доки каза- ако не пие вода ще надебеле

  • 1 633
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 928
Предлагай вода, но без захар. Бебка ще свикне с новия вкус и ще започне да пие  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 4 588
И как се обоснова докторката за това "умно" твърдение?

Най-добре предлагай водата без захар. Ще пропие, не се притеснявай. Peace

# 17
  • Мнения: 2 908
Дъщеря ми не пиеше вода до 9 месечна,след това пиеше по 40мл на ден JoyНе е надебеляла-глупост невероятна.Никога,никога не сложих захар във водата...

# 18
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Предлагай вода, но без захар. Бебка ако е жадна ще започне да пие.
Синът ми от няколко месеца пие вода,аз му предлагам постоянно ,но предимно
привечер пие повече.

# 19
  • Мнения: 756
И как се обоснова докторката за това "умно" твърдение?

Най-добре предлагай водата без захар. Ще пропие, не се притеснявай. Peace
  ще е много интересно да разберем , че аз направо се шокирах Shocked, дай малко инфо

# 20
  • Мнения: 5 103
Не мога да повярвам, че човек с диплома на лекар може да го каже  Rolling Eyes

Оставяй винаги прясна вода на място, достъпно на детето и когато има нужда, ще пропие.
Peace

# 21
  • Мнения: 4 784
За пръв път чувам такъв аргумент - ако не пие вода, ще напълнее?!?!

# 22
  • Мнения: 610
Дъщеря ми пропи вода на 9-10мес.Това са пълни глупости,че ще надебелее.Не и слагай захар,а и предлагай честичко и когато и се пие тя ще го направи сама. Peace

# 23
  • Мнения: 814
Не слагай захар във водата! Най-вероятно тя сама ще си пропие, особено като дойдат скоро топлите дни ... Обаче й предлагай честичко, особено след хранене, разходка, игра...

А иначе за твоето доки - "хвърли ме в тъча" с това изказване  Shocked. Единственото обяснение, което мога да си дам е свързано с факта, че водата често подпомага метаболизма (както и пречистването на организма). Може би тя е имала предвид нещо в тази насока  на мисли newsm78. Всъщност сега се сещам, че имах една колежка преди, която беше адски слаба и като я питах как го прави - тя каза, че пиела вода .... и наистина по цял ден се наливаше (ама и друго си хапваше добре). Ама някакси за бебе не ми се връзва много... 

# 24
  • София
  • Мнения: 619
Здрасти!Кажи на доки да си гледа работата с това изказане.Щом не пие-няма нужада!Сина ми не пиеше много като бебе-сега льока по 500гр. на ден и по 200гр. през ноща-разбира се и се поти повече!Не дей да слагаш захар вътре  Praynig.Ще пропие водичка когато организма си поиска,а не на сила!Сина ми не пие сокова изобщо!Вие пиете ли?

# 25
  • Мнения: 576
Дъщеря ми до 8-я месец не близваше вода. Пропи лятото в големите горещини. Никога не съм подслаждала водата. Не е дебела. Ня 1г. и 5м. е и е около 11кг.

# 26
  • Станимака
  • Мнения: 123
  Дъщеря ми пие само сокове, вода изобщо не ще да види, но аз постоянно и предлагам, все някой ден ще пропие.
 Интересно е защо така се е изказал докторът, какви са му аргументите. Сигурно детето пие мляко или сокове.

Последна редакция: пт, 28 мар 2008, 16:49 от Luba6ka

# 27
  • Мнения: 5 940
Обяснението за възрастните е, че когато се приема малко вода, черният дроб се натоварва с част от работата на бъбреците, а най-важната роля на черния дроб е превръщането на складираните мазнини в енергия. Поемайки част от задачите на бъбреците, черният дроб става по-малко работоспособен и вече не е в състояние да преработва мазнините толкова бързо, колкото би го правил, ако бъбреците функционираха нормално.
Някои бебета не искат да пият вода, синът ми е от тях. Той е доста едричък и теоретично би могъл да потвърди тезата на вашия педиатър. Само, че не ми е ясно как можеш да накараш дете да пие вода след като не иска. А подслаждането на водата е безумие, то довежда до обратния на търсения ефект.

# 28
  • Мнения: 502
Simple Smile
Моето не пие вода/не иска/и не е надебеляло .

# 29
  • Мнения: 1 428
Що не си смениш доктора.Нали знаеш 4е захарта се разгражда трудно от организма #2gunfire #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт