Главичка на бебето е по голяма

  • 8 988
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 274
Като се има предвид какви отклонения дават ехографите понякога , не мисля , че има за какво да се притесняваш .  Naughty

# 16
  • Мнения: 9 973
нормално е,а и бебетата се раждат с по-големи глави
моето се роди с мъничка глава и беше много смешен hahahaцялата рода му се смееха

# 17
  • София
  • Мнения: 928
Не се притеснявай Hug Може ехографът да не я е измерил точно или да има разминаване в термина ти.

# 18
  • Мнения: 523
Като се има предвид какви отклонения дават ехографите понякога , не мисля , че има за какво да се притесняваш .  Naughty
И при мен се беше получило нещо такова , така че СПОКО !!!! Пожелавам ти лека бременност и успешно раждане ! Hug Hug Hug

# 19
  • Мнения: 169
Не се притеснявай излишно, може да не са измерили правилно понякога ехографа дава такива отклонения... Дишай спокойно всичко ще е наред!  Hug

# 20
  • Мнения: 469
Според ехографа Жорко вървеше с две седмици напред.Никой не ми каза,че това е притеснително.Казваха ми ,че бебето е едро.Е,излезе вярно.

# 21
  • Мнения: 9 814
Не се тревожи и леко бременеене.  Hug
Ако толкова се тревожиш, за твое успокоение се консултирай и с друг гинеколог.

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Според мен е много рано за притеснения.Радвай се на бременността си. Hug
   Peace

# 23
  • Мнения: 186
И при мене беше така, но след две седмици нещата се уравновесиха. Спокойно и без излишни тревоги!

# 24
  • Мнения: 4 335
Не се тревожи излишно,а и ехографите не винаги са толкова то4ни Hug

# 25
  • Мнения: 4 784
Не се притеснявай. И с нас беше така. В първия момент като разбрах и аз като теб се притесних много, но Слава Богу всичко си беше нормално, като изключим това, че отчасти поради тази причина се наложи да родя секцио.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 185
Не се притеснявай, още повече че доки не се е притеснил! Моето бебче беше обратното, главичката вървеше една седмица назад - роди се дългокрак!  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 627
Здравейте мамчета! Вчера ходих на лекар и ми казаха че главичката на бебето не отговаря на седмицата в която е .Аз съм в 29 г.с. а според главата съм в 30-31 г.с Трябва ли да се притеснявам за това моята лекарка каза че няма проблем но аз само за това мисля.Моля Ви пишете ми!!!!! baby_neutral Sad

Не се притеснявай - ние вървяхме с 4 седмици напред.

# 28
  • Мнения: 1 322
На мен също лекарката ми беше казала, че разлика от 1-2 седмици не е проблем. Не си вкарвай излишни главоболия.

# 29
  • Мнения: 66
Просто анатомична особеност. От началото на бременността ми главичката на сина ми беше с две, а понякога и с три седмици по-голяма от гестационната възраст. Бях се супер ошашкала. Побъркахме го от ехографии това бебе, ходихме на 5-6 РАЗЛИЧНИ ехографи, резултатът все беше този. Четох руска и английска л-ра до умопобъркване. И установих, че това е супер често срещано явление, особено типично за момченцата. Проблемът се появява когато голямата главичка върви редом с малкия фемор /под нормата/.
Някрая синът ми се роди жив, здрав и много красив. И сега е с немалка главичка, но така е очарователен. Като ги гледам бебетата с малките главички, особено момиченцата, толкова ми се струват грозноватички, че се чудя кой е установил този критерий, според който те се падат в нормата...???

Общи условия

Активация на акаунт