Има ли "мили" хора?

  • 4 376
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 049
Тук по принцип са много резервирани.  Минават години преди да те допуснат до себе си. По принцип се използва като определение, но рядко.

# 16
  • Мнения: 2 907
Повечето хора тук са мили. Това че е заучено възпитание не ме притеснява.
Дразни ме повече грубостта и откритата злоба в България, където се срамуват да са мили.

Иначе тук, както и навсякъде по света има и немили. Избягвам ги доколкото мога.

А и отново към дефиницията за мил ... За мен мил означава точно учтив, любезен, усмихнат, разговорлив, било то и повърхностно.

# 17
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Да ,но са рядкост както в 4ужбина , така и в БГ. Peace
А под мили зависи и какво разбираш де , доколко мили,мили....пове4ето са лицемерно "мили",най-фрапиращо за мен бе при престоят ми в Канада...Навсякъде ужасно мили хора , но тяхната "милост " всъщност си беше едно 4исто лицемерие...в на4алото си казах ,ау ,колко са мили хората тук ,но после за съжаление се сблъсках и със скритото им лицемерие ..(не искам да засягам никоя мама живееща в Канада де..) Peace
Няма да засегнеш никоя канадска мама Hug Ние си ги знаем. Разкажи моля те повече, ще ми бъде интересно, а и не само на мен.

За протокола - срещала съм много мили хора през живота си и то най-вече, когато хич не съм очаквала.

# 18
  • Мнения: 3 804
Повечето хора тук са мили. Това че е заучено възпитание не ме притеснява.
Дразни ме повече грубостта и откритата злоба в България, където се срамуват да са мили.

Иначе тук, както и навсякъде по света има и немили. Избягвам ги доколкото мога.

А и отново към дефиницията за мил ... За мен мил означава точно учтив, любезен, усмихнат, разговорлив, било то и повърхностно.


нямаше смисъл да преписвам горната 4аст,ина4е тук можеш по всяко време да се изтърсиш на гости или съответно на теб да ти се изтърсят без предупреждение-без домакините да покажат 4е с нещо си им объркал програмите,или пък вървиш с дете ,всеки който носи по нещо шще го по4ерпи/аз в на4алото не давах на моите да взимат нищо-но после се свиква/,ако забележат нещо нередно помагат-веднъж излезнах с малката с лятната коли4ка и понеже детенцето е едри4ко ,пък и е голяма караката и висяха на всеки 5 мерта ме спираха да ми кажат 4е краката и се вла4ат по земят-да не и стане нещо-абе примери много

# 19
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Да ,но са рядкост както в 4ужбина , така и в БГ. Peace


Напълно съгласна  Peace



А под мили зависи и какво разбираш де , доколко мили,мили....пове4ето са лицемерно "мили",най-фрапиращо за мен бе при престоят ми в Канада...Навсякъде ужасно мили хора , но тяхната "милост " всъщност си беше едно 4исто лицемерие...в на4алото си казах ,ау ,колко са мили хората тук ,но после за съжаление се сблъсках и със скритото им лицемерие ..(не искам да засягам никоя мама живееща в Канада де..) Peace

В Канада, честно казано, виждам много по-малко лицемерни хора, отколкото в Щатите. Всъщност, изобщо не съм видяла лицемерни хора. Та даже и примерно в банката да отида, не се сещат една усмивчица да пуснат бееее  #Cussing out, пък аз сметки ще отварям. Ама на, разглезих се в Щатите да ми целуват г..а  Joy


# 20
  • Мнения: 2 381
Има- много са. Помагали са ми хора от улицата без да ме познават, без да ги притеснява акцента ми.
Писна ми да слушам за лицемерието в Канада или САЩ, използвано за хора, които са ти се усмихнали без да те познават. Поздравяваме се всяка сутрин с усмивка с човека, който паркира колата си до моята; с жената, с която излизаме по едно и също време от работа. Харесва ми да се усмихвам, когато видя познат, пък макар и да се познаваме само по физиономия. Не го считам за лицемерие.
 И лицемери съм срещала. Единствено жени на хипербогати клиенти. Не се движа в такива среди, мога до приема докато празнувам поредния рожден ден на шефа ми.

# 21
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Ники, това което описваш аз не го приемам за лицемерие. Според мен лицемерие е, някой да ти се усмихва в лицето, а зад гърба ти да те плюе и да приказва глупости. В Щатите съм работила и в ресторант и в банка и знам какво става зад кулисите - пред лицето на клиента, шефа, колегата, то не са усмивки, ласки, а веднъж тръгне ли си тоя човек - ела да видиш какво става - то не е обсъждане, то не е плюене  ooooh! Може би не си попадала на такива хора, но вярвай ми не всички усмивки са искрени.

# 22
  • Мнения: 1 169
Моето мнение е, че хора всякакви, навсякъде по света!

В БГ съм срещала много мили и добри хора, както и много груби и арогантни.
Същото е положението и тук.
Друг е въпроса за отношението към клиента и обслужването по магазините..., но то е пред условено от факта, че тук просто си губиш работата, ако не си учтив. Има и изключения като например Пощите  ooooh! направо ад.

# 23
  • Мнения: 3 034
Да ,но са рядкост както в 4ужбина , така и в БГ. Peace
А под мили зависи и какво разбираш де , доколко мили,мили....пове4ето са лицемерно "мили",най-фрапиращо за мен бе при престоят ми в Канада...Навсякъде ужасно мили хора , но тяхната "милост " всъщност си беше едно 4исто лицемерие...в на4алото си казах ,ау ,колко са мили хората тук ,но после за съжаление се сблъсках и със скритото им лицемерие ..(не искам да засягам никоя мама живееща в Канада де..) Peace

съгласявам се в частта за Канада безпрекословно. живея в тази страна и знам за какво говоря. живяла съм и във Франция, и в Англия и въпреки широко разпостраненото мнение за студенината и шовинизма на тези нации, имах повече приятели, отколкото тук познати  Peace мили са, докато не опрат нещата до взаимопомощ. или друг вариант - приятели сме, докато имаме интерес един от друг. това второто не казвам, че го няма и на други места, и в БГ също, но тук е олимпийска дисциплина  Sick за съжаление важи и за интимните им връзки, на какви чудеса се нагледах  ooooh! разбира се, има и изключения, но говоря за по-масовата картинка, и то тук - около мен  Peace

Niki1 , ти хубаво го предпочиташ това с усмихването, но в живота не е лошо да може и да се разчита на хората от време на време, само с усмивки някак не винаги се получават нещата  newsm78

# 24
  • Мнения: 235
Преди вярвах, че има. Сега вече - не!

# 25
  • Мнения: 2 093
Според мен това което дискутирате е не дали хората са мили, а дали са усложливи. Моите впечетления от Канада е че хората са мили, непознати те заговарят, усмихват ти се, хората се спират да говорят с бездомни на улицата, копуват им храна. Много пьти сьм била приятно изненада от хората тук. Дори не си спомням в Бьлгария да сьм срещала много мили хора извьн крьга на семейството, роднините и приятелите ми. Нямам никакьв спомен случаен човек да ме е изнендал по този начин. Някой даваха за пример работата си, но разликат е че тух хората не се сближават с колегите си. Такава е културата, така както в Бьлгария културата е да се ходи след работа на кафе или на по чашка. На работа ходиш, работиш, всичко е бизнес и нищо лично, и през останалото време си напьлно дистанциран от колегите си.
Сьщо така си мисля, дали ние сме мили кьм другите, казваме че няма кьм кога да се обьрнем за помощ, но вьпроса е дали вие самите бихте помогнали на познат ( и не бьлгарин)

# 26
  • Мнения: 7 837
Не търся хора, на които да им е изписано на челата, колко са услужливи и че може да им се разчита. Предпочитам усмивката и дотам.
Иначе, да, всички изглеждат мили и услужливи (наскоро се преместихме, съседите дойдоха да ни поздравят, предложиха помощта си и т.н.), но много добре разбирам резервираността на повечето след прекрачване на определена граница, напълно оправдана е. Аз също се придържам към този "модел" на поведение.

# 27
  • Мнения: 6 167
Мисля,  че хората тук са умерено дистанцирани, учтиви, усмихнати, но 'мил' е нещо, което за мен съдържа и елемент на искрена сърдечност, интерес, някаква памет за казани думи, разменена информация, а това рядко се среща. Но повечето са приятни хора, не съм срещала агресивни, грубияни, нахалници, скандалджии - май предпочитам 'добрия тон ' и 'дежурната усмивка' пред искрени негативни реакции, просто щот' на някой днес не му е ден.

# 28
  • загубено
  • Мнения: 6 498
Хора всякакви.
Като цяло са лицемерно усмихнати,но има и изключения.
Предпочитам да са лицемерно учтиви,отколкото арогантни и груби хората  в ежедневието ми.

# 29
  • Мнения: 314
доста мили хора съм срещала тук, и не само "фалшиво/дресирано" мили, определено повече отколкото в бг, и това ме натъжава малко.

Общи условия

Активация на акаунт