Много мина мъничко остана-МАЙ ше бъда мама!(24)

  • 12 700
  • 284
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 389
Алабала-милата ти.Много гадно са направили-не са ли видяли още от начало,че е голямо бебчето?Може ли така да се измъчиш.Хем контракциите си изтърпяла,хем операция на финала.А казваш,че не издържаш на болка Thinking.Добре че малкия не се е заклещил,че тогава.......

# 61
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Привет!  Simple Smile
Маги, страхотно оформление!   bouquet
Валя, добре дошла!  Hug Леко доизбременяване и леко раждане на най-прекрасния бебок!
Аз също ще раждам в Окръжна. Само че терминът ми е на 04 май, макар че пак може да се засечем. Simple Smile
Между другото, ако искате може да си напишем на първа страничка отпред коя къде ще ражда, за да знаем да се търсим.  Peace
Приятна вечер!  Simple Smile

# 62
  • Мнения: 332
Грета, за епидуралната, казват че е безопасна, особенно за бебчето няма никакви последствия или рискове. За родилката - може да се появи главоболие, мястото на слагане да е чувствително няколко дена след това, няколко часа след ражданетоединият крак да е безчувствен. И мен най-ме беше страх да не закачат някой нерв, ама това май не се случва. 
Аз като цяло съм доволна от нея. Много ме беше шубе, и сега пак ме е, да видим дали ще опра до нея. Иска ми се да е без....ама....като опре ножа до кокала тогава ще му мисля. При мен нямаше никакви странични реакции. Глава не ме боля, изтръпване или чувствителност по гърба също нямах. като ми я слагаха бях легнала на ляво, та малко след раждането, около 30 мин. леко ми беше изтръпнал левият крак.
За усещането - ами аз никога преди това не съм имала менстрални болки, та си усетих баш първата контракция как си трябва (е тя се оказа много слаба в последствие) От 3 см, разкритие до 8 см минаха 8 часа, започнаха 2-3 контракции една върху друга, и си поисках упойка. Бях на границата. КАто ми я сложиха, болките от контракциите в кръста и корема все едно спряха, направо си ми олекна, и започнах пак да разпитвам какво и как. Но контракциите продължават да се усещат в таза, и съвсем ясно си се усещат контракциите при изгонването. Т.е. не е вярно, че нищо не се усеща. Именно затова се усещат кога идват, кога да напъваш като казва акушерката и т.н. Знаеш си го де. Ами това е моя опит с тази упойка. Определено ако искам упойка, ще е такава, а не спинална. Дано да раждам нормално, както първият път, за сега така съм се настроила. Ама и мен ме е хванало по-голямо шубе от тогава  Blush

Сладки сънища шкембовци!

# 63
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Алабала-милата ти.Много гадно са направили-не са ли видяли още от начало,че е голямо бебчето?Може ли така да се измъчиш.Хем контракциите си изтърпяла,хем операция на финала.А казваш,че не издържаш на болка Thinking.Добре че малкия не се е заклещил,че тогава.......
Ами знаеха, че ще е "3,900 нагоре" но на кой ли му пукаше  Tired
4.300 се роди.За първо бебе не виждам  как щеше да излезе нормално.Или щеше да стане но щяха да го дърпат с разните му там форцепси и недай си Боже, да стане беля.Но най- важното е, че всичко приключи добре и за бебчо и за мен.Аз се възстанових доста бързо.На 5 ден си разнасях бебето спокойно вече почти без болки  Heart Eyes Heart Eyes
Е то още от третият ден го вдигах но за малко, че много ме беше страх- за първи път държах бебе в  ръцете си. Blush
Нямах си представа от нищо, добре, че момичето в стаята ми й беше второ детенце та доста ми помагаше със съвети Grinning

# 64
  • Мнения: 84
Ето ме и мен,да се запиша в новата темичка.

Маги мерси за темичката    bouquet

Днес ходих на ЖК и да си дам болничния и вие 4 страници изписали.

Казаха ми че бебка е по-малка с 1-2 седмици-грацилна мацка ще да е ,ама да си купя да пия протейни Биогейм 48%,да я помпаме изкуствено.Аз се чудя дали да взимам  newsm78

За нощните ходения до тоалетна-ей на я вижте по кое време се записвам и пиша.Ставах вече 3 пъти,да не говориме ,че нещо имам и газове,който си седят в корема и в среднощната тишина така ми къркорат червата,все едно мечка ръмжи

А и друго неудобство имам от няколко дни-боли ме от дясно под ребрата,като изтръпнало.Имаше преди време една позната казваше;Еййй това бебе ми се закачило за редрата и все едно тегли с кука.Май и на мен ми е така,аз тогава много се чудех какво ли е
Вас болят ли ви ребрата?

nuncheto,честито МПС и без ПТПа   car003 newsm01
Да возите бебчо по планини и морета     grinning039 sport027 newsm41

да питам за сутиените-на чашката предната част ,която се маха се закача с едно пласмасово нагоре нали? А това дали може да се счупи?

Orchidee® ,ако ходиш на лекцията за кърмене питай за кафето и шоколада,колко време преди или след кърмене може да се консумират.Въпросите ми от миналата темичка

# 65
  • Перник
  • Мнения: 211
Добро утро, МАЙчета! Simple Smile Денят се очертава да е много хубав - време само за разходки! Хайде по едно кафенце от мен   food010 kaffeetrmker_2  food010
Вчера купих първото шише на нашия юнак - взех на AVENT и много ми харесва. Допълних и липсващите неща от чантата за болницата и сме готови за старт!
nuncheto, честита придобивка! Леко и безаварийно шофиране! newsm01
Много усмивки желая на всички smile3503

# 66
  • Мнения: 258
Запис и от мен и добро утро на всички  Hug

ммаги мерси за темичката, страхотна е   bouquet

За упойката - не съм сигурна, но все пак си мисля, че спинална за нормално раждане не се слага - тя те парализира от гърдите надолу - аз раждах с такава, но секцио...

За сутиена за кърмачки - в предишната тема ви писах, че си взех такъв - същия като този в Данет, но е 10 лв... - закопчава се по същия начин. Ончето - купих си такъв по препоръка на мойта кума, която го ползва 1 тод. без да се счупи... И аз като теб си задавах същия въпрос.

За нощното ставане до тоалетна - аз имах този проблем през първите 3 весеца - тогава наистина ставах по 7-8 пъти - беше ад - нямаше спане въобще  Sad Сега обаче положението не е такова, ставам по 1 път, рядко по 2 пъти на нощ за да ходя до тоалетната.

Нунчето
- честито МПС Да си я карате безаварийно   bouquet

Алабала - моя приателка роди бебе 4.550 кг нормално - БЕЗ УПОЙКА !  Shocked Луда жена - каза, че така иска да ражда и го направи! Всички, които я гледаха  я бяха предупредили, че е едро бебе и поне упойка трябва да сложи, ама не ... Е, не можеше да сяда около месец след това, но всеки си прави избора.

Айде хубав и слънчев ден на всички ви и за край да поднеса едно ароматно кафенце!

# 67
  • Мнения: 37

Добро утро мамчета хайде и едно кафе и от мен Hug
Днес ми се струва денят ще е хубав и дано да е така
Oncheto-мила аз по същия начин като теб с нашите фини госпожици
вече 5 дена пия протеини изписаха ми ги за две сед да видим колко ще
нарастене бебка  Peaceа иначе и аз не изкам да ги пия че ще стана слон
леко казано ама щом е за бебето нямам колебание пия си ги Flutter
Лек и усмихнат почивен ден   bouquet

# 68
  • Мнения: 425
Добро утро и хубав съботен ден!  bouquet

Аз съм в добро настроение защото днес ще ходим на пазаруване за беб4оооо newsm68

oncheto,за сутиена,и аз се 4удих същото,даже зададох въпроса на продава4ката newsm12/взех си някакъв български паму4ен за 20лв/много нестабилна ми се видя нещо тази закоп4алка-но щом  mutzunkata  казва,дано вси4ко да е ОК newsm10

# 69
  • Мнения: 96
Здравейте!
Аз също ползвах сутиен за кърмачки и не ми се е чупил, но гледайте да е по-тънка материята. Моят беше доста дебел памук и лятото ми беше много топло с него. Иначе е супер удобен и мек.
Ние днес почнахме освежитен ремонт и размесване на мебелите, но така ме мързи и нищо не ми се прави, особенно като гледам цялата къща нагоре с краката. Но трябва да се стегна и да приключим за няколко дни.
Приятен и слънчев ден, изпълнен с мнго положителни емоции и разходки!

