Леглата в детската стая

  • 16 341
  • 93
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 723
Нямам муха още, точно затова искам плюсове и минуси на единия и на другия тип, за да мога да реша, раздвоена съм.
Аз ако бях решила да е двуетажно няаше да пускам тема.
Ще ида до идеален дом, знам го къде е.

# 16
  • Мнения: 2 211
Когато аз отидох, носех арх. план на жилището с размерите и коментирахме разл. варианти с тяхната архитектка. Разгледах и куп каталози. Също още нищо не съм решила окончателно. Събирам идеи.

# 17
  • Мнения: 2 723
Лошото при нас е, че стаята е много начупена, затова съм на вариант поръчка.
Идеята ще я открадна от някъде де  Wink

# 18
  • Мнения: 8 999
Падането на деца от двуетажни легла не е ежедневие. Същият процент риск крие и слизането по стълбите в кооперацията, катеренето по катерушките, спускането от пързалки, люлеенето на люлки и т.н. При двуетажно легло зоната за сън ти е фиксирана - тя отнема 2кв.м. от квадратурата на стаята. При сандвич-леглата или при вариант легло под подиум, трябва да предвидиш, че когато разпънеш леглата за сън, те ще отнемат повече кв.м. - при сандвич стават 4 кв.м. /от 10те квадрата на стаята ти остават 6 свободни, където се предполага, че ще има гардеробче, бюро, шкаф за книжки и играчки, т.е. като разпънеш леглото, стаята ти свършва. При легла под подиум ситуацията е още по-лоша - в разпънато положение леглата отнемат допълнително 4 кв.м. плюс 4те кв.м. на подиума, под който се прибират. Така остават 2 кв.м., където ще е гардероб и шкаф /ако предположим, че бюрото е качено върху подиума/.
Най-икономично е двуетажното легло. Все пак от две страни то е опряно в стени, а от срещуположната дълга страна винаги има преграда, която може да направиш, по твое желание, по-висока и стабилна. Може да сложиш и преграда и на късата страна, която не се допира до стена.

# 19
  • Мнения: 2 723
baibibi права си, точно същите сметки правех и аз сега.

Хубавото на леглата под подиум е, че като са прибрани заемат 0 квадрата. Ама не съм убедена, че изощо имам къде да ги разпъна, мдам Thinking

Само се притеснявам при варианта двуетажно легло да не се пребият докато се бутат и бият без надзор в стаята  ooooh!

Освен това аз съм се спряла на вариант със стъпала, а не със стълба, което май е по-безопасно.

# 20
  • Мнения: 8 999
Хм, стъпалата отнемат много място, а пък нямат голяма вместимост /ако имаш предвид онези, дето всяко стъпало е и чекмедже/. Нашата стълба е с п-образен профил горе и просто се закача/нахлузва за рамката на леглото, без винтове или други приспособления. Когато децата имат гости откачам стълбата и я прибирам някъде, за да не се изкушават да се катерят по леглата - от гледна точка за безопасност и хигиена.

# 21
  • Мнения: 2 723
Верно е и това, обаче имам една безумна ниша, в която нищо не мога да набутам, а идеално се събират стъпалцата.
И защо да е малка вместимостта? Долното трябва да е най-дълбоко, следващото по-плитко и така
Нещо такова имам предвид, за стъпалата де

Последна редакция: чт, 27 мар 2008, 15:24 от Никси

# 22
  • Мнения: 3 576
Аз лично съм за легла тип "сандвич" - безопасни са и по-малко място заемат.
По-голямата част от времето на децата е игра и само вечер ще се ползват и двете легла, а през деня ще разполагат с по-голямо пространство.

На Коломбини е много идейно решението с включено бюро, но цената от 5000лв е лекинко шокираща  #Crazy

# 23
  • Мнения: 706
сандвича е по-практичното от 2-те решения.
 15 год.спахме със сестра ми на такива легла.А за разгъването аз по принцип смятам ,че леглата в детската,когато не се използват трябва да са загънати.А и нищо не пречи долното да се прибира с чаршафа.
Но заемат мн. по-малко място и са по-лесни за поддръжка.А дсори и да паднеш падаш от20см.в-у др.легло или на земята.

# 24
  • Мнения: 314
Цитат
15 год.спахме със сестра ми на такива легла.А за разгъването аз по принцип смятам ,че леглата в детската,когато не се използват трябва да са загънати.А и нищо не пречи долното да се прибира с чаршафа.
И ние така,дълги години спахме със сестра ми на такива легла.И ние прибирахме долното с чаршафа и даже с одеалото,ако беше по-тънко.Сега поръчах на детето си такова легло.Мисля,че ще е удобно,особенно след време когато децата станат 2.А и за гости също,все пак едно е да спи някоя баба на 2 ет./едва ли ще се навие де/,едно е на дръпащо се легло,почти на земята.
Ето снимка на леглото веднага след монтажа на майсторите:

# 25
  • София
  • Мнения: 39 764
При нас за сега са две отделни легла. На по-късен етап пак мисля да са така, или пък ще вземем тип "сандвич". Това ми се струва най-удобният вариант за малка стая.

# 26
  • Мнения: 2 723
Добре де повечето казват сандвич, а анкетата е на друго мнение newsm78

# 27
  • Мнения: 2 211
Неосет предлагат този "сандвич" http://www.neoset.bg/bg/products_home.php?cat=2&subcat=35&subcat2=80, също и двуетажното е готино http://www.neoset.bg/bg/products_home.php?cat=2&subcat=35&subcat2=233 - леглата са три.

# 28
  • Мнения: 2 211
Добре де повечето казват сандвич, а анкетата е на друго мнение newsm78

Сигурно, не са прочели че при теб пространството е по - специфично, затова  Laughing То се знае, че две отделни легла си е най -добре, но човек трябва да се съобразява с даденостите.

# 29
  • Мнения: 2 723
Неее, искам да кажа, че повечето казват сандвич, а анкетата показва предпочитание към двуетажните  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт