ПРОТЕСТИ И СТРАСТИ - градините в София - продължение

  • 25 046
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 9 990
От къде в системата човек може да променя профила?и-мейл, телефон на родител/или да добави.Това би трябвало да е направено и не влияе на класиране, т.е. там промени могат да се правят от потребителя.Но не виждам-хелп? Grinning

# 706
  • София
  • Мнения: 2 708
От къде в системата човек може да променя профила?и-мейл, телефон на родител/или да добави.Това би трябвало да е направено и не влияе на класиране, т.е. там промени могат да се правят от потребителя.Но не виждам-хелп? Grinning

Като влезнеш в акаунта на детето в профил/контакти. Така като гледам само ЕГНто не може да се променя

А за предимството брат/сестра сигурно би трябвало да се предостави и копие от акта за раждане на другото дете, което вече посещава ДЗ

# 707
  • Мнения: 7 821
Какъв е документа, удостоверяващ предимство брат/сестра?????
Бележка от директорката ли?Или документ, че е родствено свързан?Или и двете? Laughing
Преди беше копие от Акта за раждане на голямото дете.

# 708
  • Мнения: 9 990
Мерси, бутонът Запиши е разположен по такъв Малоумен начин, че човек си мисли, че е за паролата, ако я сменяш ooooh!И нали все нещо се чупи-не посмях да  експериментирам.Благодаря,куки   bouquet
Копие от акта за доказване на предимство....хмИначе-Директорката си знае родителите, чиито втори деца се редят на опашката сега, това е повече от ясно.После-имунизационната книжка-при отсъстващ педиатър-кой я издава? Mr. Green

# 709
  • Мнения: 3
Ето списъка на документите, необходими за записването и при постъпване на детето на градина:

Необходими документи при ЗАПИСВАНЕ са:
1. Писмена молба или заявление, попълнено от родителите на място в детската градина

2. Копие от акта за раждане на детето

3. Документ, удостоверяващ наличие на предимство /оригинал и ксерокопие/

4. Здравно-профилактична карта на детето, попълнена от личния лекар

5. Данни от личния лекар за имунизационния статус на детето съгласно изискванията на Наредба № 15/2005 година за имунизациите в Република България

Допълнителни документи преди ПОСТЪПВАНЕ на детето в детска градина:
1. Еднократен отрицателен резултат от изследване за патогенни чревни бактерии и чревни паразити, извършени не по-рано от 15 дни преди постъпването на детето в детска градина.

2. Изследвания на кръв и урина, извършени в едноседмичен срок преди постъпването на детето в детска градина

3. Медицинска бележка от личния лекар за липсата на контакт със заразно болен, издаден не по-рано от 3 дни преди постъпването на детето в детска градина.

# 710
  • Мнения: 9 990
Няма нужда да копи-пействате от сайта, бре, хора..... ooooh!Там четем всички все пак...Коментирах Кой е Документът, удостоверяващ точно предимството-брат/сестра-1-за установяване на родствената връзка-копие от акта, примерно.И бележка, специално издавана от Директорката пак примерно, че едното дете посещава.Документалнооооо, не щото просто си ги знае кои са...

# 711
  • Мнения: 1 733
Извинете за въпроса, който ще задам - сигурно има информация за това в сайта, но нямам време да ровя. Та - ако на първо класиране детето ми е прието във второто по ред на желания детско заведение, а аз искам да изчакам следващото класиране, за да видя дали няма да го приемат в първото детско заведение, което съм посочила, трябва ли да потвърдя това някъде? Т.е. да подам писмена молба, че желая детето ми да запази мястото си в заведението, в което е прието, но искам да изчакам и следващото класиране, за да го запиша... newsm78

# 712
  • Мнения: 48 068
На раб среща мисля че едната директорка каза, че ще е с акт за раждане, но..има случаи, в които децата са от два брака, без брак, но са в момента едно семейство и т н...та те явно няма да могат да се възползват от предимството

# 713
  • Мнения: 327
ммм да...при този недостиг на места все някой ще е ощетен, но пак доста от нещата са трудно доказуеми и е добре да няма много предимства. Обаче това да се пази мястото след парво класиране ако не си се записал по първо желание и на ме ми се стори странно, защото ние точно на това се надяваме да се освободят места. Изобщо няма логика.








# 714
  • гр.София
  • Мнения: 4 168
ммм да...при този недостиг на места все някой ще е ощетен, но пак доста от нещата са трудно доказуеми и е добре да няма много предимства. Обаче това да се пази мястото след парво класиране ако не си се записал по първо желание и на ме ми се стори странно, защото ние точно на това се надяваме да се освободят места. Изобщо няма логика.


 Отговориха ми днес от Сирма-че така са решили Родителските организации Mr. Green
 А аз прекрасно помня от срещата там (на една съм била и все за нея си бая Simple Smile), че за това настояваше г-нът от Общината (като гледам протоколите-трябва да е Хаджигеоргиев) със странното обяснение,че имало родители,дето ще си дойдат от чужбина,пък можело да закъснеят, пък после да недоволстват  и съдят Общината... Пак по този повод се спомена,че може просто да се удължи леко срокът за записване-за да успеят хората.
 Въпросът не беше на дневен ред и се е уточнявал на следващите срещи.
 Обаче няма протокол от последната и никъде нищо не виждам да е обсъждано.
 
 Трудно го формулирам,ама ще опитам- получава се,че човекът Петър класиран 2 пъти по второ желание -изгаря за трето класиране-само защото съвсем резонно иска да опита за първо желание-ама там някой Иван държи мястото.  Този, незаписаният по първо също ще изгори след второто записване, но на мястото му няма да дойде Петър-вече ще е деактивиран.

 Daniele , нищо не подаваш,автоматично отиваш на второ.В сайта прекрасно е обяснено Peace

Последна редакция: вт, 27 май 2008, 14:19 от blanc

# 715
  • Мнения: 3 695
Трудно го формулирам,ама ще опитам- получава се,че човекът Петър класиран 2 пъти по второ желание -изгаря за трето класиране-само защото съвсем резонно иска да опита за първо желание-ама там някой Иван държи мястото.  Този, незаписаният по първо също ще изгори след второто записване, но на мястото му няма да дойде Петър-вече ще е деактивиран.

Явно идеята е всички да ги "деактивират" на второ класиране и понеже няма трето класиране (от системата), директорките да си записват както си знаят.  Mr. Green

# 716
  • Мнения: 2 885
Не се безпокойте!
Aко въпреки взетите мерки информационната система бъде временно недостъпна, ще имате възможност да проверите класирането си по-късно. Информацията няма да се промени.


Важни дати за групите с прием от
септември 2008:

31.05.2008    Първо класиране
   Записване от 2.06 до 13.06.2008
14.06.2008    Второ класиране
   Записване до 20.06.2008
21.06.2008    Трето класиране
   Записване до 27.06.20088

Записването в групите с текущ прием се извършва в същите срокове.

# 717
  • Мнения: 9 990
немирница, какво питаш всъщност? Thinking

# 718
  • Мнения: 2 885
Не питам....................а отивам да се хвърля през терасата.....Откъде пък изскочи това трето класиране? И да не се безпокоим. Идва ми в повече!

# 719
  • Мнения: 9 990
...ама не се безпокой...моля те  Laughingтози път поне са предупредили, че ще има срив официално Laughingда не кажем после, че са ни уверили, че всичко ще е ок, сега са се застраховали... Laughing

Общи условия

Активация на акаунт