Как преодоляхте жълтеничката?

  • 4 335
  • 111
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 27
при нас мина доста странно вси4ко,то4но 2 часа преди да ни изпишат от родилното ми съобщават че бебето било с жълтеница и аз да се прибирам а бебето да си остане в болницата-и аз като му ревнах и като се тръшнах и им казвам на докторките -аз от тук без бебето си няма да тръгна,и с подписи и с уговорки си навих на пръста и се прибрахме в нас,и така изкарахме около 40 дена с жълтеница в нас-кърма и1банка глюкоза+1ампула вит.С се смесват и така от инат доста дълго мина жълтеницата

# 91
  • Мнения: 45

 Shockedплаща ли  се за облъчване с такива лампи?
Дали в СТара Загора има такива?



В Стара Загора има такива лампи. Намират се в Неонатологията в АГ над операта.

# 92
  • Мнения: 1 674
втора опция

# 93
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Ние имахме съвсем малко. Попитах за подсладената вода в болницата, казаха ми че това е отречено. Само с кърма, много бързо ни мина.

# 94
  • Мнения: 277
никола имаше жълтеница почти до края на втория месец. още в родилното го пекоха на лампа, но ни изписаха с жълтеница. после се засили и пак влизахме в болница, пак го пекохме. избягахме от там, че беше малко мизерно и мъжът ми направи лампа у дома. само че трябваше да спим на 30 градуса, за да може малкия да се пече гол на нея. и специални очила му купихме
не съм спирала да кърмя и за миг, не беше лесно, защото той все искаше да спи и си висяхме на гърда. четох много по въпроса, защото се бях стреснала. често кърмене е истината. билирубините се изхвърлят с изпражненията. ако се дава вода, тя става на урина. в края на краищата, кърмаческата жълтеница, каквато е обикновено тази, която е по-продължителна, се израства. само трябва упоритост, спокойствие и кърма

# 95
  • Мнения: 101
Малееее, значи ние сме цвете  Laughing Даже не разбрах кога я е минала. От болницата казаха, че е минала, а аз даже не забелязах да е жълта  newsm78. Мислила съм си да не са ме излъгали, ама защо пък да ме лъжат

# 96
  • Мнения: 1 103
Кърма и  я изкарахме в болницата много леко.

# 97
  • Мнения: 1 091
Малкия я изкара тежко.Но пи глюкоза.Като свърши пи подсладена вода.Оправи се.

# 98
  • Мнения: 23 122
Детето ми нямаше жълтеница,но от това,което съм чела,знам,че кърменето на поискване или хранененто с Ам на поискване,е достатъчно ,за да мине жълтеницата.

# 99
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
каката имаше малко по-силна жълтеница,а бебка нямаше изобщо и двете съм ги кърмила  Peace

# 100
  • Мнения: 254
и нас ни изписаха от болницата на 10-тия ден-причината беше жълтеницата породена от несъответствие на кръвните групи и съответно висок билирубин-290,два дни бебчо не беше при мен аз съответно щях да полудея слагаха го през три часа за по 3 часа в солариумчето и му вливаха глюкоза,сега продължаваме да пием глюкозен разтвор 5% педиатърката ме посъветва да му давам поне докато стане на 1-1,5 месеца,сега сме на 18дни и все още жълтеем,дано вече всичко е наред защото не искам да преживявам още веднъж този ужас като се сетя само как целите му ръчички и петички бяха посинели от това че постоянно му взимаха кръв за изследванията

# 101
  • Мнения: 407
Само и единствено кърма.

# 102
  • Мнения: 266
аз давах глюкоза,за да отмине по бързо

# 103
  • Мнения: 83
Десетина пъти му давах подсладена вода, но не мисля, че тя оправи нещата.

# 104
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Ншата продължи докъм 23-24 ден и аз давах глюкоза по препоръка на педиатрите.

Общи условия

Активация на акаунт