хайд парк

  • 76 948
  • 1 203
  •   1
Отговори
# 1 140
  • София
  • Мнения: 9 517
Матоооооо, да вземеш да почнеш да ядеш.

Моето малкото вече изобщо отказва да яде. Иначе е жизнена и енергична като Супрадин на Рош. Хващам се за главата, дано утре кажат нещо на тез изследвания, че нерви не ми останаха.

# 1 141
  • Мнения: 4 138
ям бе фокси, ама много мръвка, и явно затуй съм много кръвожадна Mr. Green

стига се шашка. алекс понякога с дни ядеше по половин бурканче пюре или само хляб. слаба не знам дали е била, ама аз гледах дали е добре инак. и сега сме така. днеска например се препитава само от хляба за патките, които храним на поточето всеки ден.
изследвай детету, ама не се шашкай толкова. аз кръвни изследвания и направих едва това лято за първи път. на лекар не ходим откакто минаха последните ваксинации. тук пък ептен. само ако има нещо много наложително. аз все гледам с домашни илачи.
налага се да ходим на задължителен преглед, ма той е май веднъж годишно.
знам, че е до дете и дара боледува и те разбирам. обаче може просто да си е злоядо детето...........
аз бях ужас като малка. до три виреех само на попара с кисело мляко и захар. нищо друго. ама като казвам нищо, това значи наистина нищо..........

# 1 142
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Ох, не знам... то всеки си познава детето.
Обаче и аз да си кажа. Миналата година есента Бени мина през някакъв такъв период на злоядство. Когато я взехме се хранеше много добре, даже се майтапехме как ще я изхраним и започнахме да се притесняваме дали няма много да я напомпаме. После, след морето, просто спря да яде. Пиеше сокчета, тук таме някоя солетка или бисквитка и ядене - ниц. А ядене взимах от детската кухня и преди това много го харесваше. И аз се бях шашнала, щото точно по това време и педиатърката излезе отпуска и смело и безотговорно реших - слагам ядене в часовете за хранене и ако не яде го прибирам и после пак само в часовете... и никакви бисквитки, заювци, солети и т.н. междувременно. Два дена издържа на пълен глад и лека полека започна да си яде и яденето, е не като в началото, ама не и да го отказва напълно.

# 1 143
  • Мнения: 3 715
Аз пък забравям да си храня детето. Чак ме е срам. И то си седи и нищо не казва. Пък току поиска бисквитка. Вчера го изхраних с пет бисквити. И то като не поиска друго, хич и не го търсих за ядене.

МъжО ми боядиса косата и тъмън я измих. Мисля да открие салон за кръсутъ - и ми боядисва косата, и кола маска ми прави където му кажа, абе квот се сетите. Сега отивам да спя, днес и без това се олях да пиша тука.

# 1 144
  • Мнения: 4 138
скифте тука. светлина в тунела
http://www.samaritansbg.com/samaritans_new/?read=387

# 1 145
  • Мнения: 2 084
Самаряни са капка в морето. Дано не е последната. Ние работим на подобен принцип, но с различна група деца. Ефективно е за децата. Дано се размърда нещо!

# 1 146
  • Мнения: 56
http://netinfo.bg/?tid=40&oid=1280709

ако съм успяла, вижте това
Последното от предимствата е вече прекалено

Ако не, ето в общи линии текста:
    " Директорите на детски градини ще решават дали в едно и също заведение да бъдат записвани братя и сестри, решиха днес столичните общински съветници.

Общинският съвет (СОС) прие окончателния вариант на правилата за прием в детските градини, който бе гласуван от 48 съветници от ГЕРБ, ДСБ, СДС и БСП. Против гласуваха членовете от "Атака".

Отпадна критерият за доходи на семейството при класиране и записване в детската градина. С предимство ще се ползват децата на родители студенти и инвалиди.

СОС подкрепи предложението на съветника от БСП Бойко Маринков за преподреждане на критериите за прием, според което общите критерии са преди социалните.

Общите критерии за прием в детските градини са:

- наличие на постоянен или настоящ адрес в Столичната община, което носи две точки;

- социално осигурен работещ родител - една точка;

- родител, който е редовен студент във висше учебно заведение в София - една точка;

- детето да е посещавало детска ясла най-малко шест месеца преди записването в детската градина - една точка;

- детето да има поне един родител или баба/дядо, които да работят в детско заведение в столицата - три точки.

Зам.-кметът по образованието Йорданка Фандъкова коментира, че до седмица ще станат ясни допълнителните критерии за записване. Те ще бъдат одобрени от директорите и дирекция "Образование" в кметството.

По думите й гласуваното днес решение важи само за първа група и ще породи размествания на децата, класирани в нея, докато другите ще останат с досегашната подредба.

За момента над 8 хил. малчугани кандидатстват за първа група, а обявените места са под 4 хил и могат да се увеличат до 4500.

Фандъкова припомни, че от миналата година досега два пъти повече деца кандидатстват за детските градини.

Относно проблема с децата с еднакъв брой точки, той според нея може да бъде частично избегнат чрез въвеждането на входящ номер. Това също ще бъде утвърдено до седмица. "

# 1 147
  • Мнения: 4 138
бясна съм. на приятелката ми щерката учи за детска възпитателка и оня ден ме пита дали не съм водила алекс на лекар, защотто според нея детето имало проблем с говорния апарат. заваляло думите и не произнасяло определени звуци.
така имали в родата дете, което умствено имало проблеми, та да съм проверяла поне.
ама с един велемудар тон, не ти е работа. пикла с пикла. учена, недоучена. а майка и седи и мълчи. а тъй като само тя я е виждала напоследък и то само веднъж, ясно кой е казал че му се струва, че детето иа проблем.
басси, най-добрата ми приятелка беше. поне да беше споменала..........

нейсе. та се размислих какво искам за и от детето си. и стигнах до извода, че искам да е щастливо и спокойно. ас съм жертва на болните амбиции на родителите и фамилията си и нямам желание и тя да става същото. не виждам да има някакъв проблем, защото знае вече 10 букви и няколко цифри. изговаря буквата р, пъзел от 20 части реди за нула време, дори когато и е непознат.

естествено ще е хубаво да ми е много умно детето, коя майка не го иска. обаче от друга страна се пазя да не се вманячавам, защото определено не съм убедена, дали едно страхотно образование би направило детето ми щастливо. може да е по-радостна ако пасе козите на село, примерно.
мисля си, дали ако наистина има някакъв проблем с говоренето примерно, бих била нещастна. ми няма да съм. това си е моето дете и го обичам точно такова каквото е и ще стане. глупава или умна, моя си е и съм щастлива, че я имам.

та в този ред на мисли стигнах до извода, че това лято ще подам документи.........дано мога да поседя повечко в българия. явно вече ми е дошло времето за още едно дете.

обаче въпреки всичко съм бясна и се чудя как да и го върна Mr. Greenне може човек да плещи безнаказано подобни простотии. поучила малко и стана капацитет.

# 1 148
  • Мнения: 1 843

Във форум за майки сме.
Иначе бих ти казала кое да си преместиш... Не може да си бясна от такива дреболии. Готви се, моме. Ставай стена от хармония и усмивки. Непробиваема. Simple Smile

Сериозно, тепърва се почва, колкото повече расте, толкова повече.
Стягай колана, щото децата ни нямат нужда от баби Яги, яхнали метлите. От сигурност, опора и сила имат нужда. От валяци с китка зад ухото, от бетонни стълбове...
От опит казвам, ич не те е и поучавам. Wink

# 1 149
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Стягай колана, щото децата ни нямат нужда от баби Яги, яхнали метлите. От сигурност, опора и сила имат нужда. От валяци с китка зад ухото, от бетонни стълбове...
От опит казвам, ич не те е и поучавам. Wink

Както винаги много точно казано. Подкрепям с две ръце.  Hug

# 1 150
  • София
  • Мнения: 9 517
Дар, както винаги е права.
Ама понеже темата е Хайд парк, не мога да не се изгъбаркам - оставете Мата да се притеснява - тя е млада мама на малко дете. На нас с по-големите деца ни е лесно, а тя едва сега преминава от бебешкия период в детския  Mr. Green

# 1 151
  • Мнения: 1 843
Няма да я оставя.
Щото я обичам. Ще я мъча, докато не й избие цирей.  Mr. Green

# 1 152
  • Мнения: 2 172
бясна съм. на приятелката ми щерката учи за детска възпитателка и оня ден ме пита дали не съм водила алекс на лекар, защотто според нея детето имало проблем с говорния апарат. заваляло думите и не произнасяло определени звуци.
така имали в родата дете, което умствено имало проблеми, та да съм проверяла поне.


Мате, няма как да те успокоя,  и  мен биха ме докарали до бяс такива думи на близки.
Ма те са ти го казали свиквай....на компетенции.
Само да ти кажа, логопед в България едва и ще се захване да работи с детето преди 4 години, дори и ти да настояваш. Не, че няма да ти даде насоки, но диагнози да поставя- абсурд. Говоря за добри специалисти. Ама ти си я имаш специалистката, де.
 Mr. Green

# 1 153
  • Мнения: 2 084
Ти гащи с крачоли нямаш, бре жено? Я си го премести в другия. Или фани мулуту и ... то нали има крачоли?

# 1 154
  • Мнения: 4 138
абе, мен бесовете бързо ми минават.

ама си мисля, как някой с лека ръка, от гледна точка на това, което е учил, си позволява да дава оценки и то не какви да е. такива, каквито могат да дадат логопед с огромна практика и психолог. ми ако се шашна и повлека детето по лекари.

какъв логопед бе аист, никъде не мисля да водя детето, защото сърцето ми е спокойно.

изумява ме не тази вчерашна пикла, дето си е повярвала, а приятелката ми. седеше и мълчеше. или са коментирали, или счита нещата за съвсем редни......е това ме вбесява. отношенията ни охладняха лятото, по един друг повод, но сега просто за мен нещата са такива, че не искам повече да бъда близка с нея. не може един човек, който ти е толкова близък да прави нещо зад гърба ти.
или пк, заради егото на детето си, да те предаде.
пак повтарям, тя не учи нито за психолог, нито за логопед, а за възпитател в детската градина, примерно.
впрочем, лятото отива на практика в българия. в дом за деца, лишени от родителски права. от 7 до 18. предполагам, че там ще и начукат достатъчно канчето.

просто съм много емоционална. и лесно се вбесявам. и в българия се опитват да ми дават акъли как да си гледам детето. що било с памперс, що не давам антибиотици, след като има 40 температура. що не ходело на детска градина.
и това с един умен тон, ум да ти зайде.
трудно ми е в момента на интервенцията Mr. Greenда запазя спокойствие и да бъда с кристална мисъл, иначе бая емоционални трупове щеше да има. не е като да не мога.......
ма после ми е търсене, ако обидя някого, макар да го заслужава. и толкова ми е кофти, че съжалявам много дълго време и н мога място да си намеря. много тъп характер имам. дано детето не прихване от мен.

дар както винаги е права, ама кака мата не слуша..........

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 19:30 от matakosmata

Общи условия

Активация на акаунт