казва сърцето!

# 21
  • Мнения: 6 315
Всичко си купихме, когато бях в осми-девети месец. Лошо е да вярваш в суеверия - само се натоварваш излишно!

# 22
  • Мнения: 523
Из лекциите ми по "Световни религии"  - "суе=празно" суеверие=празноверие!!!!
стига бе, 21 век сме, до кога ще робуваме на разни тъпи суеверия, които идват от страха?? Да не говорим, че точно това суеверие, дори не идва от нашите традиции и обичаии, които съдържат натрупания опит и мъдрост през поколенията! Дори по времето на нашите баби, в момента, в който се роди момиченце се е започвало трупането, шиенето, правенето и т.н на чииз и разните неща за бъдещето. Така че, просто нямало начин да подготвят всичко, след като родилката роди. Сега е лесно, влизаш в магазина и купуваш, ама тогава всичко се е правило. Въобще не знам от къде идва тази щуртоия, з-тото нито  в щатите, нито в европа има такова суевеие.
  Ние купихме и подготвихме всичко преди да се роди Дани.  Да не говорим пазаруването и избирането какво удоволствие беше, не бих го изпуснала за нищо  света! Не по-малък е факта, че аз и мъжа ми избрахме всичко сами, така спестих много скандали с роднините, че са взели неща, които не ми харесват:)
 така че - ДЕЙСТВАЙ, прави си кефа, не страхувай и всичко ще бъде наред Sign Exclamation

# 23
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Купувай си каквото душа ти иска. Това са едни от най-сладките моменти от живота на бременната. Аз с огромно удоволствие пазарувах всякакви неща още от 3-4 месец - малки сладки бодинца, комплектчета четка гребен и ножичка, миниатюрни сладурски чорапки и т.н.
Креватче и количка си купих в 8 месец.

# 24
  • Мнения: 2 494
Мисли позитивно!
Аз мисля като вляза в 7 месец да започна по едно по едно да си купувам нещата.
И сестра ми така направи, само комплекта за изписване си го беше харесала, и аз и го купих когато роди. Кошарата беше купена, но я сглобиха в къщи преди изписването. Уж не робуваме, ама малко поне. Аз мисля да си купя всичко 7-8 месец!
Лека и поздрави!

# 25
  • Мнения: 7 186
Не вярвам в суеверия,аз също смятам да се приготвя предварително към 7 месец.

# 26
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Никакви приказки от бабите, добронамерени познати и т.н. не можаха да ме лишат от удоволствието лично аз да си избера и купя нещата за бебчо. Започнах с турове по магазините още в 6-я месец, купих си всичко! Седмица преди да отида да раждам, дрешките бяха изпрани и изгладени, другите неща наредени и ни чакаха да се приберем с бебката  Laughing
Купувай си количката, щом ти харесва, не се притеснявай!

Виж и тази тема съвсем от скоро е.

# 27
  • Мнения: 228
Здравей,и аз си купих всичко,преди да се роди бебка.Като бях в 6 месец видях едни чорапки,много сладки,с дантелки и т. н. и ги купих.После ми казаха,че съм луда,първо се купувала шапчица,за да излезело бебето с главичката напред.Е мисля,че е излишно да споменавам,че Криси си се роди както трябва.Та аз смятам,че суеверията са пълни измишлиотини на бабички,които е нямало едно време с какво да си чешат езиците.Купи си всичко,което ти трябва предварително,защото после се стресираш допълнително.Лека бременност ти желая и едно сладко бебче накрая! Stuck Out Tongue

# 28
  • Мнения: 2 028
ми аз още нищо не съм купила, в края на седми месец съм...смятам към средата на осми месец да се задействам

# 29
  • Мнения: 773
Цитат на: beti_bratanova
Дори по времето на нашите баби, в момента, в който се роди момиченце се е започвало трупането, шиенето, правенето и т.н на чииз и разните неща за бъдещето. Така че, просто нямало начин да подготвят всичко, след като родилката роди. Сега е лесно, влизаш в магазина и купуваш Sign Exclamation


Точно. наште баби да не са имали магазини откадето да напазаруват като се роди бебето. цялата подготовка е започвала още като кеже булката, че е бременна. че даже и по-рано. една приятелка беше специално проучвала този въпрос и ми обясни, че още неомъжената мома когато си е подготвяла чеиз е плела неща и за бебето. а когато и казах на мама за това суеверие тя ми се изсмя. каза ми, че едно време поради липсата на магазини кошчето се е поръчвало на майстор най-малко три месеца преди да роди бременната. така, че смятам, че съвсем спокойно може да се порадваме на купуването на бебешки неща.

Общи условия

Активация на акаунт