Питане към двойките, живеещи на семейни начала

  • 7 972
  • 113
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 474
Апартаментът е на името на двамата, в нотар. акт пише по 50 % на калпак. Въпреки, че аз участвах с около 25%, не беше направен никакъв проблем от половинката ми. Съотв. почти всичкото обзавеждане плати той, някой големи неща са подаръци от родителите ми и сестра ми. Детската стая обзаведох аз. И така... На по-късен етап ще прехвърлим апартамента на детето, а ние дай Боже ще си купим друг.

# 16
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 835
при нас няма "това е мое, това е твое".  всичко е общо. сигурна съм и в него, и в себе си, че с брак или без, ще сме заедно докато смъртта ни раздели Heart Eyes

# 17
Леле момичета , еманципацията май наистина е взела връх . Аз си мислех че съм една от малкото , която си е взела гаджето в къщата ( защо ли си го мислех след като 90% от приятелките ми са собственички на апартаманети и мъжете им живеят при тях), аз го наричам "внедрен специалист".Апартамента си е мой , и обзавеждането , техниката всичко , но той ми помогна много с ремонта , правихме го заедно , с много любов , но аз лично държах всички разходи по апартамента да са мои , понеже той вече си беше изпатил здраво с предишно гадже , на чието име бяха купували жилище и други неща(съответно те си останаха нейни при раздялата им).Та аз реших , че така е най- честно , колата също е моя , разходите са негова грижа , както и поддръжката на апартамента , но в крайна сметка нали сме се събрали за да ни е хубаво и да си помагаме .Аз не съм си търсила мъж да ме издържа , а може би нямаше и да намеря Joyкой знае?
За в бъдеще също мисля собствеността да е разделена , така няма криви и сърдити, при лошо развитие на събитията.

# 18
  • Мнения: 533
Живееме в моят дом , той също си има , но майка му живее в него. Всеки си има кола , вила и подобни"дреболии"Всичко ползваме заедно и кое на кого е не ни вълнува.Смятаме да остарееме заедо  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 71
при нас няма "това е мое, това е твое".  всичко е общо. сигурна съм и в него, и в себе си, че с брак или без, ще сме заедно докато смъртта ни раздели Heart Eyes
Радвам се искрено на идеализма ти, но подобно романтично отношение към практичните неща в живота обикновено води до горчиви крайни резултати...... Вероятно си много млада и много влюбена, и това е чудесно, но бих те посъветвала най-приятелски да влагаш и малко разумна мисъл. Желая ти всичко най-добро! Peace

# 20
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 835
при нас няма "това е мое, това е твое".  всичко е общо. сигурна съм и в него, и в себе си, че с брак или без, ще сме заедно докато смъртта ни раздели Heart Eyes
Радвам се искрено на идеализма ти, но подобно романтично отношение към практичните неща в живота обикновено води до горчиви крайни резултати...... Вероятно си много млада и много влюбена, и това е чудесно, но бих те посъветвала най-приятелски да влагаш и малко разумна мисъл. Желая ти всичко най-добро! Peace

грешиш, не съм много млада Mr. Green естествено, че влагаме здрав разум в това, което правим.

# 21
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Живеем заедно, купихме си апартамент, който записахме на името на двама ни Peace
Мисля, че така е справедливо - изплащахме го заедно, сега в него пак заедно отглеждаме детето си.
При нас също всичко е общо - пари, имот, кола Peace

# 22
  • Мнения: 281
Живеем в апартамента на приятеля ми, който той притежава отпреди да се срещнем.Аз имам наследствен апартамент и къща и съм осигурена. Laughing

И аз тъй Whistling........,
не влагам пари в нещо,което след време може да не бъде само мое smile3502...

# 23
  • Мнения: 1 062
Никога не сме говорили и мислили за това. Заедно сме от повече от 10 години и не можем един без друг. При нас не стой въпроса ако се разделим , но заради децата искаме да уредим нещата законово и сме го замислили в най-скоро време. Става въпрос за наследства от неговите родители и т.н.

# 24
  • София
  • Мнения: 932
Никога не сме си задавали въпроса, кое на кой е, всичко е общо.Не знам струва ли си да се тормозя по този въпрос, виж ако забогатеем, може и да се замисля сериозно  Laughing

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Живея с изключително принципен и точен човек и мога да разчитам на него (не само на него, но и на семейството му). Ако имах някакви резерви относно това, досега щяхме да сме се обвързали и с подпис.

# 26
  • Мнения: 533
Който го е страх от мечка , да не ходи в гората.

# 27
  • Мнения: 9 865
Дребните неща са повече мои, колата, за щастие, е служебна. Жилище още нямаме, но ако един ден купим такова, то ще е и на двамата, независимо дали ще сключим брак или не. Така е честно, според мен.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 390
Ами когато купувахме апартамент, писахме и двамата за купувачи.Иначе колата е на мое име, защото аз имах възможност да вися цял ден в КАТ да регистрирам. Wink

# 29
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Дребните неща са повече мои, колата, за щастие, е служебна. Жилище още нямаме, но ако един ден купим такова, то ще е и на двамата, независимо дали ще сключим брак или не. Така е честно, според мен.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт