Пролетно слънце в Канада бързо ти ела, че във вкъщи ни доскуча! - 24

  • 17 810
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Какви килограми спрягате тук - аз след 3 козунака съм с 2 номера нагоре ама на кой му пука   Rolling Eyes

Каролина   bouquet  и kivito   bouquet  много разведряваща и зеленичка тема дано и пролетта се сети да дойде  Wink

За депресията нищо не мога да кажа - аз бях като изтребител - тоест можех да изтребя всички наоколо. Ама те го отдадоха на хормоните - ако бях умна щях по-дълго да се възползвам от така оцененото състояние на нещата.


# 16
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Ммммммммм, прекрасно аранжирана тема Hug Само дето вместо на трева при нас все още мирише на зима. Какъв сняг валя вчера, повече от 6 часа разкошни бели парцали. Май все пак ще подобрим рекорда по снеговалеж тази година.
Честито на всички мами с новородени бебета! Да са ви живи и здрави дечицата и да изпълват живота ви с много усмивки!
Дани, помня те, разбира се Hug Дори още си пазя ЛС-та и над 20 мейла от теб Grinning  За другите мами само ще поясня, че с Дани се "познаваме" от 2004г. - бременеехме заедно, тук във форума. Слава и Диана са родени в един месец.
simplyaven, аз имах депресия след първото раждане. Тогава не знаех, че депресия - още на втория ден след раждането започнах да рева, непрестанно, часове наред. Не знаех защо плача и не можех да спра. Чувствах се ужасно, не можех да се контролирам. Може би 5-6 часа съм ревала (кърмих и 2 пъти междувременно) и после явно от изтощение просто спрях. Поревавах си още няколко пъти след това, пак започвах без причина и не можех да спра, но беше за доста по-кратко време. Постепенно отшумя, още повече, че родих посред сесия и имах да взимам още 3 изпита. След като родих Слава, преди да ме изпишат дойде психоложка и изнесе лекция на мъжът ми по отношение на родилната депресия - да ме дебне и ако проявя признаци, да я потърсим. Пак си поревавах, но този път от щастие, прегърнала и двете си деца. Нямах време за депресии, с две деца е доста по-сложно, особено пътвите седмици, докато сси създам някакъв ритъм. Пък и имаше за какво да мечтая - Слава беше току що навършила 3 месеца когато се прибрахме на гости в БГ.
Според мен ти трябва повече лично време, само твое си. Оставяй бебко на мъжа ти и излизай да се разхождаш, на кафе с приятелки, на пазар за някоя и друга дрешка. И непременно запланувай прибиране до БГ - това ще ти помогне със сигурност.
Yanadark, искаш ли да ти пратя всичките останали пари и ти да купиш направо някои неща за Горна Оряховица? Няма смисъл да ти пращам багажа.

# 17
  • Мнения: 274
simplyaven, и аз бях доста изчела за това, и ми звучеше доста странно ,но и аз го усетих върху себе си. Една седмица след като родих, ми се плачеше без причина, направо ми беше доста странно, защото по принцип съм силен характер и много рядко плача, а тогава, не можех дори да се контролирам, плачех без причина и не можех да се спра. Така беше около 2 седмици и после отшумя. Мъжът ми тогава не работеше и доста ми помагаше и успокояваше. Ами явно трябвало да се мине през това, няма как? Май е най- добре да се разсейваш както са ти казали и другите момичета с свои любими занимания.

# 18
  • Canada
  • Мнения: 272
Благодаря момичета за пожеланията! Hug
Каролина и kivito  - стана ми вече съвсем пролетно, но навън е още снежно за съжаление!
Kalida - от 12 ден тръгнахме на дей кеъра с малката - само със слинг сме били. Поне до 6-ия месец. Сега съм с количка от време на време и пак със слинг. Не съм ги разделяла даже когато Благи е бил болен - разчитах на имунитета от кърмата. Беше с хрема и кашлица два пъти до половината годинка, но се оправи доста по-бързо от Благи. След това ни удари яко грип, но имунитета пада с излизането на зъбите, така че от тук нататък се подготвям за боледувания.
simplyaven - аз изживях и двата пътипостпартум депресията - първата ми беше самотно, точно като на тебе и ми липсваха приятелите, семейството, втората още по-зле никой не ми липсваше, но си ревях постоянно от умора и недоспиване и май тогава си го изкарвах на половинката. Дано и твоя да е разбран и спокоен, колкото и моя мъж. Период е, минава, но с времето...

# 19
  • Мнения: 88
Здравейте на всички Hug
супер пролетно настроение в новата ни темичка мерси на авторите   bouquet
simplyaven излизай на разходки, говори със сестричка ако имаш или някои близък роднина и ако можеш една почивчица с мъжо ще ти се отрази супер Peace
Добре дошли на Dido4ka и Daniell  Hug
Мами от няколко дена забелязвам по крачетата на Боги малки сухи, грапави петънца, даже са и леко червенички.На 31 сме при педито, но до тогава някои може ли да ми каже дали да ги мажа с нещо или........имали ли сте подобен проблем
приятен ден на всички  bouquet

# 20
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Mimcheto провери по фармациите около вас дали има кремче за суха кожа на Klorane много е добро - обичайно е при медицинската козметика а не на бебешкия щанд въпреки че е бебешка козметика - всъщност и на двете места съм го виждала - зависи къде решат да го сложат. Виждала съм го със сигурност в Jean Coutu

# 21
  • Мнения: 210
Mimcheto, това освен Атопичен Дерматит няма какво друго да е т. е. много суха кожа.Синът ми има същият проблем,петната му са на лицето и няколко по тялото.Ходихме при специалист, това което ни изписа е един КС крем и овлажняващ крем за цялото тяло казва се
Eucerin Aquaphor. Ако потъсиш в гугъл ще прочетеш че това е крем специално за много суха кожа и се препоръчва при деца с АД.Купихме го от Шопърс Драг март около $26.

# 22
  • Мнения: 3 034
момичета, благодаря ви за споделеното и съветите   bouquet аз нямам помощ от БГ, самичка съм с бебето и това влошава нещата  Sad мъжът ми тръгна на работа пак, нямаше как да продължи почивката сега... то и аз рева постоянно, направо не е истина, толкова рев сигурно от последната си пубертетска любов не съм изревала  Laughing то май и усещането ми е като за пубертетна девойка в момента, жалко че на години не го докарвам  hahaha тук да ви кажа и приятелки нямам, хората са затворени, европейци има много малко, а аз близки такива нямам. съвсем различен начин на живот е, хората си стоят по домовете, със семействата си, та е много подтискащо сега. даже и в парка никой няма да се заговори, да завърже контакт... то и аз не съм в най-комуникативната си форма в момента, де  Crazy но ще го избутаме и това, дано само по-скоро мине  Praynig

# 23
  • Мнения: 319
Мимчето, моята Флоранс също имаше такива по-сухи петънца по крачетата, но когато беше на 2-3 месеца някъде. Никъде другаде нямаше по тялото. Тогава педиатъра ни предписа крем с хидрокортизон, но честно казано не помогна нацяло, само частично. Започнах да мажа само крачетата с лосион на Джонсън за тяло, който аз ползвам, дори не е за бебета. И резултата беше впечатляващ. Сухата кожа изчезна много бързо и повече не се е появявала. Не мисля, че е дерматит, още по-малко атопичен. За него доколкото знам е характерно разпространение и по лицето, а не само по крачетата.

# 24
  • Мнения: 417
Мимчето ( пък и други мами),
Аз мога да споделя  нашият опит. Дори доктора ни, ни изпрати на детско дерматолог.
Виктор почна със сухи петна в сгъвките на колената, от външната страна на лакътя на двете ръце, после по външната страна на бедрата (в по-късен период). Преди лекарства пробвахме с доктора без тях, но без особен ефект. След като няколко месеца мазане с лосиони ни изпратиха на дерматолог. Точно тогава и на китката се появиха червени петна. Никога не се е чесал.Тук е мястото да вметна, че аз съм с проблемна кожа от 20тина години, екзема. Следователно Виктор няма на кой друг да се метне явно  Embarassed Дерматоложката каза, че е екзема, която да се надяваме да я израстне. В момента, и от няколко седмици, няма нищо. Само където е било петното сега е суха кожата. Докторката ни препоръча:
1/ Сапун Dove for Sensitive skin (не бебешкият)
2/ Баня всеки ден, но не bubble bath. Т.е ние сменяме водата след като сме го сапунисали.
Ползвам сапуна и за косата.
3/ Препоръча Aquafor на Eucerin. Аз неможах да го намеря и купих само Eucerin за Sensitive skin. Викор го намазах 1 път и тялото му се покри с червен, алергичен обрив - от него.
Аз се мазах ( моята история е дълга, но накратко алергия към парфюм в лосиони, сапуни и прочее) но едно драпане падна. Не съм се чесала така в живота си (уж е дерматологично тесван и препоръчван). Мъж ми и него мазах и той каза, че не му понася.
Както всяко нещо на някой помага и действа, на друг не.
4/ Кортизоново лекарство при нужда - Elocom.Само с рецепта.

