И вашите жени ли искат това???

  • 33 949
  • 249
  •   1
Отговори
# 60
  • При драконите
  • Мнения: 34
Ratola ако мен визираш аз не съм се засегнала....  Grinning Опитах се да обясня, че много зависи от ситуацията... Мъжът ми не е домакиня, но той така е свикнал, да си чисти, да си пере и т.н. Един мъж за да е готов да се грижи за семейство трябва да може да бъде самостоятелен... Е, моят е такъв... Живял е сам няколко години и нали разбираш, че никак не иде да вика майка си да му чисти, пере и мие... Всичко си е правил сам, да не казвам, че не съм срещала мъж, който да е толкова подреден и да държи да му е чисто, но да не разчита друг да му чисти.... Ако има работа за вършене я върши... без да казва, без да пита... (за това и не мога да си намеря много от вещите)...  Grinning


Съгласна съм, че зависи от ситуацията и... поздравления за страхотния мъж! Между другото, моят също е много подреден и голям чистофайник. Проверен е - справя се идеално с чистене, пране и т.н., ако му се наложи, само че за да не му се налага и за да не пада цялата домакинска работа върху мен (което не би било честно, защото и аз работя), предпочита да плаща на външен човек да ми помага. Това е схемата, която ние сме избрали, за да имаме време за себе си. Вариантите за всяко семейство са различни. Ако работата ти е висококвалифицирана (по презумпция доходна), защо да си ограничаваш приходите изкуствено? За мен по-интелигентното решение е да не си занемаряваш кариерата, а с част от спечелените средства да си "откупиш" обратно време под една или друга форма. Условието обаче е "повече работа" наистина да означава "повече пари".

# 61
  • Мнения: 97
Аз предпочитам съпругът ми да прекарва повече време с мен и живот и здраве с детенцето като се роди, за какво са толкова пари когато не може да си ги похарчите двамата заедно, да се разхождате , забавлявате. Моят съпруг се прибира в 17 часа от работа, вечеряме и изчезваме, също и с нетърпение очаквам събота и неделя и по цял ден да сме навън. И какво пречи да е с нормално работно време, 2 почивни дни и парички, които не винаги стигат, но не се оплакваме и не искаме повече. Предлагал е да работи допълнително, но никога не бих позволила.

# 62
  • Мнения: 3 929
 Предпочитам да работи и да изкарва достатъчно пари, че да не ни липсват. Аз мога да се справям с домакинството и гледането на детето, но когато имам нужда от почивка, искам той да ми влезе в положение и да поеме домашните ангажименти и детето. Да не забравяме все пак, че жената също работи, а като се прибере, се занимава с домакинстване и с дете. А мъжът работи и като се прибере, иска да си почива.
За мен парите са много важно нещо, не най-важното, но много важно.

# 63
  • Мнения: 75
Предпочитам мъжа ми да бъде повече време с мен и детето, отколкото да работи денонощно. Парите не са най-важното нещо. Все пак не съм се омъжила за гардероба и не ми се разговаря с него. Един път се живее, живота е прекалено ценен, за да го прекарваме в бачкане.

МНОГО АМА МНОГО ТОЧНО КАЗАНО

# 64
  • Мнения: 540
а аз предпочитам и двете

# 65
  • София
  • Мнения: 1 735
Балансът може би е това-през седмицата много работи и естествено по-малко внимание,но събота и неделя тати си е само наш! Heart Eyes familyЖалко,че още не сме четирима.Тежко му!

# 66
  • Мнения: 112
Доста хора тук казаха, че парите не са всичко в този живот... Вярно е. Те са просто необходимост. Без да се заяждам, но всичките ми познати, които изказват подобни твърдения, всъщност не страдат от липса на пари.
Но ако парите не достигат - за играчката на детето, за млякото на бебето - тогава вече е проблем.
А иначе мисля, че не само съпругата му, но и който и да е друг не би могъл да уважава мъж, който си седи в къщи вместо да работи, при условие, че не е успял в достатъчна степен да осигури семейството си.

# 67
  • Мнения: 58
 Споделям мнението, че парите не са най-важното нещо на този свят, но тежко му на който ги няма.
Едно нещо съм разбрала през годините, защото съм минала и през двете фази - на мъж, който е
доста време в къщи и парите не достигат и на това той да е почти непрекъснато зает, но да
нямаме финансови проблеми. Повярвайте ми, че определено втория вариант е за предпочитане.
Не съм някаква вещоманка или сребролюбка и съм съгласна, че варианата и пари да има и да
си е в къщи е най-добър но се съмнявам, че има много хора които да живеят така. Любовта и
топлите чувства по между ни можем да ги пазим дори повече като разпределяме задълженията си
аз отговарям за работата в къщи, а той да не липсва нищо на семейството. И според мен по-добре
жени да не се държим като глезени момиченца плачещи "кой ще ми помага на мен ?" а доколкото
можем да се справяме с домашните си задължения и когато сме заедно цялото семейство да
се радваме на децата си и по между си Hug

# 68
  • Мнения: 98
Ratola  Всичко си е правил сам, да не казвам, че не съм срещала мъж, който да е толкова подреден и да държи да му е чисто, но да не разчита друг да му чисти.... Ако има работа за вършене я върши... без да казва, без да пита...

И моят  е такъв и хич не се оплаквам, Руске.Да не говорим че и пари носи  Joy Joy Joy.
..........обаче много обича да се заяжда със всеки............

Последна редакция: нд, 08 юни 2008, 05:49 от Delly

# 69
Много весела тема. Нещо като кое е първо, кокошката или яйцето.  И доколкото зависи от жените и двете Simple Smile  ... кокошка която снася яйца ...

# 70
  • Мнения: 940
Аз съм съгласна моя мъж да работи повече. Все пак щом работата му доставя удоволствие, нямам нищо против да отсъства от вкъщи. За момента и двамата работим доста, но разполагаме с доста пари. Така, че си отделяме време, когато сме заедно и се наслаждаваме на труда си.

# 71
  • The wild, wild west
  • Мнения: 147
На всеки това, което му липсва повече... Принципно, крайностите винаги са за избягване. Ние затова и двамата работим, и двамата отглеждаме децата и се грижим за дома. Всичко друго като вариант би ми било много скучно. Mr. Green

# 72
  • София
  • Мнения: 232
имаше един период, в който не работех и по цял ден си стоях в къщи, зашото нямаше с кой да изляза- всички бяха на работа!!!
този период взе, че стана по-дълъг и аз постоянно досаждах на мъжа ми към 5-6 часа кога ще се прибира. повярвайте ми никак не е лесно толкова време да си седиш вкъщи и единственото разнообразие да ти е свършването на някаква работа за максимум 2 часа.
и на всичкото отгоре мъжа ми като се прибере и ми каже, че никъде не му се ходи, защото е уморе, направо ми се ревеше.
ама нямаше начин- знаех, че не мога да искам толкова много от него, защото в крайна сметка ми даваше парите, нали?
а пък на него му беше криво заради мен  Sad
както и да е- това мина. сега и аз работя със нормално работно време- от понеделник до петък, от 8.30 до 17.00, вече не му мрънкам толкова, но пак ме е яд, че му се налага да работи и събота и неделя.кофти е, стискам зъби, за едно семейство (а и за всяка друга връзка) не са важни само парите, а и компромисите и разбирателството.
то не може да ти купят кола, апартамент, кожено палто.... и постоянно да ти е на разположение. 
аз предпочитам да си седя с мъжа ми на пейка в парка и да сме заедно, отколкото да си карам лъскавата кола сама!!!

# 73
  • Мнения: 11
По-скоро мъжете си мислят, че това е тяхно задължение и се оправдават с него. Поне моя така прави. И в крайна сметка аз не съм доволна, че вечно го няма /пътува и само уикенда е вкъщи/, а той си мисли, че щом сме подписали аз му вързана. Гледам детето сама, а когато е удома само гледа как да излезе. Е това, че работи, а аз съм вкъщи давали му право да ни пренебрегва за сметка на приятелите. Това, че изкарва /а той дори и недава пари/ някакво оправдание ли е? Защо те си мислят, че като са мъже всичко им е позволено? И на мен ми се излиза и аз искам да излезем двамата с детето, но когато го накарам него все го мързи, а като му се обади някой няма да видиш кога е излязъл. Егати мъжете!!!
Когато отидох да раждам /той дори и тогава не дойде беше на път/ док ми каза, че жените сме по-силни и затова на нас се пада да даряваме живот. Мъжете може да са сили физически, но колко от тях не ги е страх от кръв примерно.

# 74
Вчера беше поредния скандал, защото от 2 седмици не работя на едната работа за да съм си повече със семейството. Съответно парите свършиха и децата нямало какво да ядат и настана панаир.  fight
Няма оправия с тези жени.

Общи условия

Активация на акаунт