Какво правите когато нямате ПАРИ?

  • 6 986
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 932
Откакто аз съм в майчинство, често осезателно усещаме липсата на пари. Да изнервяме се и двамата, мъжа ми по-малко , той работи и винаги казва - щом работя няма страшно, гладни няма да сме,ако ще да работя денонощно,но нямам търпение да си почна работа и да имаме пари и за друго освен за храна и за всичко за бебка.
Определено аз се изнервям много, но принзавам си предпочитам за момента да ми е по-трудно отколкото да дам 9-месечната си дъщеря на ясла и детегледачка, дори и баби.

# 16
  • Мнения: 2 622
когато нямаме пари намаляме драстично харчовете и се оказва,че и с малко пари пак се оцелява

# 17
  • Мнения: 2 197
когато нямаме пари намаляме драстично харчовете и се оказва,че и с малко пари пак се оцелява
И ние така. Не сме се карали никога кой колко харчи. Е, понякога се размрънквам защо двамата заедно ядат 5 пъти повече от мен (въпреки крехката възраст на малкия тайфун), но за кратко. Нямаме и излишни харчове - не пушим, пием по равно, само той от време на време ходи на тренировка, но все по-рядко.

# 18
  • Мнения: 1 103
Вземаме на заем и после ги връщаме   Naughty

# 19
  • Мнения: 200
Ами ние винаги имаме. И двамата сме много стиснати (е признах си го) и не даваме за щяло и нещяло. Непрекъснато пестим. Навика ни остана от едни гладни студентски години в които сме били основно на домашни консерви, спагети и ориз. А в по кризисни моменти на боб и картофи, че и охюви от близката поляна (отврат). когато имаме повече разходи винаги смятаме какво точно можем да си позволим и заделяме за ''черни дни''.  Съпругът ми е на мнение че е най-добре да се увеличават приходите, а не да ограничаваме разходите. аз обаче мисля че винаги има какво да се желае и като приходи и като разходи. Опитваме се да поддържаме ''златната среда''

# 20
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Ами и ние се поздърпваме,но просто като че ли е неизбежно.Понякога сметките са надвишени и от това ни идва проблема с безпаричието,а не от необмислени харчове.В майчинство съм и само мъжът ми работи,но когато се случи да нямаме пари взема аванс от заплатата.

# 21
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
Аз не работя в момента, мъжът ми изкарва хубави пари, поне засега. Но имаме ипотека и още заеми и те отиват за това. За спестяване и дума да не става. Имали сме и такива моменти да закъсаме за пари, но и двамата сядаме, разговаряме и се опитваме да вземем решение. Thinking

# 22
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Кредитните карти са за това. После заемите се връщат и така. Допълнителната работа също е вариант.

# 23
  • Мнения: 1 280
     Хм, сетих се за една реплика, която бях чула преди време: "Когато бедността влезе през вратата, любовта излита през прозореца" дали е вярно  newsm78
     Иначе по темата, ами да изнервя се обстановката, няма начин. И се почват спорове и заеми  Mr. Green
     За мен нещата които могат да разклатят семейството са три:1. Безпаричие; 2. Месене на роднини /свекър - свекърва, тъща - тъст/ и 3. Изневери

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
От как се помня, май само веднъж ни се случи... И на 1/2рата му блесна от нейде си, че имал някаква карта (не знам, дали кредитна или дебитна) и спасихме полУжението.
От тогава винаги имам неприкосновен запас.

# 25
  • София
  • Мнения: 397
 Не сме се карали за пари, не е нужно за всяко нещо да се търси виновен. Мъжът ми има слабост към мръвките и като види на добра цена, винаги купува, дори и да си имаме. Та камерата обикновено е  пълна и като закъсаме, купуваме само хляб, мляко или картофи примерно и се забиваме вкъщи да гледаме филми.

# 26
  • Мнения: 3 929
Търсим начини да намерим пари. Карали сме се, но рядко. При нас е ясно, кой опразва джобчето - мъжа ми, естествено. Слава Богу, досега намираме начин да излезем от кризата.

# 27
  • Мнения: 365
Възрастните хора имат една много вярна сентенция: "Където е немотията, там е геролтията."
Определено е изнервящо. Рядко сме изпадали в подобни ситуации. Тогава мъжът ми се изнервя. Аз се изнервям, когато имаме пари и не можем да заделим част от тях за екстремни ситуации. Общо взето като сме финансово зле гледаме да осигурим необходимите неща на малката и да платим наема. За нас - ако остане  newsm78

# 28
  • Мнения: 119
Аз не работя в момента, мъжът ми изкарва хубави пари, поне засега. Но имаме ипотека и още заеми и те отиват за това. За спестяване и дума да не става. Имали сме и такива моменти да закъсаме за пари, но и двамата сядаме, разговаряме и се опитваме да вземем решение. Thinking
Peace
При нас е същата ситуация. Понякога милото много харчи, но никога не си позволява да демонстрира широките си пръсти в момент на криза.

# 29
  • Мнения: 680
Ние пък все сме без пари. Cry
И двамата практикуваме професия,която е на периоди.
Даже не можем да се оженим,защото няма как да си платим сватбата...
Но много се обичаме.. .
Любовта ни не е "излетяла през прозореца",както беше писал някой по-горе...
Но не мога да отрека,че ни е ужасно трудно.

Общи условия

Активация на акаунт