на море в китен

  • 30 696
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Миналото лято имах честта да посетя Китен след няколко годишна пауза...е...крачето ми повече в тая гмеш няма да стъпи  Naughty
Общо взето съм съгласна с написаното от Янита и Шани, на юг се очератва циганийка, между Варна и Бургас - кич и гъч...а за север малко ми е трудно да определя. Цялото ми детство е минало на Зл.пясъци и преди месец направих малък тур от Калиакра до Варна, спахме в Балчик, но тъй като е извън сезона всяко курортно градче и въобще всичко ми се стори много хубаво. 13 години не бях стъпвала на север...Най-много ми хареса Албена...но въпреки това едва ли ще почиваме на нашето черноморие, освен за да заведем детето, пък ние после ще му мислим  newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 250
  ConfusedТази година от нашата градина ще ходят в Китен.
   Горките госпожи,как ли ще ги опазят сред тази лудница. ooooh!
Споко, те ходят в началото на сезона, преди лудницата. Тогава е съвсем различно там!

Въобще навсякъде - и на север, и на юг е коренно различно в началото и в края на сезона. А и трябва да знаеш къде да ходиш, аз в Китен в гмешта не ходя! Случвало ми се е да почиваме там седмица и така и да не стъпя по "стъргалото"

# 17
  • София
  • Мнения: 423
С две ръце препоръчвам хотел Рилена http://www.hotelrilena.com/?language=bulgarian
Миналия август бяхме там за 10 дена и много ми хареса,намира се в горичка на спокойно място.Малък хотел с басейн ,а и цените са добри.Обаче ние ходехме на плаж на ММЦ ,а за селянията заляла града  Sick

# 18
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Тази година избрахме хотел между Китен и Приморско.Точнодо плажа на ММЦ-то.
 Не искам да чувам нито за единия,нито за другия град.
 Вечер на плажа до към 19 часа,това е най-хубавото време там.Децата тичат на воля,пада голяма игра.Изпращаме слънцето и обратно в хотела.Баня ,вечера,игра с приятелчетата докато възрастните си бъбрят и после по леглата.
  Не искам гмеч,сеири и панаири.Искам тишина и спокойствие.Не мисля,че кафетата и магазините ще ми липсват. Mr. Green

# 19
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
С две ръце препоръчвам хотел Рилена http://www.hotelrilena.com/?language=bulgarian
Миналия август бяхме там за 10 дена и много ми хареса,намира се в горичка на спокойно място.Малък хотел с басейн ,а и цените са добри.Обаче ние ходехме на плаж на ММЦ ,а за селянията заляла града  Sick
Разгледах сайта и изглежда добре. Моля те опиши как е храната и много ли е далеч плажа- пише 300 метра?
Става ли за дете на нашата възраст- тогава ще сме на 1 година и 3 месеца и дале е шумно около хотела?

# 20
  • Мнения: 8 769
Шани, Слънчев бряг е другото място, което ще остане в сърцето ми. И което сега ненавиждам. Същото е като Китен, разликата е единствено в претенциите.

Несебър вече не е мястото, където да тичаш бос по калдаръмените улички и да ловиш морски игли на скалите.

Созопол е парад на псевдо-културата и кича.

Балчик е грозна търгашеска история.

Албена е същинска автогара на плажа - тълпи, бохчи, джебчийки..., а навремето пускаха, само ако имаш хотелска резервация.

Мразя нашето Черноморие, защото твърде много го обичах!

Направо ме е страх да отида и да видя какво е станало с Дуранкулак.
Изключително точно казано!
Споделям ти мислите 1:1. За южното черноморие неведнъж съм писала във форума негативното си мнение. От 2003 не съм стъпвала там и нямам желание да го правя. Освен селянията, ми е болно за безумните строежи и съсипията на природата навсякъде.
Тук "горе" не е много по-добре. На Св.Константин ходих последно за няколко часа през лятото на 2005 г. и щях да умра от клаустрофобия-гъз до гъза е на плажа, чудя се всики хора мазохисти ли са? newsm78
Албена-комерсиализирано до дупка. Лятото не ходя там-не ми се дават по пет лев вход, за да:1/се чудя къде да паркирам, и 2/да се блъскам с още 100 човека в 1 кв.м. пространство....
Несебър ми беше едно от любимите кътчета...няма го вече.
Шабла и Дуранкулак-служебно обикалях тези територии в продължение на година и половина. Мръсно и грозно е, но все още не толкова застроено. На Крапец все още е полудиво....докога ли?
Езерец-почти цялото село е изкупено от софиянци и по-малко чужденци. Започват строежи, засега е добре че са само на къщи. Чакам първия голям хотел и там, едва ли му е останало много време на селцето. Инак плажът там е страхотен и незастроен, благодарение на една наредба за червената зона.......докога ще остане такъв?

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Миналата година бяхме в хотел Каменец на северния плаж е.Много сум доволна и от хотела(бяхме с закуска и вечеря на блок маса) и от градчето
и аз ние бяхме началото на юли Peace

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Ние бяхме миналат година в края на юни, преди началото на сезона. Беше чудесно, нямаше хора, плажът беше почти пуст, водата чиста. След това стана отврат.

# 23
  • София
  • Мнения: 250
И на мен ми изглеждаше не лоша алтернатива х-л Каменец (въпреки че има някои странности в архитектурно отношение, като например разположението на басейна), но самата мисъл да сме вързани с вечеря точно в Китен, ми се струва абсурдна.

Фантичка, за хотела между ММЦ и Приморски - как се изхранвате там, има ли някакви ресторантчета около хотела (освен т.нар. Дяволчета при реката). А, и как е с комарите, реката е близо там  newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 545
Фантичка,
кой е хотела ?

# 25
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Магнолиите.  http://www.alexandertour.com/bg/hotel_category/id2/hotel60/
 All inclusive,така че няма да мислим за храна.

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Магнолиите.  http://www.alexandertour.com/bg/hotel_category/id2/hotel60/
 All inclusive,така че няма да мислим за храна.

Ти резервира ли за Магнолиите, Фанта?
В апартамент ли?
И кога?

# 27
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Магнолиите.  http://www.alexandertour.com/bg/hotel_category/id2/hotel60/
 All inclusive,така че няма да мислим за храна.

Ти резервира ли за Магнолиите, Фанта?
В апартамент ли?
И кога?

 Резервирах,двойна стая с разтегателен диван от 20 Август.
 Миналата година го гледахме,много добре изглежда,за храната чух добри отзиви.
 Като се върнем ще кажа. Peace

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ще чакам отзивите ти, щот' ние сме за след вас... Нейде след 26-7.08.
Ама разтегателния диван ще побере ли 2 деца? Че те нашите са си големи. Щерката я знаеш.
И последно: през посочената от теб агенция ли резервира? Надеждни ли са?

# 29
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Резервирах през Ретур,но и Александър тур са надеждни,резервирали сме с тях,няма проблеми.
 Казаха ми,че може допълнително и разетгателен фотьойл да сложат,че имало достатъчно място.
 Ама нашите са малки и дивана ще им стигне.А може и 2 фотьойла вместо дивана. Peace

Общи условия

Активация на акаунт