Безопасно ли е да давам Панадол всеки ден за зъбките?

  • 4 202
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
Панадолът не е безвреден.
Не помня дали на брошурата му или в нета - четох, че може да се дава максимум 4 пъти на ден и не повече от 3 последователни дни.
Ние ползвахме Дентинокс - гелчетата също действат обезболяващо. Но Панадол - аз давам само при температура - над 38,5.

# 16
  • София
  • Мнения: 721
Не е безопасно. Опитай да го орграничиш и да му даваш само ако много плаче през нощта, а не превантивно преди да си легне.

# 17
  • Мнения: 686
Панадола давай само ако трябва да понижаваш температура(не си прави опити),няма да помогне за зъби.За зъби мажи венеца с Калгел  bouquet

# 18
  • Мнения: 1 006
E как всеки ден, бе жена?  Shocked

# 19
  • Мнения: 745
Дентокинд,хомеопатични хапченца.Чувам че имат много добър ефект,успокояват венците при зъбоникнене. Peace
Панадол и аз давам рядко,когато вече е много напечено!

# 20
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Стисвай зъбки и се моли по-скоро да избия! Peace
Ама с тоя сироп спри, защото превишаването на описаната в брошурата доза в поредни дни не е безопасно! Naughty
На нас ни помогнаха най-вече Калгел и Дентинокс, но и те се ползват умерено - до три пъти на ден можеш да мажеш венците заради лидокаина! Разтривай венчетата лекичко с пръст, масажите успокояват, ние скоро имахме такъв проблем, мъчат ни кътници! Включително и през бузката от отвън масажираме!Има едни чесалки, на Чико мисля бяха - с някакъв гел са вътре - слагаш ги в хладилника, те се охлаждат и после много успокояват венците!Пробвай евентуално и с такава.... Rolling Eyes
Еййй, трудно се пораства и това е....що болка трябва да се изтърпи.....ама няма начин!
Успех! Hug
~~

# 21
  • София
  • Мнения: 2 734
Дозата на брошурата не се надвишава,защото при схема на 4 часа там се препоръчва да се взема до 4 дни.Ако се взема само 1 доза на ден може да се стигне до седмица,но не повече.

# 22
  • София
  • Мнения: 17 592
Хм, не е добра идея. Пробвай гелове за зъбки, бибички, шише с разредено мляко...

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 891
Не прекалявай с Панадола.Има гелове за мазане на венците,може да пробваш с тях.
При нас нищо не помагаше ,само търпение му е майката.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 603
Разбира се, че не може да го даваш постоянно - панадолът е лекарство.

# 25
  • Мнения: 9 973
не всекиден

# 26
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
 Не, не е добра идея, както са ти казали всички дотук. Може би при температура 39 градуса - да, но пак след разговор с лекар, защото никога не можеш да си сигурна, че високата температура е именно от зъбите. На моето дете зъбите му изникнаха с голям зор и ежедневно вдигане на температура, но не съм давала медикаменти, постоянно сучеше нощем и това я успокояваше малко. Накрая просто изникнаха всичките зъби и ги забравихме.

# 27
  • Мнения: 1 745
Подкрепям за Дентокинд-а!Аз давам сутрин,обед и вечер по едно хапченце,разтворено в лъжичка с вода.Много облекчават.В началото можеш да дадеш 3 по 2,но май само 1 ден,после 3 по 1.Опитай!Също и Генгигела четох,че действа с натрупване,т.е. колкото повече мажеш,толкова повече действа,за разлика от другите гелчета,които имат само временно действие.Успех!  Peace И ние сме така,ама......  Tired

Панадол-сега давам по 1 път на ден,но защото малката е болничка и педи препоръча 3 дни по веднъж,противовъзпалително.Преди също й давах 1-2 пъти,но избягвам,защото наистина не е хубаво.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 726
Дентокинд,хомеопатични хапченца.Чувам че имат много добър ефект,успокояват венците при зъбоникнене. Peace
Панадол и аз давам рядко,когато вече е много напечено!

Аз го давам от 5 дни Дентокинда и съм многго доволна,а Панадол давах 2 пъти и ефект нямаше Rolling EyesМажи и с гелчета Peace

# 29
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Знам, че се дава 3 дни.

Общи условия

Активация на акаунт