пресни плодове - от кога

  • 3 150
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
За сега съм давала само суров банан, и аз исках да питам какви други
плодове са подходящи да се дават в суров вид на нашата възраст.
4удех се за авокадо, манго и праскови дали мога да му давам!?
Готови пюрета  съм давала от ябълка, круша, праскова, банан и тиква.
Verri_77, напиши  моля те, как даваш авокадото и мангото, как ги прие детето ти, смесваш ли ги с друг плод?
Бригита, ако можеш и на мен да ми изпратиш схемата за захранване, e-mail ми е jakinik@yahoo.com

# 16
  • Мнения: 5 713
За сега съм давала само суров банан, и аз исках да питам какви други
плодове са подходящи да се дават в суров вид на нашата възраст.
4удех се за авокадо, манго и праскови дали мога да му давам!?
Готови пюрета  съм давала от ябълка, круша, праскова, банан и тиква.
Verri_77, напиши  моля те, как даваш авокадото и мангото, как ги прие детето ти, смесваш ли ги с друг плод?
Можеш също ябълка и круша да даваш в суров вид. С прасковата внимавай- водят я алергрен. С мангото и авокадото не сме имали проблем, Маги много ги оби4а. Не правя нищо по-особено освен да ги обеля и пасирам. Гледам да им оставям костилката, защото специално авокадото потъмнява, когато е без нея. Давам с ябълка или банан, мангото понякога и самостоятелно; в каша, с бисквити също. Най- 4есто папкаме авокадо+банан+мляко; манго+ябълка+бисквита или оризова каша+мляко.

# 17
  • Мнения: 2 534
В книгата `Хранене на бебето` пише , че настърган суров плод се дава от осмия месец .

# 18
  • Мнения: 153
Не знаех че може да се дава банан. Мислех, че чак след годинка, но ще пробвам и аз.

# 19
  • Мнения: 5 713
Суров настърган плод може и след 6 месеца, за жалост нямам време да търся сайтове, където съм го 4ела. Банан след годинка си мисля 4е се отнася за детенце, което е проявило алергия към него. Ако вси4ко е наред, може да се дава.

# 20
Ето един сайт за захранване с рецепти и други
полезни неща, като дневни дажби и седмични менюта.
Единственото неприятно е, че е на английски, но ако някой
има въпрос за нещо може да ме пита Flutter
http://www.wholesomebabyfood.com/solids.htm

# 21
  • Мнения: 394
Ние почти от самото начало сме на пресни плодови пюрета. Взимам от време на време нещо на Хаме за разнообразие (предимно боровинка). Като чета какво съдържат готовите, направо ми настръхва косата - захар, нишесте и т.н. Sick
Ядем почти всичко - ябълка, банан, круши, голи праскови, цитруси, череши, ананас, авокадо, тиква, сливи, пъпеш и т.н. (С риск да ме линчувате ще ви призная, че дори няколко пъти му давам по 2-3 обелени ягоди Embarassed и слава Богу, за сега няма никакъв проблем.)
Може би ще ви се стори "маниакално", но предпочитам да знам точно какво яде бебоче...

Общи условия

Активация на акаунт