Ниското майчинство

  • 6 066
  • 170
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
Айде, стига сте ревали! Ако има нещо положително свършено от това социално министерство, това е именно увеличаването на майчинството. Да, заплатите са малки, и ще продължат да бъдат малки, докато работещите се оплакват по маси и форуми, а не натиснат работодателите си да им плащат достойна цена за труда. И съответно си вдигнат качеството на този труд, защото не може да се кара вече по соц - Те се правят, че ми плащат, аз се правя, че работя. Мисленето трябва да се промени, ама нещо не виждам надежда в тази посока...


ЕОТ ТОВА ВЕЧЕ Е НЕИЗЖИВЯН КОМСОМСЛСКИ ПОРИВ. Да вдигнем качеството на труда - хахахахаха

Напротив - това е "пазарната икономика" - бачкаш и ти плащат, клатиш си краката и ревеш колко си зле - оставаш си зле. Naughty

# 16
  • Мнения: 1 897
Както вече са написали преди мен майчинството никак не е ниско. А то е :90% от заплатата на майката през първите 9 месеца и е равно на МРЗ за страната до навършване на 2-годишна възраст на детето.
Така, че ако трябва да роптаете срещу нещо - то е ниското заплащане на труда, а не срещу 'ниското майчинство'.
И хайде да се опитате да слезете поне за малко от гърба на 'нашата мизерна страна' и да осъзнаете, че нашите деца са преди всичко наша грижа и отговорност.

# 17
  • Мнения: 82

................ В европейската държава, в която живея 'спонсорирането' възлиза на 15% от заплатата ми и мога само да мечтая за майчинство което покрива 90%. Как мислиш с 15% от предишния си доход какво мога да купя: памперси, храна за себе си или за детето си? А пък ако знаеш откога не е индексирано това майчинство и колко пъти го е изяла инфлацията, няма да повярваш.

Наистина звучи така все едно насила някой Ви задържа в тази лоша европейска държава.  Laughing Чак звучи нехуманно спрямо вас, ами върнете се в БГ, тук е много хубаво  Laughing Laughing Laughing
miaM не мисля 4е моми4ето се оплаква от държавата в която е. Зву4и ми като даден пример,понеже авторката се жалва колко лошо платено е май4инството в БГ. В същото време дава нереални примери с Европа.

# 18
  • Мнения: 311
Айде, стига сте ревали! Ако има нещо положително свършено от това социално министерство, това е именно увеличаването на майчинството. Да, заплатите са малки, и ще продължат да бъдат малки, докато работещите се оплакват по маси и форуми, а не натиснат работодателите си да им плащат достойна цена за труда. И съответно си вдигнат качеството на този труд, защото не може да се кара вече по соц - Те се правят, че ми плащат, аз се правя, че работя. Мисленето трябва да се промени, ама нещо не виждам надежда в тази посока...


ЕОТ ТОВА ВЕЧЕ Е НЕИЗЖИВЯН КОМСОМСЛСКИ ПОРИВ. Да вдигнем качеството на труда - хахахахаха

Напротив - това е "пазарната икономика" - бачкаш и ти плащат, клатиш си краката и ревеш колко си зле - оставаш си зле. Naughty


Не не е пазарна икономика.
За протокола лично аз бачках и ми плащаха добре. Сега освен че не получавам толкова колкото са ми плащали, когато съм работила (защото "пазарната икономика" е опт=ределила таван) не ми плащат и редовно. Това е много добра пазарна икономика само че не е пазарна.
В пазарната икономика, както я наричаш, плащам данаци и не получавам нищо. Мисля че трябва да попрочетеш какво е пазарна икономика.
А що се отнася да твоите лозунги - дайте да направим ....., да увеличим ....., да подобрим.... това си е чисто соц. подход.

# 19
  • Мнения: 4 784
9 месеца - 90 % от заплатата не е никак зле. В много страни майките могат да си го мечтаят.

# 20
  • Мнения: 311

................ В европейската държава, в която живея 'спонсорирането' възлиза на 15% от заплатата ми и мога само да мечтая за майчинство което покрива 90%. Как мислиш с 15% от предишния си доход какво мога да купя: памперси, храна за себе си или за детето си? А пък ако знаеш откога не е индексирано това майчинство и колко пъти го е изяла инфлацията, няма да повярваш.

Наистина звучи така все едно насила някой Ви задържа в тази лоша европейска държава.  Laughing Чак звучи нехуманно спрямо вас, ами върнете се в БГ, тук е много хубаво  Laughing Laughing Laughing
miaM не мисля 4е моми4ето се оплаква от държавата в която е. Зву4и ми като даден пример,понеже авторката се жалва колко лошо платено е май4инството в БГ. В същото време дава нереални примери с Европа.

Съжелявам ако не съм разбрала добре. Но изказвния на хора в добре уредени държави, които се жалват ча тежките условия там и определят положението тук като за завиждане и мечта са някак .........

# 21
  • Мнения: 1 477
9 месеца - 90 % от заплатата не е никак зле. В много страни майките могат да си го мечтаят.
Ако те осигуряват на заплатата, която получаваш, никак не е зле.Аз взимах голяма заплата, но не ме осигуравахя на нея-политика на фирмата.Ние като планирахме да си имаме бебе не сме разчитали на това майчинство.Че не стига-не стига.Но то все пак е компенсация, а не сума, с която трябва да издържаш детето си.Не мога да кажа, че съм недоволна от държавната политика(2 години не са никак малко).А сумата, каквато и да е тя, е добре дошла помощ.

# 22
  • Мнения: 4 965
...

Не не е пазарна икономика.
За протокола лично аз бачках и ми плащаха добре. Сега освен че не получавам толкова колкото са ми плащали, когато съм работила (защото "пазарната икономика" е опт=ределила таван) не ми плащат и редовно. Това е много добра пазарна икономика само че не е пазарна.
В пазарната икономика, както я наричаш, плащам данаци и не получавам нищо. Мисля че трябва да попрочетеш какво е пазарна икономика.
А що се отнася да твоите лозунги - дайте да направим ....., да увеличим ....., да подобрим.... това си е чисто соц. подход.


Сори, ама лозунгите не са мои, но би ли ми обяснила кое не е соц. подход - може би: Хайде само да роптаем и да не си мърдаме з...те, а Държавата да ни хрантути?
Съжалявам, че не ти плащат толкова, колкото мислиш, че заслужаваш, но такова нещо като таван няма, когато човек има желание. Никъде в нормалния свят държавата не издържа децата, които имат родители, нито дава на майката толкова, колкото е получавала, докато работи.
...
... майчинството никак не е ниско. А то е :90% от заплатата на майката през първите 9 месеца и е равно на МРЗ за страната до навършване на 2-годишна възраст на детето.
Така, че ако трябва да роптаете срещу нещо - то е ниското заплащане на труда, а не срещу 'ниското майчинство'.И хайде да се опитате да слезете поне за малко от гърба на 'нашата мизерна страна' и да осъзнаете, че нашите деца са преди всичко наша грижа и отговорност.

 newsm10


Много пъти съм го писала - който е решил да ражда деца, трябва да е готов и да поеме отговорността за тях!

# 23
  • Мнения: 4 965
... Ако те осигуряват на заплатата, която получаваш, никак не е зле.Аз взимах голяма заплата, но не ме осигуравахя на нея-политика на фирмата.....

Само дето никой не е длъжен да приема работа или условия, които не му харесват. Peace

# 24
  • Мнения: 1 477
... Ако те осигуряват на заплатата, която получаваш, никак не е зле.Аз взимах голяма заплата, но не ме осигуравахя на нея-политика на фирмата.....

Само дето никой не е длъжен да приема работа или условия, които не му харесват. Peace
Аз не съм се оплаквала от условията все пак.Просто споделям...Ясно е, че ако не ми изнася няма да работя там.

# 25
  • Мнения: 2 131
Оооо, отдавна не е пускана такава темичка  Mr. Green!
azaf, подкрепям това, че който е решил да ражда деца, трябва да е в състояние да се грижи за тях. Дори е да не купува от най-скъпите дрешки, памперси, храни, то да осигури добри грижи за детето си.
Обаче това за работата не е точно така. Или, може би, всички трябва да работим в столицата, където, всеизвестен факт е, заплатите са по-високи. За съжаление, в по-малките градове реалностите са други. Аз взимах сравнително добри пари до 315-те дни, благодарение на факта, че съм работила на две места.

# 26
  • Мнения: 2 755
Ако случайно пък, докато си по майчинство в България, вземеш, че родиш и друго дете - за награда си наказана с майчинство 90% от минималната заплата. За 9те месеца след второто раждане. Това се казва справедливост Laughing

# 27
  • Мнения: 2 131
90 процента от минималната заплата?!?! Това за пръв път го чувам. Ама как точно - взимаш за първото 220 лв, а за второто 90 процента от мин. заплата ли? Защото ако е така не е чак толкова лошо, ама защо ли не ми се вярва да е така...

# 28
  • Мнения: 2 755
90 процента от минималната заплата?!?! Това за пръв път го чувам. Ама как точно - взимаш за първото 220 лв, а за второто 90 процента от мин. заплата ли? Защото ако е така не е чак толкова лошо, ама защо ли не ми се вярва да е така...
Кое точно не ти се струва лошо - това да гледаш бебе и дете под 2г. с майчинство 200 лв. ли? Сумата е общо за двете деца, независимо, че преди съм се осигурявала на 600лв. Вземат се под внимание сумите, които са получавани последните 6м. а те са 220лв. Та затова ще вземам за второто 90% от 220. За първото парите спират, като изляза в болнични за второ раждане.

# 29
  • Мнения: 4 965
...
Аз не съм се оплаквала от условията все пак.Просто споделям...Ясно е, че ако не ми изнася няма да работя там.

Не визирах конкретно теб - просто се хванах за думите ти.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт