Как да си помогнем когато сме сами и разни други хитрини...

  • 6 253
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 20
толкоз с гладенето/иначе свеки глади и дънките на синковеца/


Да му изглади и мозъка!  Joy Веселя се, щото при нас случая е аналогичен!  Laughing Аз пък нарочно (докато все още не бях натирила бившия) гладех само детето, а той, като неоправено легло ходеше, сега маминка и смръдливите чорапки да му глади ако иска.

Номера с изпъването и сушенето на закачалки работи, страхотно!

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 00:35 от Tigarka

# 16
  • Мнения: 4 458
И аз да дам съвет но за близнаци, знам ли на някой може да е от полза.

За качване/сваляне на количката: винаги носете едно кенгуро със себе си за да сложите едното бебе в него а другото да хванете в ръка, количката отива в другата ръка (сгъната понеже не влиза в повечето асансьори)

На разходка си носете термус със топла вода, шише студена и адаптирано мляко за да забъркате храната в парка.

Смяна на памперси в парка или на места където няма къде да сложите бебето да легне: най-удобно е бебето да лежи на козирката на количката  Wink

Прохождащи: Не правете грешката да купувате "каишки/нагръдници" (или както им се вика). Незнайно защо и двете деца винаги тръгват в противоположни посоки  hahaha По-удобно е едното дете де седи в количката докато другото се разхожда. Ако вече са стабилни, едното се държи за количката и обикаля около нея или се държи за пейка и обикаля в нейния диапазон. Не забравяте да сменята децата  Mr. Green

Хранене: децата са едно срещу друго с маса по средата. Една паница пред всяко дете с много малка част от храната - останалата, основна част е във вашите ръце за да храните. Децата се дедуват със всяка хапка и докато си чакат реда могат да се упражняват със собствените си лъжички и панички.

Спане: научете децата да спят на шум. Не ги приспивайте на ръце, не ги люлейте, не ги слагайте на спалнята "само докато заспят". Достатъчно е да се галят по главичките или да усещат присъствието ви в собствениите си легла.

Сигурност: тук вече няма съвет  Mr. Green - очите да са на 4 че ако може и повече, от 2 деца може да очакваш всевъзможни щуротии. Аз веднъж си намерих детето отгоре на гардероба и хвърля разни... каквото намери; бяха се съюзили да избутат леглата за да могат да се качат (това от току-що проходили деца).

За малко по-големите: насърчавайте да си помагат, да следят едно за друго и да се интересуват от местонахождението на другото дете. Това много помага при издирване. Научете ги да ви питат и да ви казват всичко за да може да контролирате изядения шоколад или "неприличните" предложения на непознати и/или съученици.

Това се сещам за сега.

О, да, домакинсите здължения се свеждат до минимум само до най- най-необходимото иначе няма оправия.

# 17
  • Мнения: 1 023
са, като е по-голям:
готвим заедно - аз подавам купи4ките, той изсипва в тенджерата и бърка и е щастлив - първо има занимание около 30 мин, второ е удовлетворен, и трето - се храни сам и с удоволствие, щото си е сготвил.
простираме.
той зарежда пералнята - аз я пускам.
аз зареждам миялната - той я пуска.
с прахосмука4ката 4исти - 30 минути игра, забава, умора и пъшкане, аз съм след него с парцала, да не се губи време в повторение.
на пазар - двамата. аз съм с раница и 4анта и той с малка раница - така се 4уства голям.
много ходене пеша - хем се уморява той, хем аз се движа.

няма да се връщам на бебешкия период - аз там бях желязна организация, ма някак ми попремина спомена, щот сега е друга серията.
а дрехи - до 6 месеца съм гладила. сега не. и без това мразя и гладенето и мириса на изгладени дрехи. опънеш малко пове4е при простиране и толковаз.
ааааааа, ма има прах - като видя - тогава. и пак и двамата с по един парцал и бършеме.
въобще вси4ко межди игра и зада4и за голям мъж - направо е идеално.

# 18
  • Мнения: X
Любимото ми, което ни спаси, когато двете с Дариа бяхме болни - Пикадили има услуга да ти напазаруват. Може по И-нет, може и по телефона дори стоки, които ги няма описани в страницата им, но вие знаете, че ги има.
Избраха ми много хубави плодове и зеленчуци, доставиха ми всичко до вратата /а как мразя да мъкна на ръце  #Cussing out/ Услугата струва към 5 лева, което за голямо пазаруване е едно нищо.
така, страхотна идейка, почти съм готова да те позлатя
аз щот кола нямам и най-най-големия ми проблем в живота е как да замъкна и торбите и детето, а не обичам да се изживявам като трагичен герой по пътищата
Траяна, мен за миалната машина ме светна свекито бившото, нито е скъпо, както се мисли масово в бг, нито е безполезно, както също масово се мисли, незнам защо няма такава във всеки дом наистина, някои хора просто обичат да чистят и да мият, това е.

# 19
  • Мнения: 277
сеих се още един съвет.ако имате 2 деца,като мен и ще купувате стол4е за хранене вземете си дървено с масичка/сега ги има в Хиполенда,май и в други магазини./струва към 65 лв.
а за по-голямото дете едно дървено стол4е от дърводелски магазин а около 17 лв. и хоп двете деца се приу4ват да се хранят заедно на маси4ката.
може да се ползва и зарисуване Wink
като се нахранят ,столчето се ка4ва на маси4ката и се отваря место.
моля за леглата някой да сподели.
удачно ли е да купя за мом4е и момиче легло на 2 етажа /моми4ето е на по4ти 4 г.а,а малкия на 1 год./ или да спят в отделни стаи.
то в къщи са само 3 стаи и сме 4 ма с майка ми.
спят ли на вашето легло децата ви или са в отделна стая.в слу4ай ,че си поканите някой например... luvbed

# 20
  • Мнения: 2 723
Имаме отделна детска стая, но за сега спим наредени като франзели на спалнята.
Не съм се залетяла да каня никой.
Преди няколко дни пуснах тема в ДиС точно за леглата, ето я -  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=279186.0.
Аз мисля, че голямото е достатъчно голямо за да се катери, въпросът е как ще спреш малкото да се катери...
Мдам Thinking

# 21
  • София
  • Мнения: 6 999
са, като е по-голям:
готвим заедно
той зарежда пералнята - аз я пускам.
аз зареждам миялната - той я пуска.

И ние готвим заедно  Crazy Тя седнала на кухненския плот, аз права:  Аз режа краставицата - тя яде, аз вземам орехите, тя ги яде... вадя киселото мляко... тя пак почва да го яде ...Накрая й давам да пийне малко вода и таратора е готов...
Простираме заедно: Аз седя до балконската врата, тя до пералнята. Вади дреха по дреха, хвърля ми ги и крещи: "Мамииииии, дръж."
Миялната заедно: Аз слагам мръсните посуда на горния ред, през това време тя бърка при тези на долния и си харесва разни неща... Twisted Evil


Извинявам се, че не е по темата...

# 22
  • Мнения: 9 990
Никси, посволявам си да ти драсна тук за леглата.Аз също искам да правя стая на момичетата.Категорично отхвърлих идеята за легла на 2 етажа-по всички правила не е хубаво.Тавана много приближава второто легло.Да, измислени са за малки стаи и за пестене на място, но никак не с апрактични.Нито удобни.Как детето ще си оправи леглото?После детето няма да е цял живот на 5 годинки, като стане на 10-15?Най-добре си е две отделни легла.Тук е сложно, щото не се побират, мамка им.Аз някак ще ги нагодя, няма да са ъглови примерно и ще лиша едното от бюро, или нещо друго, но е факт, че в една стая, за да я подредиш с всичко по 2 ти трябва яко квадратура.А ние я нямаме.Та-идеята за сандвич е по-приложима.Има такива-по-височки леко-да не е баш второто да е като на земята.Помисли си хубавичко, не бързай с легло на два етажа.И друго-зарежи Арон, моля те-не купувай от там.

# 23
  • Мнения: 2 723
Никси, посволявам си да ти драсна тук за леглата.

Уффф ама има и двуетажни на по-малка височина.
А и те няма дълго да спят в една стая. Като станат по-големи ще ги разделям в отделни стаи...
А кво им е на Арон? Shocked

# 24
  • Мнения: 9 990
Е, щом имаш за отделна стая-прави сега направо отделно бер, жено!Кво се чудиш.И ние кат франзелки дълго бяхме така или иначе-беше ми даже кеф, пипах си децата, миришеше ми на тях... CrazyАрон са най-големите боклуци, впрочем, такава марка Няма, това са едни сглобки, по-добре наистина прави две отделни стаи, ама истински.
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=383
само един бърз поглед какво е мнението на хората.Аз, като обикаляхме също не останах очарована-плитки шкафове, маломерни-ще порастат децата, то няма място за нищо в тях...да не говорим, че на 2-та година ще са изкорубени и увиснали, при положение, че децата ми са кротушки, а момчетата ти едва ли са чак толкова...Отделно-начисляват много за доставка, много се чака, често има липсваща част, която я чакаш месеци.

# 25
  • Мнения: 623


И ние готвим заедно  Crazy Тя седнала на кухненския плот, аз права:  Аз режа краставицата - тя яде, аз вземам орехите, тя ги яде... вадя киселото мляко... тя пак почва да го яде ...Накрая й давам да пийне малко вода и таратора е готов...

Тц, не е готов. За да се получи трябва хубаво разклащане... Joy hahaha

# 26
  • Мнения: 2 723
Е, щом имаш за отделна стая-прави сега направо отделно бер, жено!Кво се чудиш.

СЛожен ремонт ме чака.
Трябва да къртя стени, да обединявам 2 апартамента, а единия сега го давам под наем.
А и те ще са с малка разлика и еднополови, мислех, че ще им е кеф известно време да са заедно.
Незнам, още мисля.
 Thinking

# 27
  • Мнения: 9 990
Ясно, пържиш се в собствен сос, премисли го хубаво, ма на два етажа-не взимай, молим те.Пускай под наем сега, не е нужно да къртиш-остави го онова отделно за деня, в който младежите ще те питат-майка миии, ти, нещо няма ли да излизаш.....повярвай бързичко ще дойде.Та-дръж го отделен, а сега сложи тип сандвич примерно.

# 28
  • Мнения: 2 723
Ама много ми хазресват тез двуетажните бееее
Ох, ще мисля още... имам време Thinking

# 29
  • Мнения: 9 990
А, лЕгни ти на втироя етаж, кати харесва, викам, да поспиш там да видиш как ще се чувстваш.На две педи от тавана.Осъзнай се, жено, мисли хубаво, дано като родиш ти мине мерака за двуетажни. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт