51 начина за уплътняване на времето в US

  • 16 908
  • 287
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 689
Здравейте американски мами!

Знаете ли някаква организация за подпомагане на жени в Детройт или поне в Мичигън?
Имам приятелка в беда,която няма къде да отиде,а има бебе на 1 месец Sad
Много искам да и помогна,защото тя в момента е отчаяна и с новородено в ръцете...

Поздрави от арабския свят!Ние тук също сме почитатели на Опра,Д-р Фил,и танцувалните шоута  Simple Smile

# 241
  • Мнения: 3 367
Ех как на мен не ми забранят да готвя бреее. Значи установила съм че всички манджи се готвят бая еднообразно, имам списък с какво ядем (супи,салати,основно който мятам на Пумпала),преглеждам петък,заплювам 2-3,после пазарувам каквото е на сейл уикенда и толкоз.Но-ние не сме капризни,ядем едно нещо 2 пъти,ядем по нужда и не ни е любимо занимание,което много улеснява нещата. Поне 1/месец готвя нещо ново от готварския тук,то е пак добре забравено или видоизменено старо в повечето случаи..
*
Майките на 2 и повече деца-имате ли "време само за единия"?За и против по темата?

# 242
  • Мнения: 3 491
Майките на 2 и повече деца-имате ли "време само за единия"?За и против по темата?

Ами не може без "само за единия" според мене. Все повече и по-силно се оформят като индивидуалности, и на всяко трябва да се угоди на интересите, доколкото позволяват възможностите.
Започнаха в един момент и разни такива предизвикателства, че едното е канено на рожден ден на другарче, а другото не е. Тогава трябва да има алтернативна програма за неканеното.
Или пък едното има нужда от прайвъси, за да е само с приятеля си, който е на плейдейт у дома - съответно другото трябва да е разкарано на някаква забава навън.
С баща им си ги разпределяме, нагаждаме, сварваме някак. Но от доста време не сме излизали планирано навън всички заедно, както когато бяха по-малки!
Днес имах намерение да обядваме навън след сутрешното неделно мероприятие на баткото, обадих се къде отиваме, малкият се забавил, и докато дойдат - ние си тръгвахме. Поне вечерите продължаваме да се виждаме всички накуп. Simple Smile
Аталанта, аз не се сещам за нещо по-добро от това, което ти като учителка си измислила. Този 4-то юлски плакат е може би нещо подобно, след като му се сменят цветовете и думичките.
http://www.allposters.com/-sp/Summer-Posters_i425598_.htm
Но идеята с карта на България на мене лично ми харесва повече от сърцето.

Последна редакция: нд, 30 мар 2008, 22:57 от блажка

# 243
  • Мнения: 2 255
Пингвин, не ме дразни, аз съм много любопитна, т'ва е Laughing
 Вики, като те чета и се радвам, че моя син е привързан към одеалце.Така и не се срасна с биберона, нито пък с шишето.
 Ти Елла с какво я прилъга?Кой я "взе" вашата биба?Чела съм, че така по-лесно се разделят, като я "дадете" на някой, или някой я "открадне" нещо си......

# 244
  • Мнения: 940
Оооо Тина ми ние имаме 2 задължителни други неща,едно пате и една washcloth и напоследък едно одеало но 1вите 2 са задълже почти на нивото на бибката са мисля.Ние сме спешен случай ...мани Crazy
Ей сега на обед не спа,не е ревала ама пя колкото и глас държи ...така че и аз не затворих око.
Сега съм решила в мола да я закарам да дивее и после ще я бухна в джакузито и се надявам да няма сили да се обади довечера.
 
Нищо не съм я лъгала ,казах не си бебе кажи бай на бибката и така замина в боклука,е днеска само дето послъгах че чичкото боклукчия дойде и я е отнесъл с камиона Laughing.
Оххх бе кво ви занимавам - ама олеква като си кажеш да му се не види  Hug

# 245
  • Мнения: 1 800
Здравейте американски мами!

Знаете ли някаква организация за подпомагане на жени в Детройт или поне в Мичигън?
Имам приятелка в беда,която няма къде да отиде,а има бебе на 1 месец Sad
Много искам да и помогна,защото тя в момента е отчаяна и с новородено в ръцете...

Поздрави от арабския свят!Ние тук също сме почитатели на Опра,Д-р Фил,и танцувалните шоута  Simple Smile

Аз нямам на представа къде може да се обърне твоята приятелка в Мичигън...
Щатските програми са различни, може би тя да разпита в Детройд? За жилище не знам дали ще и се даде, зависи с акви документи е, но нека са обади на WIC- за основни храни ( мляко, яйца ...) за мадърс, инфантс и чилдрен...


Вики, малеее...Бързо да свиква Елла без залъгалка Hug
А.Джей не искаше, но на 4 месеца започна много да си смучи пръстите (сестра ми смучеше нейните до 13 годишна и са криви) и аз смених модела на залъгалката и той ги хареса. Сега се приспива с тях, аз все се притеснявам, че ще стане зависим... сега като ви чета още повече се страхувам...

Тинке, Тинке, голям смях Laughing.... война да предизвикаш с едното заглавие и войствени и недоволни съфорумки да ни назидават Joy


# 246
  • Мнения: 3 367
блажка,мерси.Канех се да те питам-вашият батко беше ли в мувито за у-щето в НЙ? Много завидях да си призная,навиках се на всички близки и познати тук какви сме тъпанари и нямаме подобна акция,а деца бол да ме се невиди. Момченцето с носията дето топи питка в солница множко ми дойде,както и не разбрах защо не дадоха думата и на баща му,но като цяло мил филм.
*
Бибероните и дайперите-няма гимназист с подобни (махнах т.е срязах биберона на ния на 18м,беше наистина адиктед тя,окрещя вселената,за 24 часа беше се примирила-дано мине така и при Елла; стеф го плюеше и на 3м се отказахме да му го ръгаме зорлем)

# 247
  • Мнения: 1 800
Момичета, спешен въпрос:

Искам да започна да давам някакъв хляб (уит) на А.Джей, от време на време за разнообразие. Всичките предлагани имат хай глюкозен корн сироп, глутен(почти всички) и мед. Може ли да давам тези хлябове на А.Джей или не се препоръчват? Всъщност рано ли е за хляб на почти 11 месеца? Рай бред? Със сийдс?

Всякакви  мнения са добре дошли! Мерси!

# 248
  • Мнения: 405
Water Lily, погледни тук, на domestic violence shelters:
http://www.hud.gov/local/mi/homeless/detshelter.cfm

Предполагам, че за насилие става дума, но дори и да не е това, те ще могат да я насочат към други програми. Ако искаш пиши ми на лични, ако приятелката ти има притеснения за имигр. си статут или се интересува от щатски или федерални програми, от които може да се възползва. Ще се опитам да помогна.

# 249
  • Мнения: 3 491
блажка,мерси.Канех се да те питам-вашият батко беше ли в мувито за у-щето в НЙ? Много завидях да си призная,навиках се на всички близки и познати тук какви сме тъпанари и нямаме подобна акция,а деца бол да ме се невиди. Момченцето с носията дето топи питка в солница множко ми дойде,както и не разбрах защо не дадоха думата и на баща му,но като цяло мил филм.
Не, това беше другата паралелка първокласници, те са по-големи и по-напреднали (затова стават за показване сигурно.  Stop ).
Ами тя акцията май си е на консулството ... За мене засега е единствената нормално работеща българска инициатива за деца наоколо (разбирай, на час - час и половина разстояние). Дано и за по-нататък да е така, нямам максималистични претенции на този етап, ще ми се просто да не спира.  

# 250
  • Мнения: 2 381
Отивам да се срамувам в ъгъла. Без деца, с някаква работа от 9-6 се чувствам като парцал и не мога да се организирам да сготвя манджа по- различна от миналата седмица. Да не говорим, че напоследък започнах и да правя "яйца в дупка" (не се смейте в готварския видях рецептата) или питка, която се яде точно 2 дена със сирене и домати.
Отивам в готварския да видя как да спретна тесто за пица, белким се запази в хладилника до утре.

Аталанта, карта на Бг с фигурки по нея- розичка в Казанлък, делфинче във Варна и т.н.

# 251
  • Мнения: 1 147
Atalanta, имам вкъщи разни картички от България, също и страшно сладка книжка със снимки от София, нова и много хубаво направена, и разни сувенири... ако могат да помогнат, кажи, ще ги пратя...
На Софийската книжка на гърба има много добра карта на България, с основните забележителности, и е на английски....

# 252
  • Бостън
  • Мнения: 13 556
...хммм, мисля, че това ще бъде полезно, че и забавно за сутрешно с кафето  Wink

http://www.telegraph.co.uk/connected/main.jhtml?xml=/connected/2 … es.xml&page=1

И един пример:
28 Wonder How To
www.wonderhowto.com

Two great sites full of short videos showing you how to do almost anything, from the incredibly useful (exercises for diabetes sufferers, tying a Windsor knot) to the revelatory ('learn different kinds of kisses'), via the wonderfully obscure ('make a moving jaw for your werewolf mask').

Бенсън - има и безглутенови и безкорнсиропирани! Пусни сърч на хелт продукти в близост до ваша околия... в много краен случай има немски "фитнес хляб", който аз обожавам, изкл. здравословен и нискокалоричен е и се продава наоколо... мисля, че няколко пъти сме купували и дженерик брандс без каквито и да е добавки - захари/подсладители ... аз не бих дала и на значително по-голямо дете от "сиропираните" хлябове...а замисляла ли си се за машина за хляб?

# 253
  • Мнения: 98
преди да затворят темата успях да я открия и прочета от- до:D
честито бебче на декадоу, да е здраво и да радва мама bouquet   
за правописа- много мразя да слагам главни букви( то си личи Laughing), надявам се да не дразня по- прецизните в правописа.
цял ден не съм излизала навън, мнооого гадно време- ръми, студено като за февруари (така казаха в прогнозата), искам вече пролет или, най-добре, направо лято  Hug

# 254
  • Мнения: 1 800
Индиана, аз онзи ден купих уит брашно и се бях засилила да го правя на обикновена питка, но не знам дали ще стане... даже вчера си говорих с мъжа ми, че е най-добре да си взема машина....сега още повече се замислям. Мерси за отговора, ще потърся и гоотв някъде около нас Hug
Някой спомня ли си каква беше на Танита? Беше дала линк преди доста време и си спомням, че ми беше харесала... мерси!

Общи условия

Активация на акаунт