Пролетно слънце в Канада бързо ти ела, че във вкъщи ни доскуча! - 24

  • 17 854
  • 287
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 199
ЗДравейте момичета! Благодаря за хубавите думи за Габи! Габи утре ще навърши 7 месеца, ама се изправя точно от месец. Дано не му се изкривят крачетата, че е прекалено рано. Още не ходи слава Богу, и по-добре още няколко месеца да не прохожда, че изобщо не съм узряла още за това да придържам и да ходя по петите на едно запъртъче в позата на горила Mr. Green Честно, така като си седи в количката и го карам ми е много добре. ТарикМам, и ти ли си захранила късно? Тарик тръгна ли на градина?
Между другото на втория ден тиквояденето хич не върви и се чудя какво да го правя newsm78

# 271
  • Мнения: 5 713
heureuse, виж как ще е следващите 1-2 дена и прибави картоф. Ако и тогава се мръщи, може да поизчакаш със захранването.

# 272
  • Мнения: 319
Аз да ви кажа нещо - моята Флоранс мрази именно тиква и картоф, тъй че е до дете. За сметка на това обожава грах и зелен боб, може само това да яде. А за колелото - мерси за идеите. Все още обаче не можем да се решим какво да е, пак ще ходим по магазините да търсим.

Вчера правихме прощъпулник и Флоранс без да се замисли грабна калкулатора, който беше наречен за счетоводител Heart Eyes След няколко минути гушкане на калкулатора взе и черпака, но бързо го остави, а с калкулатора си игра сигурно 15 минути, докато накрая го натика под едно шкафче и не можа да го измъкне.

Дензъл, мерси за снимката, ама това ми се вижда доста голямо за току що проходило детенце. Ще ходим и ще пробваме на място каквото ни хареса Peace

# 273
  • Мнения: 3 034
здравейте момичета  Hug аз ви чета всеки път като остане малко време, но нямам кой знае какво за казване, освен, че с таткото гледаме да подремнем като настане малко затишие  Laughing Laughing след малко излизаме на разходка, че е 18 градуса, пече слънце и не можем да се нарадваме, пък и съм решила да отпразнувам пролетното време с едни задушени пресни картофки и голяяма салата и ще идем да напазаруваме  Simple Smile

heureuse , синът ти е невероятен сладур!!!! има прекрасна усмивка  Grinning

аз досега не съм прала със специален бебшки прах и май няма и смисъл  newsm78 пера с Тайд, но който хвана в магазина, слагам и омекотител. веднъж бях взела и Айвъри и ми хареса, много хубаво миришеше  Grinning трябвало ли е да пера с бебешки прах? на бебето нищо му няма, но все пак...  Rolling Eyes

# 274
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
simplyaven, щом нищо му няма - няма нужда да сменяш праха, карай си както сега.

p4eli4ka - честита ви счетоводителка  Hug Ние решихме другата седмица да направим прощъпулника.

heureuse - не, ние захранихме малко преди 5-тия месец  Tired Не наддаваше туй човече и туйто и по съвет на педиатърката захранихме с кашичка - а сега да го види 12,5 кг човечище!  Laughing Още не е тръгнал на градина - хич не ни се дава на други хора да го гледат, мислим като навърши 18 месеца тогава - ама и аз ще изкукам вече в къщи - затова ми е трудно търсенето на работа - че да е в часовете, когато татко се прибере.
А забравих да добавя, че морковчетата добре се пласират с бебчовците в началото понеже са сладки. Картофите запичат пък и става доста лепкаво пюрето и моят се давеше доста с него.



# 275
  • Мнения: 21
Heureuse, честито захранване! Габи е разкошен!!! Пу-пу!

И май има като нашия стол, дето се закача за нормален (Fisher Price Space Saver)? Взехме го преди 3 дни, за да може Паулинка по малко вече да седи на високо на полегналата позиция, че вече не я свърта на пода само. Още го оценявам този стол, дали да не го върна и да взема истински голям стол, нещо малък ми изглежда този за нашата дунда...? А и тя така рита с крачка в момента, че не мога да сложа таблата - удрят й се коленцата в нея отдолу, бяха й станали целите червени, дали ще престане да ритка, докато стане време да се захранваме след месец се чудя...? newsm78

P4eli4ka, а на вас честит прощъпулник и ново счети у дома  Simple Smile
Те децата много се захласват по технически уреди в днешно време, нали!

А аз пътувам от Торонто за София с LOT на 21 юни. Ако има някой нужда да прати нещо малко, но важно по този маршрут, да пише на лично.

Абе, хора, как са неколкомесечните ви бебоци с дневните дремки? Нашата й се събират от зор 3 часа и половина дневен сън, а е само на 5 месеца?? Сутрин и късен следобед по 1/2 час дремка в леглото си и се сепва и буди. Само на обяд спасяваме положението с дълъг сън по време на разходка - 2-2.5 часа, ама и там не винаги, току писне в плач в просъница и се събуди, не мога да кажа дали са газове, зъби, емоции насън или просто спи леко, което е факт. Ама вечер е сдала багажа и едва се докарваме до къпането в 7.30ч., че и по-рано се налага, ако съвсем е недоспала. Преди като мъник съвсем я носех у дома в слинга да спи и откарваше и повече, ама ми тежи вече, а и я свиквам на легло от месец и половина. (За редицата нощни будения дори не споменавам, тях съм ги приела, ама поне й се събира цяла нощ сън, а денем зор.)

Просто май ще чакам да порастне и да стигнем до едно спане дневно.

Лека!

# 276
  • Мнения: 319
Pate Jaki, не знам какво да ти кажа за дрямките. Нашата си е поспалана. Като беше по-малка след ядене трябваше да има задължително 1-1,5ч. игра и после заспиваше. Сега мога да кажа че е почти същото, само дето дрямките не са толкова на често като преди. Сега спи 2 пъти през деня - от 10ч. до 12-12,30-13ч и после от 15-15,30 до към 17,30-18ч. На ден й се събират от около 4 до около 6 часа сън, зависи от деня. Днес спа 3 часа предиобяд и 2,5 часа следобяд. Вечер спи от 21-21,30ч до 7ч. До скоро се будеше към 5ч. от жажда, пие вода и пак заспива. От около 2 седмици рядко се буди преди 7ч. С една дума - колкото хранения има за деня, дрямките са с една по-малко. Сега яде 3 пъти на ден и спи 2 пъти.

Ето я нашата счетоводителка, хванала здраво калкулатора и черпака Heart Eyes

# 277
  • Мнения: 40
Здравейте и от мен момичета.  Hug
Вие цял ромен сте изписали  Grinning Не успявам да ви изчета...
Да се включа и аз в списъка - от Пловдив.


Имам един въпрос към тези, чийто деца са се будили нощем: Какво направихте, за да отпаднат нощните хранения?

Благодаря предварително за отговорите! Peace

# 278
  • Мнения: 313
Ами нищо не съм се опитвала да правя. Буди се обаче само по веднъж. Понякога, ако е легнал по-късно, не се буди. Докато иска да яде нощем ще му давам. Той и без друго е слабичък.

Последна редакция: пн, 14 апр 2008, 16:26 от smuty

# 279
  • Canada
  • Мнения: 1 773

Имам един въпрос към тези, чийто деца са се будили нощем: Какво направихте, за да отпаднат нощните хранения?

Според детето си е, някои спят повече и по-спокойно, други търсят познатото/успокоителното присъствие на мама месеци/години наред. С голямата съм нямала никакъв проблем - от 3 месечна си спеше по цяла нощ. С малката обаче от както се е родила... за почти 3 години има една единствена нощ, през която не се е будила нито веднъж. Докато се кърмехе (11 месеца) ставах по 2-3 пъти на нощ, после продължи да пие мляко или вода поне по няколко пъти на нощ + дежурната проверка под формата на боен вик "МАМОООО", да не би да ми е хрумнало да избягам през нощта. Имало е нощи наред, през които ме вдигаше по 8-10 пъти. Сега продължава да се буди средно по 2 пъти на нощ - веднъж да пие вода и веднъж да пишка, отделно е много емоционална и почти всяка нощ плаче на сън (често по няколко пъти на нощ). Сутрин съм като изцедена. И края на този период не се вижда. Най-странното в тази ситуация е, че таткото ни изобщо не чува дъщеря си и няма никакъв шанс да ме отмени поне веднъж. В същото време аз не чувам часовника му, като звъни, макар да чувам всяко обръщане и въздишка на малката.
За захранването:
За голямата - по българските традиции със сокчета и зеленчукови пюрета на 3-и месеца.
Малката на 4,5 месеца с оризова каша. Бяхме си в БГ по това време и както и кака й първата й каша беше "Фризокрем"на "Фризо" - страхотни каши, много вкусни и ароматни. Едно време имаше само оризова и пшеничена, сега има всякакви. Изобщо сега е рай за майката в БГ, която не иска да готви сама - изобилие от марки пюрета и каши, а после детска кухня... Ей тази детска кухня беше супер - прясно сготвено, разнообразно, много вкусно, че и за без пари.
denzul, нашите баби не желаят да стъпят в Канада, но като си бяхме в БГ, Слава така й не свикна с тях (за 2 месеца). Приемаше ги само когато и аз бях там. Когато ми се налагаше да изляза, първо я приспивах и бързах да се върна преди да се е събудила. Що шамари и ритници отнесоха бабите й и кака й, защото мен ме няма. Мога само да си представя какъв рев ще е като тръгне догодина на предучилищна.
heureuse, с какво разреждаш пюрето? Първия зеленчук, който дадох на Слава беше картоф и падна голямо плюене, докато не се сетих да го разреждам с кърма. Познатият вкус оправи нещата донякъде. Безспорен факт е, че късно захранените деца трудно приемат промяната.
Много хубави дечица! Толкова е хубаво да си имаш бебенце Grinning

Последна редакция: пн, 14 апр 2008, 16:29 от Sneji

# 280
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен!!! Тъкмо ви открих и съм много щастлива Laughing Аз съм от Варна по настоящем съм в Red Deer относително близко сме до Calgary.Предстой ми борба за майчинските някои може ли да сподели опит - какви документи, кога се подават,къде? Предварително благодаря

# 281
  • Мнения: 919
VessiK, добре дошла в канадската тема Grinning

heureuse и p4eli4ka, много са ви сладки дребосъците Heart Eyes

milla_, при нас нощните ставания постепенно спират, но това е от скоро. На този етап рядко се буди да пишка през нощта, по-често само ме проверява дали съм наоколо.
Твоето мъниче тепърва ще се буди от зъбки, за мен е мисия невъзможна да накараш едно бебе да спре да се буди нощем докато му растат зъби. Като се поуталожат нещата със зъбите към годинка и половина, всичко започва да си идва на мястото.

Аз пробвах белия Tide и изобщо не съм доволна.. сега пера с персил, но много трудно се намира, скъп е и е доста ароматизиран, което не ми харесва... поне изпира до някаква степен по-добре от Тайда. Crossing Arms

# 282
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
VessiK  welcome Откога сте тук? Аз нямам опит с майчинството в Канада, така че дано някой друг да се включи със съвет. Иначе и аз ще чета, че да знам за по-нататъка  Wink

Пчеличке, много сладка е Фло с тази рокличка - много е весела и лятна!  Flowers Sunflower

Пате Яки, и нашия сладур беше много зле с дрямките - сега спи повече отколкото като беше по-малък. Едвам може да е спал към 2 часа общо на ден - ужас! Но сега спинка към 3 часа и то наведнъж. Вече минахме на 1 спане и сякаш повече му харесва този режим. Не се притеснявай - то детето си знае, ако му се спи, нищо не може да го накара да стои будно - просто му е интересно сега научава много нови неща за света  Hug

# 283
  • Мнения: 313
Мартин също не спи през деня- само леки дремки за по половин час. Спи повече като го возя в количката напоследък (нали се постопли ). В 19- 19.30 часа е безумно крив и тогава правим вечерния тоалет и ляга. Става сутрин към 7.30 и буди баща си за работа Simple Smile , а майка си да го облича и пуска на пода за игра. Не знам как да го накарам да спи денем.

# 284
  • Мнения: 3 034
VessiK , ти работиш ли сега, бременна ли си в момента или си с бебе? ако да, работила ли си изобщо тук и колко дълго? кажи, за да ти обясним, защото има разлики  Peace

аз се обзаведох с едно много кисело момченце днес (от нощес всъщност) и пак отивам да го занимавам нещо, а после на разходка, щяло да бъде 27 градуса следобяда  #Crazy то хубаво да е топло, обаче тези резки промени много ме скапват  Tired лек ден, момичета  Hug

Общи условия

Активация на акаунт