Часът на Земята - без ток за час от 20ч, 29 март 2008

  • 2 503
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 903
когато за каузата бъдат спечелени хората, които не влизат в интернет, ще е по-забавно.
Сега не виждам никакъв смисъл целият квартал да си свети, само аз да стоя принудително на свещи и да обяснявам на детето защо е така. Не ми е замислено добре.

и да сменя часа, ми е все тая. Прекарвам достатъчно време навън, през което не употребявам ток вкъщи.

# 16
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Мога.
Всеки може.

Едва ли ще се включа, обаче:)

# 17
  • Мнения: 3
Мога.
Всеки може.

Едва ли ще се включа, обаче:)
   
 Всеки може ,но представяш ли си ,ако всички си изключим тока  Laughing
какво ще стане след 1 час ,когато всички се включат отново... Shocked
вместо за добро ще стане по-зле...авариите ще са неизброими newsm78 Crazy

# 18
  • Мнения: 2 759
...вместо за добро ще стане по-зле...авариите ще са неизброими...
                    И аз да попитам най-ламерски: какви аварии?

# 19
  • Мнения: 6 167
Можете ли час без ток?
Ще опитате ли?
Запишете си и опитайте!

Как да не мога, бе момиче!  Laughing Аз съм преживяла сто режима на тока 3 на 3, 2 на 2 и какво ли още не.
Незабравими спомени имам от липсата на ток. МЕЧТАЯ да спре тока и да изключи всичката технологична гняс, която ни заобикаля. Да запалим свещ и да си поговорим без да мислим че 'нещо почва'.. може  дори да запеем. Виж без вода би ми било невъзможно и 2 часа.

Последна редакция: чт, 27 мар 2008, 20:45 от Lennie

# 20
  • Мнения: 1 226
Не мога без ток.

# 21
  • Мнения: 4 585
Никакви. Ако изключим от главния предпазител и след един час включим едновременно, натоварването от заработилите едновременно хладилници и фризери ще е по-голямо, но недостатъчно за аварии. Биха били възможни аварии през отоплителния сезон, но не и сега.

# 22
  • Мнения: 480
А всъщност точно тази събота от 20 ч. сме на рожден ден, така че вкъщи няма да ползваме ток. Mr. Green

Вие да не сте на рожден ден у нас?  Mr. Green

Точно тази събота няма да го гасим, колкото и да е романтично, на детето няма как да обясня един "тъмен" рожден ден, освен по времето на духане на свещичките...

# 23
  • Мнения: 183
Аз мога да,и при това установихме с децата,че имаме нужда по някога от това...

# 24
  • Мнения: 349
Ще се включим т.е  ще изключим тока на 29.03.Толкова ли е трудно? Когато ходим на море/на палатка/ изкарваме по 20-30 дни без ток Laughing.Не виждам какъв е проблема да го спрем само за 1 час Shocked.Който си има извинение разбирам,но другите........... newsm78

# 25
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Много се радвам, че има хора, които ще се включат.
Идеята е добра и усилието минимално.
И ние сме на рожден ден, но няма да ни спре Simple Smile /не призовавам за тъмни детски рожденни дни!/
И съм съгласна с Касандра, че освен природата и ние имаме нужда - малко да бъдем само хора и да се радваме на простите неща. Без телевизия, компютри и интернет с важни хора или насаме със себе си.
Макар че технически не е нарушение да палнеш някой лаптоп, за музика примерно Simple Smile

# 26
  • Мнения: 14 654
Не виждам какъв е проблема да го спрем само за 1 час Shocked.Който си има извинение разбирам,но другите........... newsm78
Няма проблем да живея без ток един час, преди имаше режим на тока и сме се справяли. Но не се чувствам съпричастна с идеята, дори я намирам за доста безсмислена. Не знам какво ще се промени, ако разхищавам ток, вода, замърсявам, но на 29 си спра тока за час и после всичко по старому.

# 27
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
За този час се спестява ток, пушек, енергиини изтоници, вредни газове и т.н... така че макар и капка в морето помага. Защото капките са много Simple Smile

А и това да осъзнаеш колко разхищаваш в останалото време, малко ли е? Simple Smile

Това е нещо като мостра - опитваш и ако ти харесва си купуваш.
В случая разбираш, че може да гасиш крушката в коридора когато там няма никой примерно. . .или да играеш на не се сърди човече с децата по час седмично като оставиш само една крушка - над играта Simple Smile вместо всеки да е залегнал с телевизора или компютъра.

# 28
  • Мнения: 2 759
...Но не се чувствам съпричастна с идеята, дори я намирам за доста безсмислена...
                     Много хора ще се включат. Но да - те могат да правят това всеки ден, не само в събота и не само за час. От друга страна, ще се включат много фирми и организации. Което всъщност ще е по-големия принос. А и пропагандирането на този ден предполага бъдеща по-висока... еко (?) култура.. Така мисля аз.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 161
Бих го направила , да !
Дори и за този един час близост в който  ще мога да си поговоря с  мъжа ми , да си поиграя на сенки - животни с детето  , да се насладя на тишината.
Чак взе да ми липсва режима на тока .  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт