Натурален шоколад

  • 19 000
  • 72
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 679
Аз си купувам само от натуралния шоколад на Koleff със 75% какао - с най-ниско съдържание на захар.
Ето една много интересна статия, в която има подробна информация за какаото:

КАКВО Е ХУБАВОТО В КАКАОТО? 

Освен че е ароматно и приятно на вкус, то е и още много полезно.

Съдържащият се в него алкалоид - теобромин, действа ободряващо, но е с много по-меко действие от друг известен алкалоид - кофеина. Затова какао може да пият и онези, които не бива или не обичат да пият кафе. Теоброминът влияе слабо на нервната система и активно - на сърдечно-съдовата и дихателна системи. Какаото е особено полезно при някои заболявания, например бронхиална астма. Смята се, че всички какаови продукти защитават зъбите от вредното действие на захарта.

Американски изследователи установили и един любопитен факт: независимо, че какаото е по-калорично от чая или кафето, то не води до напълняване. Просто дори една малка чаша какао предизвиква чувство на ситост, и човек не преяжда.

Какаото и шоколадът са полезни и при активна умствена или физическа работа, за мнозина те са прекрасен антидепресант.

Специалистите препоръчват какаото особено на децата. Понеже не всяко дете е в състояние сутрин рано да закуси преди да отиде на училище, една чашка какао му позволява да не усеща глад 2-3 часа - точно до голямото междучасие.

Какао се пие най-добре в големи, широки чашки с дебели стени. Смята се, че така удоволствието от вкуса и аромата на какаото е най-пълноценно. С бисквити или дребни сладки, сутрин и през деня - за бодрост, в студените есенни вечери - за повдигане на настроението.

 
Какао  означава "храна на боговете". Ацтеките го смятали за най-красивото "райско" дърво и се прекланяли пред него като пред божествено творение.

# 31
  • Мнения: 818
И аз преди година не обичах черен шоколад.Но вкусьт ми се промени и сега млечните са ми блудкави.
Най-много харесвам Линд 70%-хапвам всеки ден,но по20-30 грама и не го дьвча,а го оставям бавно да се разтопи в устата ми.Така усещам пьлния му аромат и вкус.
Линд 85% ям много рядко-още не сьм му свикнала.
Линд с чили-друга такава гадост няма.Купих си от Метро,а там бяха по 2 брой в опаковка.Добре,че майка ми го хареса.
Досега сьм опитвала и други марки черен шоколад,но не сьм ги харесала.Препорьчайте ми нещо божествено като Линд...

# 32
  • Мнения: 407

Ето тези бонбони са ниско калорични, а невероятно вкусни.Пристрастена съм към тях.Бих хапвала само такива, вместо шоколад, защото са много по-добри, но идват и по-скъпичко.Тази кутия е от 100гр. и беше подарък към опаковка кафе Douwe Egberts Espresso от 250гр. Иначе оригиналната кутия е от 200гр. и струва 4.20лв.
Що се отнася до калоричността - на 100гр. продукт се съдържат 186ккал, което е изключително малко за шоколад. Съвсем леко нагарчат, тъй като са поръсени с какао, но тъкмо този леко горчив вкус им придава уникалност.
Ама и аз каква реклама им направих. Laughing
Просто отдавна не съм яла нещо,което толкова да ме впечатли. Предполагам обаче, че това е въпрос на вкус и не на всеки биха допаднали.

# 33
  • Мнения: 1 352
А гледали ли сте филма "Шоколад", с Джони Деп? Там също правеха топло какао с люто. Препоръчвам ви този филм Peace.

# 34
  • Мнения: 1 117
ох как не ви е срам, сега и магазина е затворен вече.
Любим ми е черен шоколад с портокал, особено един на Кедбъри, в Лондон го продават - във форма на портокал, като го развиеш - става на резенчета, точно като портокал. оооохххххх....
И Линд хапвам, и Котдор, и въобще всички без соев лецитин и хидрогенирани мазнини. Rolling Eyes

А филма Шоколад е по една книга Шоколад, която е още по-вкусна от филма, любим автор, Джоан Харис. Препоръчвам!

# 35
  • Countryside
  • Мнения: 11 632
Мани ами книгата "Шоколад" има и продължение, също толкова изкусително за сетивата  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 1 117
абе не чак толкоз, според мен. По-мрачна ми е, и либоф няма....

# 37
  • Мнения: 27 524
Иначе оригиналната кутия е от 200гр. и струва 4.20лв.

Не бих казала, че е скъпо. При положение, че около лев и 20 е един 100-грамов обикновен шоколад...

Книгата съм чела и аз, но филма не съм гледала  Confused

# 38
  • Мнения: 407
Цитат
Не бих казала, че е скъпо. При положение, че около лев и 20 е един 100-грамов обикновен шоколад...

E, това зависи от бюджета, с който човек разполага. За имащите - 4.20 не е проблем, но за тези, които работят във фабрики и цехове...такива бонбони са лукс, който не биха си позволили всеки ден.

# 39
  • Мнения: 27 524
E, това зависи от бюджета, с който човек разполага. За имащите - 4.20 не е проблем, но за тези, които работят във фабрики и цехове...такива бонбони са лукс, който не биха си позволили всеки ден.

Разбира се. Не съм искала да засегна никого, говорех принципно. Но такива бонбони не се купуват всеки ден. Нито се изяждат за един ден.   Simple Smile

# 40
  • Мнения: 1 122
Страхотни са тези бонбони. За пръв път ги купих от Метро за Нова година и вчера пак ходих и си взех с лешници.

# 41
  • Countryside
  • Мнения: 11 632
абе не чак толкоз, според мен. По-мрачна ми е, и либоф няма....
Е, как ще няма накрая Виан се взе с Рижко  Whistling Мрачна е да, но и това си има чар, аз през цялото време, докато я четях си мислех, че някой ще умре и ще свърши кофти. И пак имаше този мирис на шоколад, докато четеш книгата  Heart Eyes
За любителите на черен шоколад мога да препоръчам една любима моя супер лесна рецепта за десерт от една книга на Исабел Алиенде "Афродита":

Любовна ласка за двама  Mr. Green
2 хубаво узрели жълти круши
1 лайм
1 черен шоколад ( аз ползвам на Линд 70% какао или черния с чили, може какъвто там си обичате, само да не е с ядки)
Крушите се измиват добре, изчиства се сърцевината, напръскват се хубаво със сока от лайм, за да не потъмняват. Шоколадът се разтопява на водна баня, докато стане на гъста каша. Ако е чист шоколад, може да се наръси индийско орехче по желание и капка ванилова есенция. Полива се изрязаната сърцевина на крушите и се поднасят леко поизстинали, обаче преди шоколада да се втвърди, т.е. почти веднага  Mr. Green
Правя същото и като пълня крушите със смес от безсолна извара+маскарпоне и наръсвам със стърготини черен шоколад, пак супер лесно и супер вкусно.  Mr. Green

# 42
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
незнам какво толкова се чудите на шоколада с чили newsm78

когато европейците не са познавали още какаото, перуанците са пиели какао с чили Laughing
и до сега приготвят така напитката Peace
те не консумират какаото със захар.
та в Европа се сещат, че може да предложат тази странна за европейския вкус комбинация като шоколад  Simple Smile

аз съм яла натурален шоколад с лимонова кора и черен пипер - пиперът беше малко, не го усетих Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 1 352
Ееее, не се живее с вас   Crossing Arms.

# 44
  • Мнения: 407
Цитат
Страхотни са тези бонбони. За пръв път ги купих от Метро за Нова година и вчера пак ходих и си взех с лешници.


Има такива и с бадеми, но не съм ги пробвала - те са доста по-калорични.

Общи условия

Активация на акаунт