Питах дерматоложката за тези мазила, които уж са натурални. Тя сподели моето мнение, че си е маркетингова щуротия.

Давам ви листта, който дерматоложката ми даде на увлажняващи лусиони:

 - Unscented Vaselin petroleum jelly
 - Aquafor (тя каза, че е добър)
 - White petroleum 50% / mineral oil 50%
 - Creamy Vaselin
 - Glaxal base
 - Moister L Cream
 - Eucerin Cream

Usually ointments or creams, although greasier, are better than lighter lotions.

Това е буквално от листчето.
Личният ми съвет е да се избягва, за всеки случай, нещо с пафюм в съдържанието.
Все пак тези неща неизискват особени усилия и не са пресилени ( по мое мнение)


 

# 25
  • Мнения: 919
Виктория до скоро имаше такъв проблем, какво ли не си мислех, че може да е от храна, студено (защото е все на краката), алергия, екзема... оказа се че е от шампоана, ползвам Baby Dove почти от самото начало, като го махнах, карахме без шампоан две седмици и нещата се оправиха, сега ползвам някакъв друг който бяхме донесли от БГ.. за съжаление не мисля че е просто от този шампоан ами от всякакви такива козметики, вчера забелязах че пак и се е появило на едното краче, точно до коляното. Гледам да се къпем само с вода или по-често да сменям шампоаните.. не знам и аз вече, но има някаква връзка.

Днес в ходихме в Ontario Early Years и там бяха закачили някаква статия за проучване относно химикалите в бебешките продукти и вредата от тях.. виждам я за втори път и сериозно се замислих.
Мисля че наистина е най-добре да се използват колкото се може по-малко такива продукти.

simplyaven , пожелавам ти скоро да излезеш от това състояние. Това че говориш за тези неща помага, а и ние сме тук за теб. Целувки на сладкия бебок.

# 26
  • Мнения: 1 216
При нас днес типично мартенско време-валеше сняг на едри парцали, след малко предполагам ще пекне слънце.
Мелиса също имаше на крака/ над глезена/ едно-две червени петънца много суха кожа. Минаха от самосебе си, аз бях забелязала, че като ги мажа с лосион /обикновен на Гербер или Авино/ и положението се подобрява. Не помня дали съм питала лекар и кога точно изчезнаха.
Аз също не вярвам много на разни ''натурални'' продукти и ползвам икономично най-обикновен бебешки шампоан и рядко мажа с лосион, в България най-доволна бях от измиващото гелче с помпа на Бюбхен.

# 27
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Здравейте, момичета!
Ето тук една страничка да се "порадвате"  Sick на съставките във козметичните продукти и какви болести причиняват.
http://www.cosmeticsdatabase.com/index.php?nothanks=1

Ние ползваме Baby Aquaphor by Eucerin - педиатърката от Щатите ни го препоръча и да ви кажа върши чудеса това кремче. Не знех, че го продават тук - сестра ми го прати последно, но ще го потърся и тук.

# 28
  • Мнения: 3 034
simplyaven , пожелавам ти скоро да излезеш от това състояние. Това че говориш за тези неща помага, а и ние сме тук за теб. Целувки на сладкия бебок.

благодаря  Hug

Петър пък се изрина сега  Sad едни малки червени пъпчици по лицето - на челото и на едната бузка  Sad добре, че утре сме на педиатър да каже какво може да е... аз имам подозрения, че може би ще трябва да сменим формулата, това може и от нея да е  newsm78

ох, забравих да ви се похваля, че го изведох сега за пръв път с количката  Grinning ходихме малко на пазар, беше изгряло слънце и май и двамата живнахме  Hug и съм страшно доволна от количката, направо с една ръка я бутам и маневрирам! дано само колелата са й здрави, че това май е най-съществената част  newsm78

# 29
  • Мнения: 88
Ох милички златни сте Hug  bouquetсега отивам по аптеките и после сте кажа резултата HugБлагодаря Ви много на ВСИЧКИ  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт