Вики е с гипс на ръката...

  • 23 452
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Питах в градината - не ни искат.  Confused  Пък по-горе някой написа, че знае за подобни случаи, явно си е до желание на персонала...

Мерси за пожеланията, и аз си пожелавам всичко да е наред.  Praynig
Само дето имаме проблеми с обличането, рязахме потници, май трябва да търся елечета с цип отпред.  Rolling Eyes

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 123
Точно преди година сина ми си счупи дясната ръка. Трагедията беше повече за мен и баща му отколкото за него. Той си ходеше на училище(първокласник Simple Smile), дори пишеше с ръката. Бяха му казали да я пази повече първите няколко дни Simple Smile. Съвета на лекаря беше да консумира повече неща съдържащи калций(млечни).
Пожелавам ви бързо да свикнете. След свалянето на гипса може да ви назначат курс физиотерапия.

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Бързо възстановяване на Викито, след свалянето на гипса. И наистина, настоявай за раздвиждащи упражнения.

Преживала съм го 2 пъти. 2-рия път щерката си ходеше на школо, без проблеми.

Поговори с директорката.. примоли й се.

# 18
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Племенникът ми днес свали гипса след 45дена.Ходеше си на училище той е първокласник,нямаше никакъв проблем.Повече калции да приема детенцето.Бързо оправяне на ръчичката.

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Всъщност, Киса...
Ръката пукната ли е, счупена ли е или силно натъртена?
Че 20 дни в гипс някак ми звучи странно  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 645
Всичко ще мине бързо, миличка! Децата се възстановяват много бързо. Синът ми беше на 2 год. и 3 мес. когато му гипсираха ръчичката. Не беше счупена, но по този начин я обездвижиха. Две седмици беше с гипс. Горе главата!

# 21
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Всъщност, Киса...
Ръката пукната ли е, счупена ли е или силно натъртена?
Че 20 дни в гипс някак ми звучи странно  Rolling Eyes

Уж пукната, не е счупена. Но искам още едно мнение. Обаче чак другия понеделник ще ни дадат направление за ортопед и от него вече зависело какво ще става по-натам, той давал следващия болничен и т.н. Това ми каза личната днес.

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
аха, така става.
За пукнат лакет щерката точно 3 седмици беше в гипс.
За силно натъртена китка - 10 дни.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 10 790
А възможни ли са някакви усложнения? (недай си Боже!)



# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
А възможни ли са някакви усложнения? (недай си Боже!)

не, не мисля...
Даже децата се раздвижват много по-бързо и качествено от възрастните.
Когато махнаха гипса от лакетя на щерката й показаха 2бр. упражненя, които да прави в продължение на 2-3-4 дни. Това беше цялата рехабилитация.  Simple Smile

# 25
  • Варна
  • Мнения: 10 790
А възможни ли са някакви усложнения? (недай си Боже!)

не, не мисля...
Даже децата се раздвижват много по-бързо и качествено от възрастните.
Когато махнаха гипса от лакетя на щерката й показаха 2бр. упражненя, които да прави в продължение на 2-3-4 дни. Това беше цялата рехабилитация.  Simple Smile

  bouquet Praynig Praynig

# 26
  • Мнения: 354
Киса, дано всичко мине без усложнения  Praynig
Къде всъщност е счупена /пукната костта?
Моята дъщеря си счупи ръката лятото и беше с гипс три седмици, като преди гипса правиха операция и сложиха два метални шиша да придържат костта да зарасне правилно.След свалянето на гипса ми казаха в никакъв случай да не разтривам и загрявам мястото.Тя била малка(на 3г и половина тогава) и сама щяла да се раздвижи правилно.Аз само настоявах да използва и двете си ръце.

Кофти е сега, че е студено и е трудно с обличането  Tired
Стискам палци  Hug

# 27
  • Мнения: 56
Много съжалявам за случилото се на малката госпожица. Моят син си счупи ръката миналото лято, двете кости м/у лакътя и китката, като едната беше с ротация. След намесата на много "кадърен' лекар се наложи повторно чупене и наместване под пълна упойка. Изкара с гип 2 месеца. Накрая беше започнал да го възприема като втора кожа. Така, че моят съвет е консултация с ортопед и ако недай боже има счупване, контролни снимки поне в началото. Успешно лечение.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 10 790
О, не, не искам да чета постове, като последните 2.  Sad Горките деца...

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
О, не, не искам да чета постове, като последните 2.  Sad Горките деца...

брррррррр и аз  Sick
А и там се говори за счупвания, а на нас с Киса ни се е разминало само с пукване. Т.е. - няма разместване.

Общи условия

Активация на акаунт