# 70
  • Мнения: 27
Добро утро присъединявам се към кафенцето.Незнам за вас но на мен нощите започват да ми стават доста мъчителни всичко вече ме боли място немога да си намеря а и обръщането е адски трудно като съм станала слон.Аз също имам това страно чуство по гърдите на изтръпване явно е нормално и моето не е от сега зависи бебка къде си държи крачетата.За сутиените немога нищо да кажа даже за сега не мисля и да купувам по нататъка ще видим.Много съм претенциозна на тема бельо от най малката дантелка и получавам обрив абе луда работа.
Нунчето честито за колата със здраве да си я ползвате и безаварийно каране.
Лек ден ви желая и цунки по тумбачетата.

# 71
  • Мнения: 529
Здравейте и от мен. Много време не съм писала да не ме забравихте? Дъщеря ми е болна и ходим по лекари болници притеснения нерви  чак  забравих че съм бременна .Гледам пишете за упойките аз съм "ЗА" кото може нещо да ти облекчи болката защо трябва да се мъчиш.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 4 969
nuncheto, сега видях новата ви придобивка.Разкошна е  Heart Eyes Честито и безавариино каране   bouquet
mutzunkata, браво на приятелката ти.При мен нямаше да стане нормално без последствия за мен или бебето.Радвам се , че ме оперираха.И за нормално раждане не искам да чувам- никога  Naughty
Тази сутрин се събудих с ужасни болки в гърлото.И главата ме върти...дано не е някой гаден вирус Praynig
Специални сутиени не съм ползвала с малкия, нямам намерение да ползвам и сега  Peace

# 73
  • Варна
  • Мнения: 30
запис и лек ден на всички!

# 74
  • София
  • Мнения: 376
Здравейте и от нас, в този вече позалязващ но много слънчев ден Hug
Лекцията в Майчин дом беше много интересна Peace, можеше да се консултираш да ти видят зърната дали ще  имаш проблеми и лекторката каза, че хубаво всяко АГ да ни види зърната, дали са проблемни, аз бях с рокля и ми беше много неудобно да се събличам цялата Embarassed и не можах да се възползвам
Имаше и двама татковци, аз ако знаех че може да присъстват щях и моя да си доведа, а не да го оставя да си спинка сладко Mr. Green
Онче, за храните и ти питаш по специално за шоколада и кафето  - че всичко в разумни граници не вреди на кърменето, могат да се консумират примерно по едно две кафета на ден, също и по малко шоколад, а всъщност казаха, че  кърмата била съставена от въглехидрати и не е много добре да спрем да ядем сладко Peace
Трябва първите месеци да сме много спокойни, за да не ни се отрази ма кърменето,ами в общи линии неща които мисля , че всеки е прочел Laughing

Аз сега да ви се похваля - след толкова много терзания относно количките Mr. Green, та чак и до Америка бяхме стигнали да си избираме Embarassed Embarassed, си поръчахме тази количка http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/popup_image.php/pID/3441
Днес след Майчин дом отидохме в Пигиса и я харесахме та сега ще спим спокойно с татито Crazy
Почваме активно с покупките, че като гледам календара, как ще се изтърколи и април ще мине бързо бързо Sunglasses
Та така похвалих ви се разказах си всичко smile3534
А да ви питам за гащите за еднократна употреба http://family-bg.com/popup_image.php?pID=2050, търся си от тази марка, понеже са памучни, а не найлонови дали някоя мама ги е виждала по магазините newsm78

Общи условия

Активация на акаунт