лишеи по лицето

  • 81 948
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 978
Моята баба си мажеше лишеите с чесън.
Ей така я гледах всеки път Shocked, но помагаше.
Втриваше, оставаше да постои и след като се измие се мажеше с по- мазно кремче.

Не съм пробвала..но тя го правеше, защото мразеше някой друг да и пипа лицето. Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 5 173
И аз имам на места, но не лишеЙ, а лишеи. Вечер се мажа с масло от гроздови семена, нали е мазничко, на сутринта съм добре, до момента на вечерното почистване с грим. ЛишеИ ми се появяват всяка година по това време, затова си мисля, че не е алергична реакция, а нужда на кожата от по-голяма хидратация. Както при косата с есенния косопад

# 17
  • Мнения: 123
Шушулче мерси че ме поправи, макар и малко злобничко да ми прозвуча  Grinning.

Снощи си намазах лицето с маслото от пшеничен зародиш на Икаров, засега си го чувствам добре, ама след малко като се избаням, ще видиме, какво ще стане от водата.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
И аз имам на места, но не лишеЙ, а лишеи. Вечер се мажа с масло от гроздови семена, нали е мазничко, на сутринта съм добре, до момента на вечерното почистване с грим. ЛишеИ ми се появяват всяка година по това време, затова си мисля, че не е алергична реакция, а нужда на кожата от по-голяма хидратация. Както при косата с есенния косопад

ЛишеИ имаш, защото са повече от един. Тези, които притежават по един, си имат лишеЙ.

# 19
  • Мнения: 757
помага ленено масло Peace

# 20
  • Мнения: 1 802
Обещах да споделя за крема Бочко.
Снощи се намазах, сутринта червенината беша изчезнала, но сухите люспички са си още там.
Днес пак ще се намажа, струва ми се че действа.  Peace

# 21
  • Мнения: 69
аз имах същия проблем,ходих на трима дерматолози,единия ми изписа кортикостероидно кремче,ефект нулев,после другата ми изписа някакъв крем,за да се възстанови кожата,ефекта -още с намазването се изприщих цялата и накрая отидох в аптеката и си купих балсама на Д-р Тайс и вече два месеца се мажа с него,само това ме спаси ,мн съм доволна Peace

# 22
  • Мнения: 69
колкото до крема Бочко ,мисля че той не е мн подходящ,поне на мен не ми помогна,изсушаваше ми кожата още повече

# 23
  • София
  • Мнения: 70
Аз също имах подобен проблем.Ходих на дерматолог и той ми изписа цинкова маз 10%, намазва се вечер преди лягане, като маска и приспиваш така.Всичко изчезва за 3,4 дни.

# 24
  • Мнения: 1 802
колкото до крема Бочко ,мисля че той не е мн подходящ,поне на мен не ми помогна,изсушаваше ми кожата още повече
Това че за теб не е бил подходящ, не означава че за всички е така!
Мнението на sese след твоето го показва.
Сам по себе си крема Бочко съдържа цинк!  Peace

# 25
  • Мнения: 1 095
Препоръчвам ти крем здраве и ако няма промяна, иди на дерматолог ! Peace

# 26
  • Мнения: 410
Аз съм с извънредно мазна кожа и склонност към акне (минавам 30-те), а от м.октомври '07 имам и проблема със зачервена, изрината и излющена кожа по скулите. В комбинация с мазна кожа звучи уникално, оплакванията ми се обострят в точно определени дни от цикъла и картинката става забавна.
Казвам го, за да не мислиш, че едно излющване на кожата може да се елиминира с тема във форума и чут-недочут крем Бочко, Дечко, Зайко-Байко или от сорта. Проблемът изисква третиране от здравен спец. Може да е алергия, може да са хормони. Най-грешно е в случая да лекуваш резултата, а не причината. Използването на бабини, стринкини и какини рецепти е непрепоръчително. Това, което е помогнало на някои, за теб може да е противопоказно. Никой няма твоя организъм и твоето ДНК, ако бабата на "А" се е церила с чесън (?!...), то тя едва ли е имала твоя начин на живот, твоята кръвна група и показатели.
Препарати, съдържащи спирт, НЕ СЕ прилагат на лицето, още по-малко, ако има изразена възпалит.реакция.

# 27
  • Мнения: 69
Това че за теб не е бил подходящ, не означава че за всички е така
Аз споделям моето мнение и не съм казала че за всички е неподходящ,никой не ти е казал да не се мажеш!

# 28
Здравейте. Преди години имах лишей на ръцете и постоянно ходех по лекари , но ефекта беше или нулев или временно. След това започнах вечер да се мажа с бебешко олио. От тогава не съм имала проблеми.

# 29
  • Мнения: 140
Аз също имах лишеи по тялото като бях в пубертета, после значително понамаляха, сега трудно ги откривам.Ходих на дерматолог тогава и ми препоръча Лоринден мас, сестра ми също има лишеи, на 18 е , и тя започна да се маже с крема, гледам ,че вече и изчезват почти.Но нищо не ти пречи да отидеш на кожен.

Общи условия

Активация на акаунт