Сополи и ясла

  • 17 000
  • 250
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 775
Дияна не я водех когато е сополива. И се случваше да си се лекуваме по седмица и малко, пускам я здрава на градина и на 2рия ден пак със сополи. Тогава избухнах, ама какво да се прави. Едната от учителите ми обясняваше, че родителите работели и нямали начин да си гледат болните деца у дома.

# 16
  • Мнения: 343
Водя я и не само аз.Всички го правят. Кой може да излиза болничен всяка седмица? Чувала съм деца с ужасна кашлица на градината.Ходят болни на антибиотик на 12 часа. Няма начин да връщат всички макар, че всяка година молят родителите да не водят болни децата.
Докато работодателя прави физиономии за болнични, докато не назначават млади майки ,защото ще взимали болнични за деца ще бъде така и по детските градини.

Това на пръв поглед е така, но всъщност не е. Ясно е, че работодателите създават всякакъв род проблеми при взимането на болнчни (а вече и самата държава се включи с пълна сила), но ако в детските заведения не се допускаха болни деца, те нямаше да се превръщат в инкубатори за бацили, каквито са в момента. И на родителите щеше да им се налага да си взимат много по-малко болнични.  А така се завърта порочният кръг - водиш си детето болно, то заразява другите, оздравява и след няколко дни другите пак го заразяват, само че на четвъртото или петото завъртане е вероятно детето да развие бронхопневмония например (не дай си боже), защото възможностите на имунната система не са неограничени. Безумие, което по никакъв начин не спестява болнични и най-вече е крайно безотговорно по отношение на здравето на собствените ни деца.
Да не говорим, че в яслата децата още са доста малки, но даже там, а в детската градина задължително вече би трябвало поне в някаква степен да умеят да се пазят един друг като спазват елементарни хигиенни норми от рода на слагане на ръка на устата при кашляне и миене на ръцете със сапун след тоалетна и преди хранене. Създаването на тези навици е грижа не само, но основно на родителите, най-вече чрез личен пример. От моите наблюдения в детските градини и начален курс тези простички, но изключително важни неща ги правят максимум 15-20 процента от децата. (Извинявам се за отклонението, но това ми е болна тема. Wink)

# 17
  • Мнения: 4 668
Има доста теми, в които някой се оплаква от честите боледувания на детето си в яслата.
От написаното до тук става ясно защо това е така.
Да ! Така е  Thinking
Някой явно имат нужда и теми да пускат , за да се успокоят , че постъпват правилно водейки сополивот дете на градина .
Каквото и да си говорим , нещата няма да се променят , докато родителите си намират хиляда оправдания и пак си водят болните деца при другите ...

# 18
  • Мнения: 5 026
Имаше подобна тема в Нашите деца. Докато се водят болни деца в групите, винаги останалите ще са с хрема.
Моя син от 3 седмици е на ясла, не спира да му тече носа,а впоследствие и кашля. В чуде се видях с какво да го лекувам. Спирам го,докато се подсуши хремата и като го заведа, пак е с течащ нос. Не оправдавам никой родител,който си води детето болно  Crossing Arms Това с болнични или не е като яйцето и кокошката...Както беше предложил съпруга на една приятелка-добре е да се направят отделни групи  за деца, чиито родители нямат възможност за болнични и ги водят болни. Защо моето дете зорлем да се разболява?

# 19
  • София
  • Мнения: 9 862
Не,не я водя сополива.Не приемам понятието"нормални градински сополи". Rolling Eyes

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
И ДА -водя сина си сьс сополи.
Ей Кремена, най-после разбрах Белослава от къде хваща сополите  Wink
Старая се да не я пращам с хрема или кашлица, но както всички знаете тези състояния понякога продължават твърде дълго, а работодателите ми далеч не се впечатляват от тия ми проблеми. Ако имам баба на разположение със сигурност не я пускам със сополи.
Напълно съм съгласна с Rina77, да се излекува вирусно заболяване за 5-6 дни, колкото максимално болнични дават, е невъзможно.

# 21
  • Мнения: 541
В началото споделих мнението си /против да се пускат така децата в яслата съм/и ще го онагледя с 2 примера- деца на 2 приятелки ходещи на различни ясли:
1. От октомври месец детето на едната е на ясла и до сега ако една седмица е там на втората вече е на антибиотици. В яслата, която посещава се допускат деца със сополи, кашлица и т.н. Това дете за 2 месеца беше изпило 4 -5 антибиотика и родителите му се хванаха на главата. Чудят се какво да го правят.
2. На втората, след нова година детето започна да ходи на ясла. До този момент детето /края на март/ не е боледувало, освен веднъж, че е било със сополи и през което време не е ходило на ясла. В тази ясла просто не допускат никакви изключения относно децата- биле те само със сополи, биле с кашлица и т.н.
 Ето ви два примера който онагледяват защо не трябва да пускаме децата си на ясла или детска градина в такова състояние.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Denni, това е ясно. Съмнявам се че има майка който ще си стои вкъщи и ще си пусне детето сополиво или с кашлица на ясла.
Проблема е че повечето родители работят, а както каза някой горе "За сополи болнични не се дават". Не зная как може да се намери баланс в тази ситуация. Аз лично гледам да си пускам детето здраво, най-малкото от егоистични причини - зная какво ми е на мен когато съм с хрема и кашлица и не искам детето ми да е в такова състояние на ясла. За съжаление хората имат различни разбирания за това какво е редно и какво не. Не може от всеки родител да се очаква да прояви разбиране и съвест. Работа на персонала в детското заведение е да прецени кой е болен и кой здрав.

# 23
  • Мнения: 502
Именно затова не искам да пускам децата си на ясла,имам възмоност за сега,ще ги гледам колкото мога.Аз също съм на мнение,че дете със сополи не е здраво,но наистина някой просто нямат друг избор,водят ги така на ясла,съответно и от там не ги връщат и така. Peace
И аз така.Знам,че ако каката се върне със сополи,и бебо после ще има,и затова не ги водя.

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
При първи сомптоми на разболяване я спирам от ясла. А сополите определено са симптом.

# 25
  • Мнения: 472
Ами водете си ги! Ние здравите ще си ги държим в къщи  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 14 654
Разбира се, води си детето. Следващата седмица ще пуснеш тема, но в здравния  Mr. Green "Кажете нещо за кашлица" или "Помощ температура!!! "

# 27
  • София
  • Мнения: 11 715
При сополи,кашлица,Т. спирам детето си от ясла и започваме лечение.Но всъщност кого пазя..?Другите деца,чийто родители нехаят за моето.
Не знам до кога ще е така!

Ами водете си ги! Ние здравите ще си ги държим в къщи  Mr. Green
Май натам отиват нещата...да ги държим в къщи.

Последна редакция: пн, 31 мар 2008, 11:23 от Ме4тателка

# 28
  • Мнения: 593
Не е редно да го водиш със сополи.

# 29
  • София
  • Мнения: 17 592
Ако има сенна хрема, алергия или нещо подобно, тогава и САМО тогава хремата - сополи - не е признак на потенциално опасен за другите болестен процес.

Общи условия

Активация на акаунт