Априлчета 2008 !

  • 12 011
  • 301
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 713
Привет и от мен в новите темичка!!!  Hug Hug Hug

Bibobibo, пробвай прахче смекта. На мен това ми помогна веднъж, когато на един ден ходих 6-7 пъти до тоалетната Confused Ако искаш питай и своя доктор, за да си сигурна, но моят ми каза, че няма проблем. Даже се давало на бебета Peace

baby_artois, и аз знам че бебчето не трябва повече от няколко часа на ден да се вози в кошчето за кола - това, което прилича на черупка. Въпреки че, като се замисля - бебетата са така сгънати в нас, пък нищо им няма на гръбчетата. Както и да е, ние сме се оборудвали и със кош за новородено Peace

# 16
  • Мнения: 23
Здравейте сладки мами!  Hug

 newsm51 ЧЕСТИТО БЕБЧЕ НА ПЕПА ИЛКОВА! ДА Й Е ЖИВО И ЗДРАВО! newsm51

POLINITA, TANZEN, ZAKI, PISANKA-SLADURANKA, LARA 1 ДОБРЕ ДОШЛИ ОТНОВО ПРИ НАС, БЛАГОДАРЯ ЗА ЧУДЕСНИТЕ РАЗКАЗИ И ОКУРАЖАВАЩИТЕ ДУМИ! smile3521

roska ps ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! БЪДИ ЗДРАВА, ЩАСТЛИВА И МНОГО ОБИЧАНА, А СКОРО И ЕДНА ГОРДА МАМА!  newsm59

didalex добре дошла в отбора!  Hug

baby artois честити ви покупки! Със здраве да си ги ползваш! Най-накрая успя, че да можеш и ти да чакаш спокойно идването на бебчо! За кошницата за кола, наистина казват, че дори първите 6 мес. е желателно бебчетата да са в напълно легнало положение, затова са и тези зимните кошове на количките, но не всички мами ги използват. Кошницата също е за новородени, но целта й е по-скоро транспортиране на бебето, отколкото то постоянно да седи в нея. Няма проблем да я използваш от самото раждане стига бебето да не седи повече от 2, 3 часа в нея, така са ми обяснявали на мен по магазините.  Peace

Момичета, благодаря ви още веднъж за подкрепата Hug
Аз вчера обаче не издържах и отидох в Шейново. Нарочно не ви писах защото бях доста афектирана и реших да не ви обременявам с излишна информация. Иначе успях да проследя почти цял един работен ден в Шейново и мога само да кажа, че беше доста интересно и поучително - постъпване на мами за раждане, мами с които заедно засичахме контракциите, новородени бебчета на няколко минути, качване на бебета за хранене, изписване на бебета, запознах се и говорих с няколко момичета, едните постъпващи, другите напускащи, въобще беше много емоционален ден.... Crazy В крайна сметка след 5 ч.престой в болницата успяхме пак да запишем тонове на бебчо, този път бяха далеч по-добри от тези в Петък  Praynig Даже по време на записа на графиката излязоха и няколко от онези безболезнени контракции, които почти всички имаме. Докторката, която разчете записа искаше да ме оставя в болницата заради тях, но аз категорично отказах, имам ги от 1 мес. и не ме притесняват, а и досега не съм родила от тях. Нямаше какво да правя там, а те милите хора бяха луднали, адски много бебчета се родиха вчера  newsm44 Накрая по живо, по здраво се прибрахме и сега съм малко по-спокойна.
Групата от ТК, утре сутрин живот и здраве, ще има ли среща, пак ли в 8 ч. и на кой вход?  newsm78
Аз както можете да предположите съм първа пушка!  Wink

P.S. Току-що разгледах новите снимки! Ама много са ни хубави всичките бебчета!!! Пу-пу! Да са живи и здрави!   love001

Емма благодаря за новата темичка!  Hug

Последна редакция: нд, 30 мар 2008, 19:51 от galivo

# 17
  • Мнения: 3 116
Галиво, добре се ориентира, точно щях да ти пиша лична бележка Simple Smile Много се радвам че си добре и бебока също  Hug

На бебета освен смекта се дава и ентерол. Има и едни прахчета хидрасект, които също се дават на бебета под годинка, но не знам дали стават за бременни  Thinking

# 18
  • Мнения: 13
Относно прането ,ако някоя се опасява от алергии да пуска повторно изплакване.Това решава проблема и е за предпочитане пред пране на ръка.
Поне сестра ми така правеше докато беше малък племанника.... Wink

# 19
  • Мнения: 70
Браво момичета, нагласихте ме е мен эа следващите  Laughing То няма лошо, аз вече всичко изкарах, така че поне клизма няма да ми правят  Joy
Пих един чай от шипка, сега по съвет на мъжо изпих една лъжица оцет  newsm78 не наго му помагало, пък да видим.

ЛУРДЕС, аз до тук съм на 6-7 пъти, но деня още не е свършил. Да видим дали ще се размина с повече посещения до тоалетната. Стискайте палци.

И аз купих Сано  newsm44, но в Пикадили не дават мерителни лъжички, ще действам на око.
Барби, аз не че съм много в час, но за пъри път чувам да се перат дрешките само с вода.

galivo, радвам се че всичко е наред и вече си по-спокойна. И днес в Шейново беше страшна работа, пълно с хора. Мъжа ми дори ме пита днес да не е ден за изписване  Laughing

Сега разгледах снимките. Ама големи сладури са нашите априлски бебоци нали? Най-хубавите  smile3521

# 20
  • Мнения: 96
Здравейте момичета,
опитвам се да ви следя редовно, не съм ви забравила.
Честито на новите мами - да са им живи и здрави бебенцата и много да ги радват.
Относно албумите със снимки  - подкрепям идеята на sisee да са в общ албум. Не знам обаче как да преместя този на Ема - ако някой може - нека го направи. Предварително благодаря.

# 21
  • Мнения: 319
Бибобибо, разстройството е предвестник на раждане  Crazy

Иначе честно казано съвети не смея да давам, освен да минеш на диета и да се подготвяш  newsm78

Аз  имам толкова редовен стомах Peace а днес (до сега) 4 пъти съм ходила ooooh! и аз съм чела,че разтройството е предвестник за раждане......ами дано Mr. Green

Bibobibo днешните изпълнения няма да ни отърват от клизмата Joy

Lassi Стефинка вече премести снимките на Ема-Мария в общия албум Peace само се чудеше дали да изтрие този ,който ти си направила!В смисъл-Дали ще имаш нещо против!
Аз обаче току що го изтрих  Blush

Последна редакция: нд, 30 мар 2008, 19:59 от sisee

# 22
  • Мнения: 200
baby artois ние имаме такова легло и ни искаха 40 лв за сглобяването, ама баща ми и Васко се справиха за около 4 часа! Не е много лесно ама става!
Вземете телефона на момчето което го докара или на магазина, за да може ако някоя част се губи (в нашият случай предните решетки) да им звъните и да ги претиснявате! Като цяло ръководството е само на турски ама има картинки! Упсех и Честито!За утре ако искате в 8:30, тъй като са вече 2 апарата и ще минем бързо! А и ще се чуем с Петя да видим кога ще я изписват и да я причакаме ......макар че ако е по-късно аз ще бягам бързо че ще ми идват гости от СТз пак! И трябва да готвя и чистя  Tired
галиво браво миличка че всичко е наред при тебе и беб4о!  Hug Mr. Green

# 23
  • Мнения: 70
Бибобибо, разстройството е предвестник на раждане  Crazy

Иначе честно казано съвети не смея да давам, освен да минеш на диета и да се подготвяш  newsm78

Аз  имам толкова редовен стомах Peace а днес (до сега) 4 пъти съм ходила ooooh! и аз съм чела,че разтройството е предвестник за раждане......ами дано Mr. Green

Bibobibo днешните изпълнения няма да ни отърват от клизмата Joy

Жалко, мислех, че поне нея ще си спестя. И аз имам много редовен стомах по принцип, и започнах точно с 2-3 пъти за днес, но като премина във вода и малко се учудих. А така съм гладна  Sad, 2 препечени филийки съм изяла от обяд и корема ми така къркори, че чак бебка се стряска от него  Joy Сега едно кисело мляко ще изям, че не издържа вече, остава и гладна да тръгна да раждам  Laughing

# 24
  • Мнения: 130
Bibobibo- смекта може, също и чай (концентриран) от шипка, може и чай с дюля (или семки от дюля) - и най-важното е диета - ако е много зле положението - избягвай плодове и зеленчуци, фибри (черен хляб) и т.н. - по-добре препечена филийка със сиренце, попара, бисквити, ориз, водата от ориза!!!, варен гюзюм (или чай от гюзюм, на което някои казват и джоджен) - това е!
Galivo - радвам се, че всичко с теб е ОК:)
Лека нощ!

# 25
  • Мнения: 209
Здравейте и от мен!

Емма, щом имаш желание да правиш темички...ще се справиш  Wink Пробвай едно, второ, трето и така. Всяка следваща ще е по-добра!  Hug

Bibobibo, и аз знам, че оцетът помага!  Peace А за праха и на мен не ми дадоха лъжичка и аз сложих на око, ок. 2 суп. лъжици с малък връх  Thinking

baby artois, столчетата за кола са полезни в началото само за пренасяне на бебето, както са ти казали и другите за не повече от 2 часа. Но после пък можеш да си го ползваш вместо шезлонг вкъщи. Нашето столче даже е люлеещо и смятам активно да го ползвам в нас.

Barbie^girl, аз нито смятам на ръка да пера, нито без прах. Поне засега, после ако ми се наложи една - две дрешки и на ръка ще ги изпера, ама сега....всичко на ръка??? Shocked  Абсурд!!!

Aquariel, много е сладичък бебока на Петя и тя изглежда отлично! Казха ли утре в колко часа ще ги изписват?

Аз утре съм на ЖК в 11 (бях се заблудила, че съм в 9,30  doh), но смятам да дойда по-рано, за да пием по кафе и да се видим! Пък ако случим и изписването на Петя и Стефчо ще е идеално!
Така, че разберете се вие, а аз към 9,30 ще се присъединя!

galivo, радвам се, че всичко е наред!

оффффф, че дълго стана  Crazy

# 26
  • Мнения: 23
Момичета, аз утре ако не възразявате ще отида по-рано, към 8.00 ч. защото въпреки всичко мисля да се видя с Доц.Томова. А тя иска да й се обадя за час към 9.00 ч. Така, че искам да съм готова и да мога при повикване от нейна страна да отпраша. А пък ако остане време с удоволствие ще се радвам да пийнем по нещо, че и Петето с бебчо да изпишем  Peace
Aquariel само лична карта ми трябваше нали?!  newsm78
До утре момичета! Лека и спокойна вечер на всички!  Hug

# 27
  • Мнения: 371
Нашия бебевалеж май утихна днес останахме без бебчета, Thinking но това сигурно ще е затишие пред буря Joy

# 28
  • Мнения: 2 751
pisanka-sladuranka , послушй съветите на veni за кърмене. Бих добавила също да си вземеш хомеопатични хапченца за лактация, които много ми помогнаха на мен  Peace Също много ядки, повече сън и спокойствие  Peace

galivo , успех утре! Радвам се, че в Шейново на тоновете всичко е било ОК  Hug

Barbie^girl, прала съм винаги с Тео Бебе  Peace

Аз досега чистих и кръста ми сдаде горкия.

Утре съм на д-р, да видим какво ще каже  newsm78 Ако бебето е много голямо, до сряда най-вероятно ще ми направи секциото  Rolling Eyes

# 29
  • София
  • Мнения: 749
За тоновете утре - мисля към 8:30 да съм в болницата, но предвид смяната на времето не знам доколко ще успея да се оправя  newsm78
А и миналата нощ почти не спах, защото малката ми нещо не беше добре, така че....ако ми се спи ще си поспя.

Накратко казано - не ме чакайте специално. Ако дойда - ще се намерим Simple Smile

Лека нощ на всички !

Общи условия

Активация на акаунт