С Фотошоп-а сме на ти, учим се сериозно ний.....(14)!

  • 20 957
  • 308
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 307
Здравейте момичета.
Дали мога и аз да се присъединя към вас.
Аз от скоро съм по майчинство и от миналата седмица се запалих да уча фотошоп.
Доста теми прочетох, фимчета изгледах и понаучих.
Започнах да разбирам много неща от фотошоп, но има и много още да уча.
Надявам се да мога да споделям опит с вас.
Това е едно от първите неща, които направих .
След това правих и други неща. Simple Smile

# 271
  • Мнения: 354
sneji20 Единия начин е да си направиш петърн(релефна шарка) и да оцветиш с него, това го има в урока на Ани за направа на собствени елементи в тази тема е .

Другия и май-по бърз и удобен за малки парченца е Clone Stamp tool инструмента. Кликаш на него , после на мястото от където ще пренасяш(копираш) натискаш и Alt после кликаш, където ще пренасяш шарката и започваш със задържан ляв бутон на мишката да движиш.
Дано си ме разбрала, ако не питай пак.

zaika baika Добре си дошла! Щом имаш желание , тук ще научишмного неща Hug!
Можеш да поосветлеш снемките на малката преди да ги вкл. в колажа. Или кликаш на слоя със снимката и отиваш в Имейдж - Аджастмънт- Брайтнес контраст и буташ брайтнеса на дясно.
Лекси БРАВО много добре ти се е получило и синджирчето и момичето е супер.
На втората рамка по мое мнение ще е по-добре фона да е по едноцветен и пак всички елементи отгоре му да си останат да шаренеят(даже и по-ярко може)
val_stef Румка Страхотни рамки

# 272
  • Мнения: 451
Val_stef,Румка много хубави рамки както винаги   bouquet

Лекси и ти ако кажеш че не можеш да рисуваш  Naughty страхотно е станало момиченцето и синджирчето е супер

Muzka много добър опит Simple Smile

zaika baika   Добре дошла в отбора  Hug,доста добре си се справила за 1 седмица с фотошопа само.
Между другото и аз съм в Дружба1 ,кой бл. си ти ?


И аз по късно ще се включа с нещо от днес имам добри снимки ,но като заспи малката довечера ще видим какво ще измъдря  Joy

# 273
  • Мнения: 307
Благодаря ви за посрещането и мерси за съвета.  Wink  Hug Hug Hug

Между другото и аз съм в Дружба1 ,кой бл. си ти ?


121 блок

# 274
  • Варна
  • Мнения: 893
ох и аз нямам нет, сменяме доставчика и само досаждам наляво надясно за да ползвам интернет  Mr. Green
и аз фотошопствах, щото иначе просто няма какво да се прави. признавам, че доста домакинска работа свърших като нямам нет  Joy
ето малко рамки и от мен, малко са много, но ще ме прощавате  Embarassed
оправих старите, направих нови....голяма креативност  Mr. Green








ей от тук нататък http://andonova.multiply.com/photos/album/1#32 ако някой иска да ги види увеличени  Rolling Eyes

# 275
  • Мнения: 451
zaika baika  аз съм в 34 може някой ден да се засечем на езерото,миналото лято доста играехме на вашата площадка  Hug

Virginity  ти направо ме разби ,явно музата ти е дошла   bouquet

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 14:32 от Mama Pisana

# 276
  • София
  • Мнения: 1 456
Моля, моля къде без мен  Naughty - Дружба 1, блок 50, ама точно да езерото!

Мамам Писе, по очите ще те позная!!! Mr. Green
Това простичкото ми харесва!

Зайка Байка, добре дошла!

Вирджинити, тази с кравите е много идейна! И другите ми харесват, но тази ми е фаворит. Heart Eyes

# 277
  • София
  • Мнения: 7 242
Видя се, че тази вечер няма да се правят рамки, така че поне да ви изкоментирам и да си лягам Grinning
Румка, страхотна е! Може би най-хубавата ти рамка!
val_stef, снимката и малката са много красиви. Рамката обаче би могла мъничо да се коригира според мен - някак ми липсва композиция, елементите не ми се връзват - чудесни копчета /особено много ми харесва зеленото с маргаритката/, с много идейно промушени канапчета и съвсем дребни нежни цветя и заврантулки, които не се връзват също и с маргаритките от снимката. Може би да махнеш заврънтулките долу на преден план, да сложиш няколко големи маргарити и още нещо там  newsm78. надявам се, че не се сърдиш. Много харесвам нещата ти и затова си позволявам да критикувам  Embarassed
муцка, много интересни ефекти са се получили, но не ми се връзват отделните елементи - фона, надписа, елепсовидния елемент около снимката...
zaika baika, добре дошла  Grinning Много хубаво банерче. Дечко обаче не е изрязан много добре.
Virginity, ако не бяха толкова хубави, нямаше да те прощавам Mr. Green То бива бива, ама цели 7 на куп  Joy Най-много ми харесват 4, 3, 6, 2 /обаче със стария надпис/...
Mama Pisana, много добра и идейна рамка. Браво! само  червената панделка ми е голяма.. Или нещо друго ме смущава в нея  newsm78

Нали няма сърдити  boo

# 278
  • Мнения: 354
Virginity
Браво, много се поработила. Аз съм много очарована от "лора обича да пътува" Много различна и оригинална.
Mama Pisana Много ми харесва! Такава пъстра, детска!

