Майките, избрали да останат вкъщи - 2

  • 23 034
  • 294
  •   1
Отговори
# 240
Аз в подкрепям с двете си ръце!За мен се е грижеше мама и мога да се похваля с прекрасно детство!!! Praynig
Предполагам ,че е трудно изведнъж да си промениш стереотипа на живот ,но целта го оправдава НАПЪЛНО!
Благодарна съм на майка ми милион пъти за този й жест! Heart Eyes

# 241
  • Мнения: 106
Добро утро, мами Simple Smile

хрумна ми да споделя с вас една идея.
вчера с децата си направихме вулкан на двора и сега ще ви напиша рецептата Simple Smile само ако го правите вкъщи, направете го в леген или нещо такова, че става мазало

трябва ви:
една малка бутилчица от минерална вода (суха)
две пакетчета сода бикарбонат
две или три пакетчета степ (разтворимата напитка) - червен, оранжев, жълт - сигуно става и с боя за яйца, но не съм пробвала
малко препарат за миене на чинии
една чаша оцет
глина, пластелин или просто мокър пясък

как:
слагате в бутилката содата, степчетата и препарата за чинии. заравяте я в пясъка (или построявате около нея планина от глина/пластелин) като оставяте гърлото отворено. сипвате оцета - voila!  Laughing
пожелавам ви хубав ден с много добро настроение.  Simple Smile

# 242
  • Мнения: 577
еееееее мерси ,chatpatka,супер идейка---- но ще го направим на някой излет по разбираеми причини  Peace Hug Heart Eyes
интересно предложение направи chatpatka ,може да продължим  с идейките  Hug

# 243
  • Мнения: X
Здравейте и от още една майка,работеща на 24-часов работен ден.
Аз вече не знам от колко години съм си в къщи,не ги смятам.
Не разбирам майките,които предпочитат да работят,вместо да са при децата си /изключвам тези,които го правят по финансови причини/.
Никога не съм гонила някаква кариера,нито престижна работа,не виждам смисъл в това.
Харесвам патриархалното семейство,може би защото съм израснала в такова.И съм щастлива,че мога да дам на децата си спокоен и уютен дом,без нерви ,напрежение,полуфабрикати и пр.
Не живеем охолно,но имаме достатъчно.Не сме материалисти,за нас са важни други неща.
Подкрепям и се възхищавам на всички майки,за които децата им са приоритет.

# 244
  • Sofia
  • Мнения: 358
Я,как съм я пропуснала тази тема Embarassed  От доста отдавна 10-ина години може би съм си в къщи, с изключение на някой рискови бизнес начинания,които приключиха бързо,бързо. Мъжо ми каза,че по-евтино му излиза да си стоя вкъщи hahaha  Много съм доволна и спокойна, децата се прибират имам си време за всяко по отделно , за къщата, за двора ...... и т.н. А, ако ходех на работа-как щях да намирам време, незнам!  Единственно ,социалните контакти мисля,че са ми намаляли-но като вляза тук и имам толкова многооооо  Може би , и някой развлечения-които иначе се организират по офиси и други-но не е кой знае каква липсата

# 245
  • София
  • Мнения: 492
Здравейте и от още една майка,работеща на 24-часов работен ден.
Аз вече не знам от колко години съм си в къщи,не ги смятам.
Не разбирам майките,които предпочитат да работят,вместо да са при децата си /изключвам тези,които го правят по финансови причини/.
Никога не съм гонила някаква кариера,нито престижна работа,не виждам смисъл в това.
Харесвам патриархалното семейство,може би защото съм израснала в такова.И съм щастлива,че мога да дам на децата си спокоен и уютен дом,без нерви ,напрежение,полуфабрикати и пр.
Не живеем охолно,но имаме достатъчно.Не сме материалисти,за нас са важни други неща.
Подкрепям и се възхищавам на всички майки,за които децата им са приоритет.
Peace Това все едно аз съм го писала... Grinning

# 246
  • Мнения: 60
Здравейте и от още една майка,работеща на 24-часов работен ден.
Аз вече не знам от колко години съм си в къщи,не ги смятам.
Не разбирам майките,които предпочитат да работят,вместо да са при децата си /изключвам тези,които го правят по финансови причини/.
Никога не съм гонила някаква кариера,нито престижна работа,не виждам смисъл в това.
Харесвам патриархалното семейство,може би защото съм израснала в такова.И съм щастлива,че мога да дам на децата си спокоен и уютен дом,без нерви ,напрежение,полуфабрикати и пр.
Не живеем охолно,но имаме достатъчно.Не сме материалисти,за нас са важни други неща.
Подкрепям и се възхищавам на всички майки,за които децата им са приоритет.
Peace Това все едно аз съм го писала... Grinning
Или пък аз Grinning

# 247
  • Мнения: 44
Привет дами!
И аз да се запиша при вас,макар че скоро положението при нас ще се промени,колкото и да не ми се иска Cry
Дъщеря ми е на 2г. и 4м. и към края на месеца тръгва на ясла.В момента правим изследванията,документи......Много исках да си я гледам,но така се развиха нещата,че не мога да си позволя повече неплатен отпуск.Хубавото в цялата ситуация е,че яслата се намира на две минути от работата ми и ще мога да си я наглеждам тъка през прозореца от време на време.Много съм тъжна....всички казват,че  за нея ще е по-добре,но на мен направо ми се плаче ConfusedВсе още мисля за някакъв вариант да си остана в къщи,но за сега нямам идеи.

  bouquet

# 248
  • Мнения: 577
 Hug Добър ден ,колежки  Laughing
Моя хубавец е отново болен.
Тааа искам да ви попитам ползвали ли сте т.н.`сребърна вода`Аркол.Днес доста изчетох,отидох и купих и започнах да му капя в нослето по 4-5 капки......Ако сте изпробвали ,моля ви да ми кажете вашето мнение  Hug
Ето за това става въпрос : http://arcol.hit.bg/

# 249
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
Аз не съм я ползвала,но две мои приятелки ми я препоръчаха горещо,на едната детенцето и редовно имало проблеми с зачервено гърло и до скоро не е намерила лек за това -все сиропи,разни неща за смукане и т.н. - всичко безрезултатно,докато не открила въпросната сребърна вода.Тя е много доволна,мисля че е взела спрей за по-лесно да пръсне в гърлото.Ако не помогне поне няма да навреди,няма никакъв вкус,така че детето го приема без проблем.Дано съм помогнала,макар че не от личен опит

# 250
  • Мнения: 1 171
И аз напоследък чувам много добри отзиви за сребърната вода. Peace Иска ми се, да я използвам профилактично, след всяко прибиране от детска градина, но тъй като сме изцяло на хомеопатия, не знам дали няма да окаже негативно влияние. Thinking Някоя от вас има ли идея? Simple Smile

# 251
  • Мнения: 577
fiesta ,благодаря за впечетленията,които сподели  HugВ крайна сметка се озовахме преди малко в спешен кабинет,понеже вдигна и висока Т...... Tired нямаше начин да се разминем без антибиотик,понеже при нас нещата се усложняват много...ларингит ....преди малко му направих още една инхалация....... TiredПазете се! HugВирусите плъзнаха. Hug
daindi ,сребърната вода я препоръча точно доктор хомеопат------гледах го в ``Часът на мама`` и затова влезнах в сайта им.... Peace
Ето:   http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=10718

# 252
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Разписвам се тук като майка, която доста дълго си стоя вкъщи. Хубави години бяха, но децата поотрастнаха и отминаха.
Искам да кажа на краси.мира, че абсолютно всички го правят по финансови причини- за без пари никой няма да бачка. Но това, че една майка работи не означава, че децата не са й приоритет. Също както и на бащата.

# 253
  • Мнения: 1 171
Благодаря ти Жужи, че ми спести "ровенето" Hug Още утре ще купя. Simple Smile

# 254
  • Мнения: 577
 Peace

Последна редакция: сб, 18 окт 2008, 23:19 от Жужи

Общи условия

Активация на акаунт