**Рождени дни празнуваме и заедно с АПРИЛчета лудуваме**

  • 13 193
  • 284
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1
ЧЕСТИТО НА ПРАЗНУВАЛИТЕ ВЕЧЕ СВОЯТА ПЪРВА ГОДИНКА ПРЕЗ МИНАЛИТЕ ДВА ДНИ!

ЧЕСТИТ ПЪРВИ РОЖДЕН ДЕН И НА ДНЕШНИТЕ РОЖДЕННИЦИ!

 newsm59
Бъдете много здравички, веселички и с много късмет дечица! Щастливо детство!

И аз подписах петицията. Започнала съм училище от 7 години и не виждам смисъл да давам детенцето си от по-рано. Това е въпрос на личен избор, както е в момента. Които от родителите смятат, че е по-добре децата им да започнат училище от 6 години да ги пускат, но това не трябва да става задължително.

Раде, не се притеснявай щом док има опит всичко ще е наред. При нас таткото започна внимателно да оголва някъде от 3 месец докато се къпехме и пишлето се оголи някъде към 8 месец. Според мен колкото по-рано толкова по-добре, докато още бързо забравят дори и да ги заболи.
Между другото пак по същото ли време ходите в Морската? Ние вече взимаме храна от детската кухня към 11,30 ч. и ще идваме стига времето да е хубаво.

# 271
  • Мнения: 367
с малката е все по интересно и забавно. колкото повече расте толкова по лесно се гледа, но и повече ме ангажира. не ми остава време да ви изчета. не мога да наспогна с домашните задължения. а така като не ви чета не мога да се включа в "разговора" така да го кажа. като вляза освен здравейте какво да напиша като не знам какво се коментира в момента

# 272
  • София
  • Мнения: 1 956
Здравейте и от нас!
Честити рождени дни - на всички, на които съм пропуснала да ги поздравя досега!

Имам тука едни въпросчета:
- КАкви обувки сте купили на младежите си и от къде? Понеже четох на няколко места разни статии от ортопеди, че трябва децата да прохождат боси. А иначе обувките им да бъдат с много мека подметка, направо като цвички (за да стъпват на палец, кутре и пета) и същевременно частта, обхващаща крака отзад над петата да е твърда (за да не стъпват навътре или навън). Обаче пък в магазина на Колев и Колев при нас ме убеждаваха как подметките им са така твърди ( не мога и със сила да ги огъна) тъй като децата така се учели да стъпват на цял крак , а не само на пръсти  ooooh! и че твърдата подметка се препоръчва от ортопедите! Според мен е вярно първото , т.е. което четох в статиите. И за това търся меки обувки. Къде има такива? Моля за адреси на магазините! И вие какво мислите по въпроса?

- Какво гърне сте избрали? Обикновено. Като животинче, примерно конче, пате и т.н. Музикално. Като столче с вградено гърне. Аз много се чудя. ХАресах едно столче с вградено гърне и освен това е музикално. САмо че не съм сигурна дали е подходящо, тъй като на него си се сяда като на стол, а останалите гърнета се обкрачват някак... Какво мислите по въпроса, че не ми се дават 40 лева на вятъра...?

- Има ли смисъл да се купува уокър? Имам едно такова за бутане, но не е уокър, въпреки че е и с такава идея, само дето е доста нестабилно за прохождащо дете... Та значи ВАско не желае да го бута... Да купуваме ли уокър? (аз малко ви питам все едно ще ми метнете едни карти таро... Wink Crazy)

И сега друго - Васко още не е проходил... Thinking Има ли още непроходили деца? Той само си обикаля кошарата или около мебелите, но задължително се държи поне с една ръка. А като го водя рядко се държи за ръката ми, а повечето пъти го крепя под мишниците или го държа за двете ръце...

И сега като изложих младежа, че не ходи, пък, да взема и да го похваля - Васко казва разни думи. Примерно миналата събота го извадих от количката при едни катерушки и там играеха група деца. Той взе да се дърпа на там и да казва :"бебета, бебета". ОСвен това редовно ме подканя "мама айде", или пък твърдо отказва с думата "не". Отговаря на всички зададени му въпроси след дълбок размисъл "ДА!" Иска си патето "па-па, пате, па-па" Имитира всякакви животни. Казва на баща си "тата Зици да дойде" т.е. тати Вики. КАзва и "цици", понеже още цицка  Embarassed Иска "нана-нана". И освен това най-много обича да ми дадем някоя детска книжка, но задължително да е отворена. И седи и я разглежда с минути и бърбори разни неразбираеми неща. Та ние го бъзикаме, че "чете".

# 273
  • София
  • Мнения: 6 292
P-r-o-l-e-t, аз от карти Таро не разбирам, ама ей сега ще ти хвърля един боб  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Ние сме все още с буйките на КиК, тези дето са с цип и отдолу, много са мекички. Не знам защо ти се струват техните обувки с твърда подметка. Миналата неделя ходих до един аутлет в Младост на детски обувки Schukid!, къде има обувки и на КиК. Та разгледах всичко, което е като за нас. И двете марки ми се сториха с приемливи откъм модели обувчици, с меки подметки, от естествени материали. Само цените не ми се струват приемливи, ама това е друга тема  Sunglasses

Гърне взехме едно, което е като зайче, има дръжки и едно топче, което се върти и дрънчи. Зайчето може да се маха и си става обикновено гърненце. Не помня колко струваше, нещо от порядъка на 12-15 лв. май беше. Аз не мога да прежаля повече пари за такова нещо  Thinking

Ние също сме от непроходилите, все още ходи само ако го държим и с двете ръце, даже и по мебелите не се придвижва все още сам  Tired

За уокър вие трябва да си прецените, аз лично не виждам смисъл от още една играчка вкъщи, направи се задръстихме, а не знам след РД какво ще е, като знам че ще получи и триколка  ooooh!

Ми това беше от мен  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 274
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 809
Здравейте,

P-r-o-l-e-t вясвай се по-често  Peace

Гърне съм си взела най-обикновено за 5 лв., работите си ги вършим като държа Борис над гърнето. Иначе като го сложа седи, но явно му е студена пластмасата и не му е много приятно, за това по-упорито ще го тренираме това лятото. Пеещите гърнета- има деца, които се плашат от тях. Mr. Green
Обувки - взех едни маратонки на Nike от Аутлета на България, а иначе сандалки ще търся на Колев и Колев, Рихтер или ECCO (въпреки че последните са мнооого скъпи).

Аз както казах съм на вълна лятна количка, последно съм се спряла на тези модели
http://www.bebeplusbg.com/index.php?m=320&lang=1&categor … 27&prodid=910
http://www.bebeplusbg.com/index.php?m=320&category=127&p … OSATTO&lang=1
Пате, дай информация, прочетох, че ти имаш единия модел. Praynig Praynig Praynig
catty m, обясни по-подробно за този магазин в Младост Hug

# 275
  • Мнения: 265
Привет и от нас  Hug

Честит Рожден ден на всички пораснали априлчета! Много здраве и усмивките да греят на личицата им!   bouquet и за майките.

P-r-o-l-e-t, Вики също не ходи, прави крачки само ако я придържаме под мишниците. Иначе се изправя сама, пълзи, "ходи" на колене и си бута столчето за ядене  Laughing Уокър нямаме, скромното ми мнение е, че и без него може, но всеки решава сам за себе си. Гърне сме взели съвсем обикновено, но още не сме започнали да се учим и не знам дали ще бъде одобрено  Wink ... Сега за обувките и аз знам да са с мека подметка /мястото, където са пръстите да може лесно да се огъва и да стига до петите -  дано си ме разбрала какво имам предвид/ и твърд форт /мястото над петата/.

# 276
  • Мнения: 6 444
Честити празник на Ванеса и Явор !!!

elku - elena ,за количката,да имам Чинкуито,но сега се оглеждам за друга,защото не ми е удобна.Но моята е от модела от миналата година.Сегашният има много подобрения.На мен примерно в моята не ми харесва сенникът(при новият модел е подобре),това че няма борд(при новата има) и материята също е по-хубава.А на мен не ми е удобна за тикане  Confused

За гърнето-имаме едно май на Бертони,със зайче ли,незам какво.Същото май като на catty m  Peace Доволна съм от него,но ако не се махне играчката отпред е трудно да се седне-трябва да му махна всички дрехи. Peace

Уолкър-имаме и съм доволна.Когато започна да стои прав стабилно си го тикаше,сега също го тика  Mr. Green ,пуска мелодийки,играе си пак с него. Peace

Пролет,хич не се притеснявай за прохождането  Hug Като му дойде времето и това ще стане.На една моя приятелка детенцето проходи на 1 год и 4 месеца. Peace

# 277
  • Мнения: 265
[...
Само не знам дали от толкова играчки всъщност детето спира да се съсредоточава задълго върху едно нещо, ами иска все нови и нови забавления без да опознава докрай тези, които вече има. Thinking Затова и много внимавам с играчките и се въздържам от купуване... доколкото мога.  Mr. Green ...


Илит, на абсолютно същото мнение съм! Не искам да я затрупваме с играчки Blush Ти в коя книга си чела за въображаемите игри, за които доста по-напред беше споменала?
пепена,  жалко, че татито ви няма да е с вас за толкова дълго време и, че ще пропусне октомврийските радостни събития  Hug Вярвам, че и на него не му е лесно... Миналата година май пак така замина малко след като Тошето се беше родил, или се лъжа  Thinking
за столчетата - ние взехме на Макси Кози, модел Приори Фикс. Да не дава Господ  Praynig, но в тестовете моделите на Макси Кози и на Рьомер са с най-добрите показатели. Тези Джордани и Плей, които коментирате, изглеждат добре, а и диапазонът за кг -до 36 кг, е голям и означава, че след 2-3-4 год няма да има нужда да се купува ново.  Hug
За нас има още време, но аз да питам снимка от РД-то на общата поща ли да се праща?А за анкетата? На теб ли Патенце?

# 278
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Купих гърне столче, но още не сме го пробвали.
Количка ползваме от каката на Премаман лятна с магаре и сме доболни, но мисля да взема и една от най-евтините на Джамбо за разнообразие

# 279
  • София
  • Мнения: 6 292
elku - elena, този аутлет е точно до Била в Младост, където направиха разни магазинчета. Ох, дали ме разбра,че как обесних  ooooh!

# 280
  • Мнения: 6 444
За нас има още време, но аз да питам снимка от РД-то на общата поща ли да се праща?А за анкетата? На теб ли Патенце?
На мен  Wink
Момичета,да ви питам имате ли нещо против да пускам временно темите от моят профил,за да ми е по-удобно да ги редактирам всяка вечер? Rolling Eyes

# 281
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Пратих снимки от РД ан Теди на общата поща
а каква е тази анкета

# 282
  • Мнения: 6 444
Дейзи,слагаме снимки на рождениците в анкетата.Но вие нали минахте вече  Wink Hug

# 283
  • Мнения: 43
Smooth, не се притеснявай за забелването. Ние го направихме когато Гого беше на около 7-8 месеца и аз доста дълго се колебаех дали ще е правилно. Но нашата педи ни изпрати до Пирогов при специалист,защото тя не била компетентна и си мислеше,че пишлето ни зараства при кожичката. Отиваме ние и аз си мислих,че първо ще има преглед, а той направо ния забели без никакви болки.Направо се облещих.На мен ми се струваше толкова страшно...,а то...Нямаше никакви лидокаини.
Докторът ми каза на всяка баня да си го забелвам във водата,дори да не го мажа с нищо. Изобщо не го е боляло като е пишкал. Първите дни само леко се мръщеше при забелване,после изобщо не реагираше.
Айде,успех с вас и ако има нещо-питай!

# 284

Общи условия

Активация на акаунт