доки каза- ако не пие вода ще надебеле

  • 1 641
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 329
а моята бебка не ще какво да я правя, като сложа захар я пие иначе не. дали е вярно това ,че ще надебелее много? ТЯ СЕГА НА 7,5 МЕСЕЦА Е  11 КГ имаме заместени 2 млечни хранения а останалите са 5-6-7 по около 150 грама повече не иска от 150.

# 1
  • Мнения: 27 524
Не, няма да надебелее. Хипер грешно е да се слага захар във водата, само и само да я пие. Щом не иска, значи няма нужда. И не я насилвай. Предлагай чиста вода, ако иска - ок, ако не - не. Захар в никакъв случай  Stop
Синът ми пропи на 8 месеца  Peace

Забелязвам доста кофти препоръки от педиатъра ви, бих го сменила  Confused

# 2
  • Мнения: 9 973
ние нямаме 7м. още,но пие по половин кило вода Shocked и то от 1 седмица.изумявам се с това дете
аз пък не искам така да пие-нон стоп се налива,като си види шишето и пищи от кеф ooooh!
пробвах с чайче,сокче,мляко-НЕ,иска си вода

# 3
  • Мнения: 46 558
Не мога да повярвам, че човек с диплома на лекар може да го каже  Rolling Eyes

Оставяй винаги прясна вода на място, достъпно на детето и когато има нужда, ще пропие, моето дете го направи на 1 г. и 3-4 месеца.

# 4
  • Мнения: 195
остави детето-ще пропие като иска. Аз не съм насилвала-предлагах и ако иска пие ако иска -не. Постоянство при опитите Simple Smile

# 5
  • Мнения: 451
Няма да надебелее естествено. Твърде голямо ти е детето за подсладена вода. Ако не му харесва натурална, то значи просто не му се пие. Изумена съм от мнението на педиатъра ти.

# 6
  • Мнения: 27 524
Твърде голямо ти е детето за подсладена вода.

Няма подходяща възраст за подсладена вода. А за малко дете е още по-вредно  Peace

# 7
  • Мнения: 745
И мойто не пие,ама какво да направя!Предлагам пък когато пропие,пропие.

# 8
  • Мнения: 491
Според твоята педиатърка ние трябва да си имаме слон #Crazy

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И моята дъщеря пропи вода на 1 година  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 3 099
Разкарай този нефелен педиатър, за Бога!

Предлагай вода често - приучват се.

# 11
  • Мнения: 2 646
това са глупости!няма да надебелее ако не пие вода,бъди сигурна!малката ми дъщеря пропи вода чак на 9м.,и не е била дебела,напротив-вървеше по-дребничка.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
 ooooh!

# 13
  • Мнения: 24 467
А как се мотивира "доки"? Ако слагаш захар това няма ли да доведе точно до така посочения от нея ефект?

# 14
  • Мнения: 1 062
Ама как така ще надебелее ако не пие вода - това е несериозно.  ooooh! Сега след като е свикнало детето на вода със захар по бавно ще привикне да я пие без, но ще свикне. Според мен грешката ти е, че си слагала въобще захар. А когато детето ожаднее тогава ще пие, не се притеснявай, ако не иска.

# 15
  • София
  • Мнения: 928
Предлагай вода, но без захар. Бебка ще свикне с новия вкус и ще започне да пие  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 4 590
И как се обоснова докторката за това "умно" твърдение?

Най-добре предлагай водата без захар. Ще пропие, не се притеснявай. Peace

# 17
  • Мнения: 2 908
Дъщеря ми не пиеше вода до 9 месечна,след това пиеше по 40мл на ден JoyНе е надебеляла-глупост невероятна.Никога,никога не сложих захар във водата...

# 18
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Предлагай вода, но без захар. Бебка ако е жадна ще започне да пие.
Синът ми от няколко месеца пие вода,аз му предлагам постоянно ,но предимно
привечер пие повече.

# 19
  • Мнения: 756
И как се обоснова докторката за това "умно" твърдение?

Най-добре предлагай водата без захар. Ще пропие, не се притеснявай. Peace
  ще е много интересно да разберем , че аз направо се шокирах Shocked, дай малко инфо

# 20
  • Мнения: 5 103
Не мога да повярвам, че човек с диплома на лекар може да го каже  Rolling Eyes

Оставяй винаги прясна вода на място, достъпно на детето и когато има нужда, ще пропие.
Peace

# 21
  • Мнения: 4 784
За пръв път чувам такъв аргумент - ако не пие вода, ще напълнее?!?!

# 22
  • Мнения: 610
Дъщеря ми пропи вода на 9-10мес.Това са пълни глупости,че ще надебелее.Не и слагай захар,а и предлагай честичко и когато и се пие тя ще го направи сама. Peace

# 23
  • Мнения: 814
Не слагай захар във водата! Най-вероятно тя сама ще си пропие, особено като дойдат скоро топлите дни ... Обаче й предлагай честичко, особено след хранене, разходка, игра...

А иначе за твоето доки - "хвърли ме в тъча" с това изказване  Shocked. Единственото обяснение, което мога да си дам е свързано с факта, че водата често подпомага метаболизма (както и пречистването на организма). Може би тя е имала предвид нещо в тази насока  на мисли newsm78. Всъщност сега се сещам, че имах една колежка преди, която беше адски слаба и като я питах как го прави - тя каза, че пиела вода .... и наистина по цял ден се наливаше (ама и друго си хапваше добре). Ама някакси за бебе не ми се връзва много... 

# 24
  • София
  • Мнения: 619
Здрасти!Кажи на доки да си гледа работата с това изказане.Щом не пие-няма нужада!Сина ми не пиеше много като бебе-сега льока по 500гр. на ден и по 200гр. през ноща-разбира се и се поти повече!Не дей да слагаш захар вътре  Praynig.Ще пропие водичка когато организма си поиска,а не на сила!Сина ми не пие сокова изобщо!Вие пиете ли?

# 25
  • Мнения: 576
Дъщеря ми до 8-я месец не близваше вода. Пропи лятото в големите горещини. Никога не съм подслаждала водата. Не е дебела. Ня 1г. и 5м. е и е около 11кг.

# 26
  • Станимака
  • Мнения: 123
  Дъщеря ми пие само сокове, вода изобщо не ще да види, но аз постоянно и предлагам, все някой ден ще пропие.
 Интересно е защо така се е изказал докторът, какви са му аргументите. Сигурно детето пие мляко или сокове.

Последна редакция: пт, 28 мар 2008, 16:49 от Luba6ka

# 27
  • Мнения: 5 940
Обяснението за възрастните е, че когато се приема малко вода, черният дроб се натоварва с част от работата на бъбреците, а най-важната роля на черния дроб е превръщането на складираните мазнини в енергия. Поемайки част от задачите на бъбреците, черният дроб става по-малко работоспособен и вече не е в състояние да преработва мазнините толкова бързо, колкото би го правил, ако бъбреците функционираха нормално.
Някои бебета не искат да пият вода, синът ми е от тях. Той е доста едричък и теоретично би могъл да потвърди тезата на вашия педиатър. Само, че не ми е ясно как можеш да накараш дете да пие вода след като не иска. А подслаждането на водата е безумие, то довежда до обратния на търсения ефект.

# 28
  • Мнения: 502
Simple Smile
Моето не пие вода/не иска/и не е надебеляло .

# 29
  • Мнения: 1 428
Що не си смениш доктора.Нали знаеш 4е захарта се разгражда трудно от организма #2gunfire #Cussing out

# 30
  • Мнения: 1 984
Що не си смениш доктора.Нали знаеш 4е захарта се разгражда трудно от организма #2gunfire #Cussing out
а глупостта никога....

# 31
  • Мнения: 24 467
 Laughing Кое е трудно разграждащо се, кое?
Захарта не е добра идея поради други причини.

# 32
  • Мнения: 5 940
Laughing Кое е трудно разграждащо се, кое?
Захарта не е добра идея поради други причини.
Съгласна съм, смешно е, захарта се усвоява много бързо. Проблемите са съвсем другаде.
Когато приемът на захар е излишно висок, се стимулира повишено производство на инсулин, който пък от своя страна снижава нивата на кръвната захар. Организмът се  опитва да върне нивата на кръвната захар в нормални граници, защото има нужда от нея за метаболизма си. Това се постига като от надбъбречната жлеза се отделят хормоните адреналин и норадреналин, а те са отговорни за свръхвъзбудимостта на децата.
Освен това приемът на захар прави по-трудно усвояването на жизненоважни хранителни елементи. Захарта влияе негативно на имунната система, на познавателните способности на децата и често е причина за затлъстяване.

# 33
  • Мнения: 24 467
Освен това захарта е "виновник" да се изкриви вкусът на детето от ранна възраст и то да не приема натуралната храна без подобни излишни и вредни добавки.

# 34
  • Мнения: 953
И как се обоснова докторката за това "умно" твърдение?

Най-добре предлагай водата без захар. Ще пропие, не се притеснявай. Peace
  ще е много интересно да разберем , че аз направо се шокирах Shocked, дай малко инфо


Според мен е имала предвид да се замени едно млечно хранене с вода / не е казано със захар/ или нещо подобно, нали така отказват децата от нощните хранения според повечето педиатри.
Килограмите са много за бебе на 7м., посети гастроентеролог, да ви състави хранителен режим, но не на своя глава.

Аз ли съм в грешка или ти даваш на детето 2 хранения , които не са млечни и още около 5-6-7 млечни хранения  :О.
Ако това е вярно детето ти яде около 9-10 пъти на ден ???
Консултация със специалист е наложителна.

Последна редакция: пн, 31 мар 2008, 11:34 от IraSof

# 35
  • Мнения: 953
Не мога да повярвам, че човек с диплома на лекар може да го каже  Rolling Eyes

Оставяй винаги прясна вода на място, достъпно на детето и когато има нужда, ще пропие, моето дете го направи на 1 г. и 3-4 месеца.

Това бебе на 7.5 месеца не може да го направи, поради обясними причини.

Общи условия

Активация на акаунт