Кави са зъболекарските практики с малки деца при вас?

  • 3 533
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 85
Олелеее, и аз като си спомня първите ни ходения на зъболекар с големия ми син, който получи 1-те си пломби на 4-5год, косата   ми настърхва; въпреки че ходихме в една частна клиника в София и хората бяха много любезни, то беше голям рев, то беше чудо - 3-ма не можем да го удържим на стола.   ooooh!
Сега чакам да видя малкия, който, слава богу отрано свикна покрай брат си да си мие зъбите и засега няма проблеми. Тук децата ги водят на зъболекар профилактично от училище както и нас едно време. Зъбките са важно нещо - ако млечните са развалени, могат да увредят и дефинитивните.
Успех и кураж !

# 16
  • Мнения: 4 399
Много ви благодаря за отговорите!

Тути Фрути, успех с лечението! Ще бъде много полезно ако разкажеш после как е минало всичко. А пък аз отивам сега да разглеждам зъби, макар да не съм сигурна колко ще разбера.

# 17
  • Мнения: 1 636
Аz мога много точно да ти помогна,zабото това си е неЩо нормално вече zа нас  Cry.
Големият му правиха zа първи път zъбите на 3.5 год.Има6е 6 кариеса,пълна упойка и всичко оправиха. Не съм му давала след това никога ниЩо освен вода след миене на zъбите,но септември на 6.5 има6е пак 6 кариеса.Пак пълна упойка,zаради 1 zъб,който бе6е много zле и лекарката каzа,че беz няма да иzдържи. Сега има 4 крони в устата си.
Малкият на 1.5 год.бе6е с 7 кариеса.Пълна упойка,ниЩо освен вода и половин година видях следваЩите кариеси.Това се раzви миналата год.,когато zа zялата год.има6е 3 пълни упойки и zа това отлагахме до таzи год.Началото на март сега пълна упойка и ... 10 zъба с кариес.сега оЩе няма 3 и има 2 крони  Cry Лекарката каzа,че до сега не е виждала толкова меки zъби.Като пусне борма6ината и тя потъва веднага.НиЩо не моге да се направи среЩу това.
По повод при какъв zъболекар_първият път и с двамата бяхме при обикновен,самият той баЩа на 3 деца и спокоен,zнае6е как да подходи с децата.НиЩо не плаЩахме,касата пое всичко.После сменихме и сега сме при детска zъболекарка,zа голямият доплатихме 420?,zа малкият 250.Упойката zялата се пое от касата. Нямам представа до днес zаЩо има такава раzлика в цените.

# 18
  • Мнения: 4 390
А пък аз отивам сега да разглеждам зъби, макар да не съм сигурна колко ще разбера.
Виждат се кариесите, дори и мънички да са. Оглеждай внимателно целите зъби.
Наблюдавайте децата си и за бели петънца по зъбките. Те също са индикация за проблем и спешно лечение.

Чоколина, а профилактика някаква назначават ли на децата? Sad

# 19
  • Мнения: 1 636
Дивиана,всичко,каквото трябва да правим е да полzваме само Елмекс zа съответната въzраст,zа Мартин полzваме и Елмекс жиле 1 път в седмицата,което мисля е zа деца от 6 год.,а zа малкият купихме един крем от праксиса,но zъболекарката каzа,че няма да помогне кой zнае колко. Прегледи на всеки 6 месеца. НиЩо повече.
Аz съм Чиколина  Wink

# 20
  • Мнения: 64
Здравей Тути Фрути,

Аз водя дъщеря си при детски зъболекар и съм много доволна. Оставям ти координатите, обади се и попитай как е при него.

Charles Dixter D.D.S. Pedodontiste
4141 Rue Sherbrooke O, Suite 350
Westmount, QC H3Z 1B8
TEL.514 934-0749

# 21
  • Мнения: 3 932
Новини???

# 22
  • Мнения: 7 914
много интересна тема, записвам се да я следя Peace

# 23
  • Мнения: 11 315
Щерката посети за пръв път зъболекарски кабинет на 2 г. Не и бяха поникнали всичките зъби още (последните кътници). Водим я на 6 м. на профилактика. Отделно детската градина имаше договор с един от зъболекарите в града и той идваше също на 6 м. да проверява децата, ако имаха проблеми, пускаше писмо на родителите да заведат детето при него в кабинета му за лечение.
При малкия нещата стоят по същия начин.
По Коледа установихме, че щерката има кариеси на два от предкътниците (вече е с 8 сменени резеца и 4 постоянни кътника). Зъболекарят я прегледа, отвори по-големи дупки, защото се оказа, че има възпаление на корените при единия от зъбите и за да може да изтича гнойта навън не го затвори. По принцип можел да ги извади, но ги остави така, за да се пази мястото за постоянния предкътник.
Освен това направи и запечатване със специални разтвори на постоянните кътници.

# 24
  • Мнения: 318
Привет,

Благодаря ти Чиколина, че се включи с твоя опит.

todevam, благодаря много за координатите на детския зъболекар, вече и за него всех час за сряда. Така имаме 2 срещи в сряда и четвъртък в различни клиники.

И аз продължавам да следя с интерес темата, много са ми полезни споделените ви мнения.

# 25
  • Мнения: 3 932
Привет,

Благодаря ти Чиколина, че се включи с твоя опит.

todevam, благодаря много за координатите на детския зъболекар, вече и за него всех час за сряда. Така имаме 2 срещи в сряда и четвъртък в различни клиники.

И аз продължавам да следя с интерес темата, много са ми полезни споделените ви мнения.

Още по-полезен ще ни бъде твоят опит  Peace

# 26
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
много интересна тема, записвам се да я следя Peace

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт