Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Моят син има варицела от пет дни и обривът продължава да се развива. Това нормално ли е?
Как да облекча сърбежа при варицела?
Как мога да предотвратя белези след варицела?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Моят син има варицела от пет дни и обривът продължава да се развива. Това нормално ли е?
-
Как да облекча сърбежа при варицела?
За облекчаване на сърбежа при варицела могат да се използват вани със сода за хляб, ментолов спирт, розова вода и бебешка пудра. Освен това детето може да консумира сладки напитки, които помагат за облекчаване на вътрешния обрив. Важно е обаче да избягвате яйца и шоколад, тъй като те могат да влошат сърбежа.
-
Как мога да предотвратя белези след варицела?
-
Кога е безопасно да възобновите опитите за бебе след контакт с варицела?
-
Какви са рисковете за бременна жена при контакт с варицела или ако детето й има варицела?
племенницата ми я изкара на годинка и нещо, беше същата работа - пъпка до пъпка, нямаше празно място, страшна работа
но нямаше усложнения, дано и при вас е така
. На мен и на големия ми син ни излизаха пъпките до третия. Аз започнах да се изривам сряда, днес вече половината пъпки са с корички. Мажа се с един правен бял крем, който страхотно облекчи сърбежа и мисля, че от него толкова бързо започнаха да завяхват. Не знам обаче защо не помага на бебето
. Макар че го разглеждах преди малко и ми се струва, че от сутринта не са се появявали нови пъпки, а старите като че ли не са чак толкова ужасяващо червени. Изглеждат ми и по-мънички. Дано не си внушавам 