И от мен с прясна снимка
Да допиша, че малко смешно и на аватара я цопнах тази снимка.

# 279
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Ей пак сте творили, а аз нъцки. Дечко кашля лошо и търчим напред-назад по изследвания, та време за компа нямам /но пък сколасах да наизтегля 10 GB фрийбита Embarassed/, но ще ви покритикувам малко.

neci последната ти рамка е жестока.
Mama Pisana Playtime е супер, само червената панделка е твърде голяма и дебела, замени я с някаква подобна, но да е съвсем тъничка  Peace
Virginity ти направо ми кръстоса очите. Фаворит ми е тази с кравите и Special също....Кефят и първите две с пясъка.....
zaika baika добре дошла   bouquet Старта ти не е никак лош.
Лекси поздравления за момиченцето, получило се е съвсем идеално, аз бих ползвала такъв елемент за рамките си, ако имаш момиче, много ги харесвам и все не намирам подобни из нета. Рамките - шаренийката страшно ми допадна, а другата е толкова нежна. Браво.
Тоо уж щях да ви критикувам, пък.... newsm78 ама сте задобряли всички за това  Peace

Аз още не съм изпробвала уроците на ани  Embarassed ама много ми се насъбра изведнъж на куп, та нека се оталожат нещата

# 280
  • Мнения: 2 270
добро утро девойки
Започвам подред
Неси-за рамката на 1 годинка-Много хубав ефект.Браво Hug.Момченцето с балоните обаче остави за друга рамка.
Последната прясната снимка също се нуждае от корекция.Добре ще е да я направиш квадратна и за слажиш рамката в долния ляв ъгъл.Надписа го направи лек и ефирен и го разположи някъде по средата  и отдолу на композицията .Пробвай ако искаш
Румка-прекрасна рамка.Гледам, че са ти казали за надписа-нека и аз да допълня.Направи го така все едно е написан на листа.Нека бъде с наклона на реда ,задай му лек блюр и малко по сив цвят.Може и лекооо да изтриеш от него.Все едно е протрит
Вал-рамката е хубава /с малки забележки/конеца който пришива копчетата е много голям и груб в сравнение с леките и ефирни цветя отдолу.Може да махнеш тази мрежичка от горния край.Тя разваля композицията
Муцка-малко по малко бевъл слагай
Лекси -как го нарисува това момиченце-предай урок Heart Eyes
тази рамка е супер-нямам друго какво да кажа
http://images.lexi1974.multiply.com/image/5/photos/323/500x500/3 … amp;nmid=86774895
тази обаче не е композирана добре.Или я направи правоъгълна или намали и смъкни малко надолу и наляво снимката.Изтрий вътре в кръгчето на халкичката за да се вижда фона

Зайка байка-добре дошла

Virginity-
тези двете многооо ми харесват.

http://images.andonova.multiply.com/image/3/photos/1/400x400/37/ … amp;nmid=76825704
http://images.andonova.multiply.com/image/3/photos/1/400x400/36/ … amp;nmid=76825704

с кравите имаш една без много голяма сянка,която ми стои по добре

Мама писана -освен панделката и фона не е добре.Използвала си векторен и растерен фон не много сполучливо.Всичко ти е вертикално .Иначе идеята е много добра и знам ,че може да я доразвиеш

# 281
  • София
  • Мнения: 1 456
Сега, ще ви покажа едно колажче дето главен герой съм АЗ.
Боядисах си косата по погрешка с друг цвят, после пак с моя и си отдъхнах, че стана. Така се зарадвах, че го овековечих с рамчици. Mr. Green

http://images.muzka1.multiply.com/image/3/photos/10/600x600/40/A … amp;nmid=66599275

Да вземем да си направим по една авторамка. Какво ще кажете? Имам предвид , всяка да вземе да се рамкира в стила, който се вижда най-добре. Така хем ще се опознаем и визуално, хем ще оставим за момент горките ни "моделчета". Heart Eyes

# 282
  • София
  • Мнения: 7 242
хе-хе, муцка... Мнооого идейна и хубава Grinning Браво!  Идеята ти е добра  Grinning Аз хич не съм за рамкиране, но понеже сме си свои, ще се престраша  Grinning

neci, харесва ми последната Grinning. Особено голямото цвете върху снимката. За моята рамка си права за фона. Ани също  Grinning Обаче не я пазя в пдс формат  Embarassed

# 283
  • Мнения: 447
От една седмица мъча тази рамка Rolling Eyes Вече почнах и да я сънувам....

# 284
  • Мнения: 2 818
Бях малко болна тия дни и явно от високата температура вдъхновението ми се е изпарило  Tired Надявам се скоро да се върне...

jujavka, готина е рамката, заслужавало си е да я сънуваш  Wink
muzka, много си хубава  Laughing и рамката де....  Wink
neci, и двете много ми харесват. За тази с 1г. вече са ти казало за момченцето. А другата е много свежа, хем  проста, хем много приятни цветове и определено си постоях да я погледам с кеф.  Grinning
Мама Писана, харесва ми, особено като цветове. Само надписите не ми харесват как  са сгъчкани в ъглите и прави, а самите снимки са наклонени....

Ето и от мен една,  доста измъчена... търсих, търсих някаква антикварна табелка да сложа надписа Пловдивъ, но не намерих  Confused Ако някой  знае къде има да каже, моля  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт