И вашите жени ли искат това???

  • 33 975
  • 249
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 185
Не, не си прочела внимателно ...

Напротив, много внимателно прочетох и те разбрах. Съжалявам, че мъжете около теб са такива, които не успяват да съчетаят нещата, а са в двете крайности - или професионалисти в работата, или изцяло погълнати от домакинство.

Бърди вече е написала всичко, което исках да кажа  Simple Smile

Не се сърди, човече, сега да разбирам, че мъжът ти е уникален персонаж, подсигурява ви завиден жизнен стандарт и като се прибере се хваща за прането и печката? Кажи ни честно, такъв ли е мъжът ти?

# 181
  • Мнения: 4 753
За глобалните проблеми: Подреждане на имуществени приоритети, да не дава Господ, здравословен проблем на детето, жените сме склонни да се погълнем от мъката си в такъв момент, и тогава именно мъжът трябва да прояви сила и хладнокръвие да намери най-добрия вариант за справяне с проблема, изпадане в критична ситуация в неизвестна обстановка, например счупена кола, докато сте в чужбина, или ви обират докато сте на екскурзия извън страната, детето или ти сте станали жертва на злоупотреба от стана на някой друг......... Има толкова много ситуации, за които смятам мъжът трябва да е подготвен и да не позволи семейството му да страда.

Ето тука си в грешка... отново... Жените са много по-силни в такива ситуации, така че тия, дето сте склонни към еди какво си, явно сте изключение...

# 182
  • София
  • Мнения: 17 285
silviti, първо, никой не говори за мрънкане. Това по повод ако един мъж успява да прави това, то аз нямам сърце да мрънкам, че съм гладила 3 часа ризи и пералнята е свършила и той трябва да простре.
Никол се опита да ти го обясни по-нагоре, ама явно безуспешно.
Не моля, не карам, не притискам, радвам се, че това, че мъжът ми има пишка, а аз не, не го кара да се държи като на хотел и да чака да бъде обслужен, каквото има за вършене, просто се върши.

Второ, по отношение на изброените от теб "глобални проблеми" (вече ме избива на смях с това определение  Laughing) - колко често се случват те, сравнение с ежедневния ти слугинаж?

Трето - начина, по който си описала прекарването на уикендите ви, за мен е ужасен и не бих живяла по този начин.

И последно - спирам вече, защото е очевидно, че говорим на различни езици.

# 183
  • Мнения: 1 144
Стига сте се карали, момичета, всяко семейство е различно и си създава различни порядки у дома. Важното е да се чувстваме щастливи и да сме си доволни от половинките.

# 184
  • Мнения: 185
А за темата с яйцата, не знам, но не ми се е случвало да накарам мъжа ми да ми ги изпържи. Вярно, че и не може, но и да можеше, бих се почувствала доста неудобно той да ми готви.


Неудобно ти е, защото не се е сещал сам, а трябва да го накараш... Ако се прибереш от работа късно и уморена и мъжът ти е направил салатка и е изпържил яйца (защото това може), ще видиш, че хич няма да ти е неудобно... 


Вярно , никога не се е сетил да сготви. И чиниите от закуската не си вдига. Седят докато се върна от работа.

Но се сеща без повод да ми остави роза и романтична бележка на нощното шкафче, преди да излезе за работа. Или да ми залепи любовно послание на огледалото в банята. Или да ми поднесе чаша студено бяло вино вечер, като излизам от душа. Или да ми пусне смс, от който отмалявам от вълнение.

Иначе нищо не прави вкъщи. Ама не ми и трябва. Абе, честно ви питам? Мързи ли ви или просто нямата време от седене във форума, щото тук има една дама с близо 19 000 постинга. Бога ми това е адски много време, сега се усетих, че не съм почнала да готвя, а почти 5 пм. Какво става??

# 185
  • Мнения: 185
silviti, първо, никой не говори за мрънкане. Това по повод ако един мъж успява да прави това, то аз нямам сърце да мрънкам, че съм гладила 3 часа ризи и пералнята е свършила и той трябва да простре.
Никол се опита да ти го обясни по-нагоре, ама явно безуспешно.
Не моля, не карам, не притискам, радвам се, че това, че мъжът ми има пишка, а аз не, не го кара да се държи като на хотел и да чака да бъде обслужен, каквото има за вършене, просто се върши.

Второ, по отношение на изброените от теб "глобални проблеми" (вече ме избива на смях с това определение  Laughing) - колко често се случват те, сравнение с ежедневния ти слугинаж?

Трето - начина, по който си описала прекарването на уикендите ви, за мен е ужасен и не бих живяла по този начин.

И последно - спирам вече, защото е очевидно, че говорим на различни езици.

Езикът е един и същи, аз питам само едно. Всички вие, които изисквате или по друг начин получавете помощта на мъжете ви в домакинската работа, по колко време прекарвате ТУК?

# 186
  • София
  • Мнения: 17 285
Ама темата не е романтичен ли е мъжът ти, бе, Силви, не разбираш ли. Понеже аз по такава тема доста мога да пиша.
Става въпрос за обикновено женско слугуване.
Както и да е, пак се канех да спра и пак не издържах Simple Smile

Иначе по другия ти въпрос - пиша днес от работа, понеже ми е по-спокойна програмата сега. Към 6:30 мъжът ми ще дойде да ме вземе от неговия офис и към 7:30 ще сме си у нас. Хайде кажи ми сега, аз започвам да готвя и да слагам масата, да проверявам домашни и после да вдигам маса, зареждам миялна и пускам пералня, обръщам внимание на детето да си почетем например. По твоята логика какво трябва да прави мъжа ми?
Когато има проекти, които работи от вкъщи, разбира се, че се наемам с по-голямата част от домакинството.
Обаче ежедневието, то те убива бавно.
И ако сега ти е приятно, след 10 години ще ти е толкова писнало, че ще се превърнеш в мрънкаща и недоволна жена, каквато на спортовете и курсовете на миУото ти няма, уверявам те.

# 187
  • Мнения: 185
Засрамете се от мързела, който ви е обхванал, от липсата на разбиране към мъжете ви, от егоцентризма и хленченето си. Знам, че няма да ми отговорите, но пък не мога да се въздържа да не попитам реторично? Какво работят мъжете ви? Колко изкарват? Как живеете? По всичко личи, че за гърч иде реч, не за спокоен и осигурен живот. Иначе нямаше да има такова мрънкане, колко сте онеправдани и изнурени от работа вкъщи.

Уикендите ми са "ужасни", направо не издъражам, Joy но вечерите ми са неповторими, а вашите?  

Щото наистина е по-евтино да направиш от мъжа си домашна помощница, от колкото да плащаш за такава.

# 188
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540


Вярно , никога не се е сетил да сготви. И чиниите от закуската не си вдига. Седят докато се върна от работа.

Но се сеща без повод да ми остави роза и романтична бележка на нощното шкафче, преди да излезе за работа. Или да ми залепи любовно послание на огледалото в банята. Или да ми поднесе чаша студено бяло вино вечер, като излизам от душа. Или да ми пусне смс, от който отмалявам от вълнение.


Хм, моят прави дейности и от двата типа. Не е сложно да се съвместяват! Thinking

# 189
  • Мнения: 185
Ама темата не е романтичен ли е мъжът ти, бе, Силви, не разбираш ли. Понеже аз по такава тема доста мога да пиша.
Става въпрос за обикновено женско слугуване.
Както и да е, пак се канех да спра и пак не издържах Simple Smile

Иначе по другия ти въпрос - пиша днес от работа, понеже ми е по-спокойна програмата сега. Към 6:30 мъжът ми ще дойде да ме вземе от неговия офис и към 7:30 ще сме си у нас. Хайде кажи ми сега, аз започвам да готвя и да слагам масата, да проверявам домашни и после да вдигам маса, зареждам миялна и пускам пералня, обръщам внимание на детето да си почетем например. По твоята логика какво трябва да прави мъжа ми?
Когато има проекти, които работи от вкъщи, разбира се, че се наемам с по-голямата част от домакинството.
Обаче ежедневието, то те убива бавно.
И ако сега ти е приятно, след 10 години ще ти е толкова писнало, че ще се превърнеш в мрънкаща и недоволна жена, каквато на спортовете и курсовете на миУото ти няма, уверявам те.


От 7:30 до 11:30, когато хората си лягат има разстояние от 4 часа?

За колко време правиш една вечеря? Аз я приготвям за 30 мин до 45 мин. заедно със салатите. После сама се готви манджата.

Слагаш и дигаш масата за общо 20 мин

Пускаш миялната за 10 мин.

Пускаш пералнята и вадиш дрехите и простираш, общо 1 час най много.

Останалите 2 часа и домашно мощеш да япровериш и приказака да прочетеш.

Обаче зависи, как си ги организираш горните дейности?

Между другото, мъжът ти не може ли да проверява домашни или да чете приказаки?

Странно.

# 190
  • София
  • Мнения: 17 285

Между другото, мъжът ти не може ли да проверява домашни или да чете приказаки?


Ами да деееееее, нали за това говоря цял ден!
Всеки трябва да върши по нещо след работа.
Нали това пея цял ден - че не върша всичко сама.
Дали той ще провери домашните, докато аз готвя или обратно - няма значение, важното е, че сме заедно в задълженията си.

И да ти кажа - две години съм живяла сама с детето си, така че перфектно знам как се съчетават сто дейности, така че да имаш време за всяка. Ама ако след като имам мъж пак трябва да върша всичко сама .... бих се позамислила.

Колкото до егоцентризма и хленченето - кой хленчи, бе, жена Simple Smile Аз съм безкрайно щастлива от живота си. Работим здраво, изкарваме добри пари, за да живеем без лишения; поделяме си задълженията вкъщи и прекарваме щастливо всяка минута заедно - а минутите заедно са ни много повече, точно защото си поделяме тежестта от задачите.
Не мога да си представя всяка събота да ставам да чистя и да готвя, а мъжа ми да иде на фитнес, честно ти казвам, ужасно ми звучи.

# 191
  • Мнения: 1 144
Силви, между другото Бърди е права, че ако ти домакинстваш, а мъжът ти ходи да спортува... не е безкрайно честно. Нека ти наеме жена за почистване и да ходите двамата да спортувате или да си правите разни неща. Така е по-справедливо.

Ти май отскоро си женена, нали? Simple Smile) Това е прекрасно, да си всеотдайна към семейството и съпруга си и да не ти тежи да готвиш и да домакинстваш за него. С най-добри чувства ти казвам обаче да не го разглезваш съвсем. Защото свикне ли така веднъж, после ще чувства като лична обида ако се наложи да ти помогне в момент, когато наистина нямаш сили да свършиш нищо. Или пък, като си имате дечица изведнъж ще му дотежи, защото дотогава нищо не е правил, а изведнъж му се стоварват куп задължения на главата.

Да си призная, и моят не е от тези, които умеят да домакинстват. Вярно, че си имам бавачки и чистачка, но вечер сме си сами, и честно казано ще ми дотежи, ако изобщо не ми помага за децата. То реално е почти невъзможно да се справя сама със слагането на вечерята, къпането на двамата по-малки, приспиване на бебето и подреждане на разхърляните играчки, прибиране на масата, пускане на миялната, пускане на пералнята, пускане на сушилнята, малко внимание на баткото ученик и луд тинейджър... Или трябва до един часа да приключа с всичко това сама и да си легна като труп, останала без сили да си измия дори зъбите, или трябва поне малко да се включи той (приспиване на бебето, прибиране на играчките), докато аз правя останалите неща и тогава към 10, 10:30 и двамата сме свободни и сядаме да изпием по едно питие заедно. Така че, мила, не го освобождавай съвсем от домакински ангажименти, освен ако нямате 24-часова помощничка.

# 192
  • София
  • Мнения: 17 285
Stella Maria    bouquet

# 193
  • Мнения: 82
Знаеш ли,ти си родена домашна прислужница,но и това е до време,ще дойде време в което и едно вдигане на масата ще ти се стори огромна помощ, но няма  да има кой да го направи,защото ти така си го научила....

# 194
Ще попиташ къде е секрета??? Въпрос на организация. На времето и приоритетите.


Повярвай ми, мислиш че знаеш всичко, но нямаш още дори и едно дете. Не гледай другите и не си мисли, че навсякъде е така. Когато родиш и когато почнеш да се разкъсваш между кърмене, домакински задължения, болни и повръщащи деца, сиропи за кашлица, чистене на прах (отключва алергиите, ако не знаеш - но ти сигурно не знаеш, защото не си майка), извеждане навън в студа, обличане на три ката дрехи и накрая прекрасното "Имам аки", бутането на количка по места, където това е почти невъзможно поради: а. кал, б. локви, в. автомобили, г. кучета и т.н., търсене на дрехи подходящ размер, щото колкото и да е чудно, но понякога това е трудно занимание и още куп други неща (истинските майки от форума тук знаят много по-добре от мен за какво става дума).....
та тогава ще разбереш някои неща, които в момента никой не може да ти обясни.
Иначе, розова фустичке, си ми симпатична, защото когато бях мъничък и зеленичък и аз разсъждавах като теб и си мислех, че съм хванал Господ за шлифера.
Дерзай. Искам да те видя с две (САМО С ДВЕ) породени деца, жизнени и енергични, пък тогава да чуем какво ще говориш Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт